Міський голова Івано-Франківська провів щомісячний прийом громадян

Окрім традиційних звернень про допомогу на лікування, перехід на індивідуальне опалення, вирішення земельних конфліктів між сусідами, цього разу мешканці певних районів скаржились мерові на вимкнення електроенергії і як наслідок – відсутність води в помешканнях.

Про це повідомив Руслан Марцінків на своєму сайті, передає Фіртка.

«Під час чергових вимкнень світла зникає вода, оскільки в містечку проживає дуже багато сімей з малими дітьми,  це дуже кричуща проблема, адже попереду зима і тривалі відключення.

Технічно, це можливо, щоб була вода, бо час від часу вода з’являється і минулого року вмикалася. Ми розуміємо, що так залишати питання не можна і потрібно стукати в усі двері. Ми прийшли до Руслана Романовича, щоб він взяв це питання на контроль.

Ми домовились, що нам нададуть письмові відповіді, про те, які є можливі варіанти, вартість генератора та мереж, технічні моменти, ми ознайомимось і можливо візьмемо ситуацію під свій контроль», - каже мешканка ЖК «Паркове містечко» Вікторія Петренко.

Головний інженер КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Микола Вабіщевич стверджує, що люди  не до кінця розуміють, як все працює генераторами. Щоб заживити насосну станцію, потрібен генератор потужністю від 16 до 150 кВт.

По-перше, вони дороговартісні, по-друге, мешканці вважають, що достатньо просто його придбати, але необхідні ще спеціальні мережі, багато пального і постійне обслуговування. За таким сценарієм вода буде для цих мешканців значно дорожчою. 

«Під відключення світла, яке відбувається за графіком, підпадають і насосні станції. Відповідно зупиняється подача електроенергії на насосні станції та припиняється подача води.

Мешканці в цей період мали б знати свій графік, готуватися до того відключення і підготувати запаси води. Одночасно вимикаються багато насосних станцій і ми не в змозі забезпечити їх автономними засобами подачі електроенергії.

Всього у місті є 40 насосних станцій, у нових мікрорайонах усі насосні станції підключені до житла. Тому коли вимикається електроенергія для житла, зникає і подача води», - пояснює Микола Вабіщевич. 

Звернулись також представники приватного перевізника, щоб змінити маршрут №32. Вони хочуть, щоб їхня маршрутка їхала з Каскаду до Обласної лікарні через вокзал, пошту, ринок і далі по вул. Галицькій. Руслан Марцінків доручив вивчити це питання начальнику Управління транспорту та зв’язку Андрію Гіглюку.

«При формуванні маршрутної мережі ми враховували думки та побажання всіх мешканців мікрорайонів, які сполучають їх центральну частину між собою та з іншими мікрорайонами.

Щодо змін, які пропонує даний перевізник, надійшло небагато звернень. Але зі слів перевізника, десь, коли він їздить по даному маршруту, люди звертаються про відповідні зміни.

Ми не впевнені, чи покращить це ситуацію, але якщо люди звертаються і цього бажають, ми звичайно будемо розглядати ці зміни. Відповідний проект рішень буде винесений на розгляд виконавчого комітету», - роз’яснює Андрій Гіглюк. 

Мешканець вулиці Петлюри Ігор Лапінський прийшов на прийом не з порожніми руками. Приніс фото тротуару, який потребує відновлення. Чоловік також зауважив, що в їхньому будинку проживають люди з інвалідністю, тому благоустрій цієї ділянки варто робити з урахуванням доступності. 

«Річ у тому, що кілька років тому робили благоустрій нашого подвір'я і воно зараз в ідеальному стані: і стоянка, і лавочки - все як має бути. Проте, з іншого боку будинку неможливо перейти ні на базар, ні на автобусну зупинку.

У нашому будинку багато людей з інвалідністю, і їм особливо складно пересуватися. Після дощів утворюються глибокі калюжі, через які неможливо пройти.

Тому нам довелося звернутися до голови, і він одразу дав розпорядження відповідним службам, пообіцяв, що будуть робити», - розповів пан Ігор. 

Кожного першого понеділка місяця міський голова проводить прийом громадян, на якому також присутні профільні керівники. Вони на місці оперативно консультувати людей, допомагають якомога швидше розв'язати проблемні питання. 

«Черговий раз приймаємо людей, пробуємо вирішувати, є багато питань. Зараз, внаслідок відключень електроенергії, є питання щодо водопостачання, є питання земельні, люди далі ділять землю між собою, є питання, які стосуються благоустрою, є питання підтримки військових, поставити на чергу.

Всі питання, з якими люди звертаються, ми стараємося розглянути та допомогти їм. Те, що потрібно і що є в компетенції міської влади, ми готові підтримати», - підсумував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


02.07.2024 Іван Муканик 273
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

728
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1046 3
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2569
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1861
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2161
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5753 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

214

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

348

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1294

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1284
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1023
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

847
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14690
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

720
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10505
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6207
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

740
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

810
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2976
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

688
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

759
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

664