Міський голова, який не хоче допомоги Китаю у боротьбі з вірусами

Досвід Китаю у боротьбі з коронавірусом показує, що тільки при дотриманні усіх суворих умов можна зупинити розповсюдження цієї хвороби. Таку думку ще 25 березня висловив мер Києва Віталій Кличко на брифінгу після телемосту України із провідними китайськими лікарями.

Тоді мер Києва наголосив, що Китай і надалі готовий надавати консультації Україні у боротьбі з коронавірусом, повідомляв Укрінформ.

Слід додати, ще на початку березня офіційний Київ оголосив про закупівлю для міста швидких тестів китайської компанії Shenzhen Bioeasy Biotechnology. Про це 10 березня повідомляв мер столиці Віталій Кличко, інформував glavcom.

А вже наприкінці місяця низка країн почала відмовлятись від закупівлі експрес-тестів на коронавірус китайської компанії Shenzhen Bioeasy Biotechnology через сумніви у їхній якості. Зокрема, Грузія та Іспанія вирішила скасувати закупівлі та повернути раніше придбані тести, на які витратили чималу суму.

Втім у Києві наприкінці березня розпочали тестування всіх пацієнтів із запаленням легень. Про це повідомляв 5 канал.

За словами Кличка, Київ закупив не ті тести, які замовляли Іспанія та Грузія, пише glavcom.

Кличко пояснював, що китайська компанія має сертифікат на продаж чотирьох видів експрес-тестів. "Іспанія відмовилася від партії тестів на антиген. Україна ж отримала тести на антитіла. У цьому їх відмінність! Тести, що отримав Київ сертифіковані в Україні", - наголошував Кличко під час онлайн-пресконференції.

Кардинально іншу поведінку відносин з Китаєм демонструє мер Праги Зденек Гржиб. Про це йдеться у матеріалі bloomberg.

Ставши мером Праги понад два роки тому, Зденек Гржиб неодноразово дратував Китай, зустрічаючись з дисидентами, критикуючи поводження влади з етнічними меншинами та сприяючи зв'язкам з Тайванем.

Тепер, 38-річний член Партії піратів - символ скептицизму, який Пекін повинен буде подолати, в той час, коли він поспішає на допомогу Європі, зруйнованій пандемією, що почалася на китайській землі.

Чеська Республіка була однією з численних європейських країн, які отримали набори для тестування на віруси та інші медичні засоби з Китаю протягом останніх тижнів. 

"Це не гуманітарний подарунок чи допомога", - заявив Гржиб в повідомленні Bloomberg News. "З точки зору Китаю, це - бізнес".

Таким настроєм Гржиб навряд чи здивував, окрім того він 10 березня підняв тибетський прапор над міською ратушею Праги, щоб відзначити річницю невдалого повстання регіону 1959 року проти правління Комуністичної партії Китаю.

Черговим викликом стала підтримка поглядів покійного президента Вацлава Гавела щодо Далай-лами саме у складний час для Пекіна, коли зафіксували перші випадки коронавірусної інфекції в Європі.

Пандемія похитнула дипломатичні зусилля Китаю на континенті, що було головним напрямком плану президента Сі Цзіньпіна "Пояс і шлях" - відновити старовинні торгові шляхи через Азію.

Останніми тижнями уряд Сі - впевнений, що коронавірус знаходиться під контролем вдома - направив експертів з поставок та захворювань до Європи, де від цієї хвороби загинуло понад 20 тисяч осіб.

Багато таких, як президент Чеської Республіки Мілош Земан, з радістю прийняли підтримку. Гржиб застерігає про чергове напруження чеської та європейської політики зокрема та скептично ставиться до обіцянок Пекіна та його стратегічних цілей.

"Я дуже хотів би, щоб ми були країною, яка не відходила б від традицій дотримання прав людини", - сказав Гржиб. "Країною, яка не відвернеться від жертв несправедливості, такою, яка пропонує руку допомоги".

Такі дії Гржиба викликали гнівні протести Китаю, а муніципальний уряд Шанхаю розірвав економічні зв'язки з Прагою після того, як він вступив у партнерство зі столицею Тайваню Тайбеєм.
Якщо Прага продовжує кидати виклик Китаю з питань Тайваню, Сіньцзяну чи Тибету, китайський уряд продовжить відповідати твердими контрзаходами, заявив Ши Іньхонг, радник кабінету Китаю, а також професор міжнародних відносин Університету Ренміна в Пекіні.
"Чеська Республіка, зіткнувшись з коронавірусним викликом, зробила опортуністичну чергу, шукаючи допомоги у Китаю, тоді як її традиційні європейські союзники не в змозі побороти інфекцію у себе", - сказав Ши. "Китай, який має на меті проєктувати свою перемогу за кордоном, докладає чималих зусиль, пропонуючи допомогу".
Тибетське питання

Чехи, які критикують Пекін щодо допомоги у лікуванні коронавірусу, оприлюднили проблеми з 300 000 швидкими тестами, придбаними у Китаї, які, як стверджують органи охорони здоров'я, працювали лише в тому випадку, якщо пацієнти інфіковані принаймні п’ять днів, тоді як близько третини були несправними.

Китай заявив, що неточні результати можуть бути викликані помилками користувачів і просить уникати політизації будь-яких проблем із несправним обладнанням.

"Китай виконує свою роль, як відповідальна велика країна, а китайський народ вносить доброзичливий і самовідданий внесок у вирішення глобальної проблеми", - заявила представник міністерства закордонних справ Хуа Чунінг у вівторок, відповідаючи на запитання про те, чи використовує Пекін свою допомогу для завищення громадської думки. "Я вважаю, що такі зусилля варті поваги, а не зневаги".

До того, як Гржиб зайняв у 2018 році - його першу обрану посаду - позиція Праги щодо Китаю була узгоджена з офіційною дипломатичною позицією країни, орієнтована на економічні зв'язки. Два роки тому чеська поліція придушила мирні акції протесту і змусила людей прибрати тибетські прапори з домівок під час візиту Сі.

Двосторонні відносини між Китаєм та Чехією досягли вершини у 2015 році, коли Земан приєднався до Сі на військовому параді в Пекіні, щоб відзначити 70-ту річницю кінця Другої світової війни. Земан був єдиним главою держави ЄС, який відвідав захід.

Гржиб, колишній експерт піратської партії з питань охорони здоров’я, розвинув прихильність до демократично керованого Тайваню, коли він провів там два місяці як студент-медик у 2005 році. На стіні його офісу висить посвідчення про почесне громадянство Тайбея. Хоча його погляди перегукуються з великою частиною ліберального населення Праги, це суперечить зовнішній політиці "одного Китаю".

У жовтні Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що міська влада Праги з 2018 року "неодноразово робила помилкові кроки та невідповідні зауваження щодо основних питань, що стосуються пріоритетних інтересів Китаю, таких як Тайвань та Тибет".

Напруженість між Прагою та китайським урядом посилилася в січні 2019 року, коли посол Китаю Чжан Цзяньмін вимагав виключення представника Тайваню з прийому, який влаштовував Гржиб.

"Я відмовився, і я сказав йому, що тут ми не виганяємо запрошених гостей", - пояснив Гржиб. "Тоді посол сам залишив прийом".

за матеріалами Bloomberg


Читайте також:

Китай приховує обсяги спалаху вірусу: повідомляє американська розвідка


07.04.2020 2763
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1193
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1005
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2010
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3480
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1296
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1284

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1570

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

445

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1094

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1258
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24215
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

469
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2629
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

537
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1458
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

644
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15328
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

448
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

426
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1274 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

584
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

493