Міський голова Івано-Франківська провів щомісячний прийом громадян

Окрім традиційних звернень про допомогу на лікування, перехід на індивідуальне опалення, вирішення земельних конфліктів між сусідами, цього разу мешканці певних районів скаржились мерові на вимкнення електроенергії і як наслідок – відсутність води в помешканнях.

Про це повідомив Руслан Марцінків на своєму сайті, передає Фіртка.

«Під час чергових вимкнень світла зникає вода, оскільки в містечку проживає дуже багато сімей з малими дітьми,  це дуже кричуща проблема, адже попереду зима і тривалі відключення.

Технічно, це можливо, щоб була вода, бо час від часу вода з’являється і минулого року вмикалася. Ми розуміємо, що так залишати питання не можна і потрібно стукати в усі двері. Ми прийшли до Руслана Романовича, щоб він взяв це питання на контроль.

Ми домовились, що нам нададуть письмові відповіді, про те, які є можливі варіанти, вартість генератора та мереж, технічні моменти, ми ознайомимось і можливо візьмемо ситуацію під свій контроль», - каже мешканка ЖК «Паркове містечко» Вікторія Петренко.

Головний інженер КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Микола Вабіщевич стверджує, що люди  не до кінця розуміють, як все працює генераторами. Щоб заживити насосну станцію, потрібен генератор потужністю від 16 до 150 кВт.

По-перше, вони дороговартісні, по-друге, мешканці вважають, що достатньо просто його придбати, але необхідні ще спеціальні мережі, багато пального і постійне обслуговування. За таким сценарієм вода буде для цих мешканців значно дорожчою. 

«Під відключення світла, яке відбувається за графіком, підпадають і насосні станції. Відповідно зупиняється подача електроенергії на насосні станції та припиняється подача води.

Мешканці в цей період мали б знати свій графік, готуватися до того відключення і підготувати запаси води. Одночасно вимикаються багато насосних станцій і ми не в змозі забезпечити їх автономними засобами подачі електроенергії.

Всього у місті є 40 насосних станцій, у нових мікрорайонах усі насосні станції підключені до житла. Тому коли вимикається електроенергія для житла, зникає і подача води», - пояснює Микола Вабіщевич. 

Звернулись також представники приватного перевізника, щоб змінити маршрут №32. Вони хочуть, щоб їхня маршрутка їхала з Каскаду до Обласної лікарні через вокзал, пошту, ринок і далі по вул. Галицькій. Руслан Марцінків доручив вивчити це питання начальнику Управління транспорту та зв’язку Андрію Гіглюку.

«При формуванні маршрутної мережі ми враховували думки та побажання всіх мешканців мікрорайонів, які сполучають їх центральну частину між собою та з іншими мікрорайонами.

Щодо змін, які пропонує даний перевізник, надійшло небагато звернень. Але зі слів перевізника, десь, коли він їздить по даному маршруту, люди звертаються про відповідні зміни.

Ми не впевнені, чи покращить це ситуацію, але якщо люди звертаються і цього бажають, ми звичайно будемо розглядати ці зміни. Відповідний проект рішень буде винесений на розгляд виконавчого комітету», - роз’яснює Андрій Гіглюк. 

Мешканець вулиці Петлюри Ігор Лапінський прийшов на прийом не з порожніми руками. Приніс фото тротуару, який потребує відновлення. Чоловік також зауважив, що в їхньому будинку проживають люди з інвалідністю, тому благоустрій цієї ділянки варто робити з урахуванням доступності. 

«Річ у тому, що кілька років тому робили благоустрій нашого подвір'я і воно зараз в ідеальному стані: і стоянка, і лавочки - все як має бути. Проте, з іншого боку будинку неможливо перейти ні на базар, ні на автобусну зупинку.

У нашому будинку багато людей з інвалідністю, і їм особливо складно пересуватися. Після дощів утворюються глибокі калюжі, через які неможливо пройти.

Тому нам довелося звернутися до голови, і він одразу дав розпорядження відповідним службам, пообіцяв, що будуть робити», - розповів пан Ігор. 

Кожного першого понеділка місяця міський голова проводить прийом громадян, на якому також присутні профільні керівники. Вони на місці оперативно консультувати людей, допомагають якомога швидше розв'язати проблемні питання. 

«Черговий раз приймаємо людей, пробуємо вирішувати, є багато питань. Зараз, внаслідок відключень електроенергії, є питання щодо водопостачання, є питання земельні, люди далі ділять землю між собою, є питання, які стосуються благоустрою, є питання підтримки військових, поставити на чергу.

Всі питання, з якими люди звертаються, ми стараємося розглянути та допомогти їм. Те, що потрібно і що є в компетенції міської влади, ми готові підтримати», - підсумував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


02.07.2024 Іван Муканик 245
Коментарі ()

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1568 4
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1941
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6151 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2434
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2180
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3408

Ігор Шолтис — військовослужбовець батальйону "Нахтіґаль", брав участь у боях на Сході України, у Пісках Донецької області отримав важке поранення. Свій бойовий шлях розпочав ще у 2014 році, а після поранення вдруге повернувся на фронт уже під час повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.  

191

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

840

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1986

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2743
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

507
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

633
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1217
16.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

372
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34079
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

985
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

1094
15.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

569
16.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

166
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

846
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

796
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

576