Про це сьогодні, 20 березня, розповів Руслан Марцінків під час засідання в Івано-Франківську комісії ТБ і НС.
Як відомо, вчора в Івано-Франківську підтвердили перший випадок смерті від коронавірусу в області, пише Фіртка.
"Ми вже можемо говорити про те, що коронавірус є в місті та області. Ми повинні прийняти більш радикальні заходи, які зупинять поширення епідемії. Тенденція дуже погана - в інфекційній лікарні є 15 людей, яких перевіряють на коронавірус. На жаль, люди далі сприймають карантин, як канікули. Тому треба вводити жорсткіші заходи", - зазначив міський голова.
Відтак, очільник міста звернувся до Уряду та президента із проханням ввести надзвичайний стан у державі.
"Це надзвичайно важлива ситуація. Сьогодні буде введено в області надзвичайну ситуацію. Але варто розглянути можливість ввести надзвичайний стан так, як це зробили інші наші сусіди-держави", - додав він.
Що таке надзвичайний стан?
Це особливий правовий режим, який може тимчасово вводитися в Україні чи в окремих її місцевостях. Вводиться він при виникненні надзвичайних ситуацій не нижче загальнодержавного рівня, що призвели чи можуть призвести до людських і матеріальних втрат, створюють загрозу життю і здоров’ю громадян.
Водночас, допускається тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження прав і свобод людини та законних інтересів юридичних осіб. Обов’язково зазначається строк дії таких обмежень.
Надзвичайний стан запроваджується указом президента. Однак, він має бути затверджений Верховною Радою протягом двох днів з моменту звернення президента. Але за умов, що вимагають невідкладних заходів для врятування населення або недопущення загибелі людей, надзвичайний стан може бути введено без попередження.
Наразі режим надзвичайного стану ввели в багатьох країнах серед яких: Італія, Словаччина, Чехія, Ісландія, Естонія, Іспанія, Румунія, Сербія, Латвія, Болгарія, Швейцарія, Казахстан, США.
Що таке режим надзвичайної ситуації?
На відміну від надзвичайного стану, введення режиму надзвичайної ситуації не передбачає обмеження прав і свобод громадян. Режим надзвичайного стану може вводитися тільки указом президента України, який затверджується Верховною радою, а надзвичайної ситуації - на місцевому рівні.
Введення режиму надзвичайної ситуації має значення перш за все не для населення, а для органів державної влади. Вони повинні організувати регулярне сповіщення громадян про події, локалізувати проблему, допомагати потерпілим, при необхідності - організовувати евакуацію жителів і т. д.
Читайте також:
У Франківську вже 15 людей із підозрою на коронавірус
У Франківську в інфекційній лікарні померла 56-річна жінка: у Києві перевірять зразки на коронавірус