«Міські Ґранти» у Франківську підтримали п’ять проектів на 80 тисяч гривень

Сьогодні, 18 березня стали відомі імена переможців весняної хвилі конкурсу «Міські Ґранти» платформи «Тепле Місто». Бюджет склав 80 000 грн.

Загалом на весняну хвилю програми «Міські Ґранти» надійшло 19 заявок. У ІІ тур конкурсу пройшло 10 проектів, з яких незалежна комісія обрала 5 переможців.

Отже, у весняному конкурсі «Міських Грантів» платформа «Тепле Місто» надасть організаційну та фінансову підтримку п'ятьом проектам-переможцям, а саме:

«Метод Кенгуру»  - 18 150 грн.

Тематичний напрям – міський простір.

Команда: ГО "Асоціація батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки" (https://www.facebook.com/ranniptashky/ )

Команда проекту має на меті популяризувати метод Кенгуру у відділенні недоношених Івано–Франківської обласної дитячої клінічної лікарні за допомогою придбання спеціальних крісел та майок для «кенгурування». Метод Кенгуру - це ефективний спосіб виходжування дітей, що народилися раніше визначеного терміну, суть якого у фізичному контакті «шкіри до шкіри» новонародженого і матері. Це прискорює адаптацію малюків до навколишнього середовища: вони швидше набирають вагу і краще розвиваються; дитина чує серцебиття і голос матері, відчуває запах молока та тіла, відчуває легкі погладжування і менше плаче. У такій позі малюк знаходиться у безпеці, тому не відчуває стресу, а значить рівень кортизолу в крові знижується.

Виготовлення мозаїки анотаційної дошки Наталії Кобринській на вул. Труша – 20 000 грн.

Тематичний напрям – міський простір.

Команда: Ініціатива #ФранківськЯкийТребаБерегти (ГО "Інтелект UA")

Ініціативна група має на меті виготовити та встановити портрет Наталії Кобринської разом з інформаційною історичною довідкою. Кольоровий портрет планується виготовити з мозаїки та змонтувати на фасаді будинку пл. Ринок 6 (з боку вул. Труша), де відбулася історична подія - перші в Україні збори жіночого товариства. Завдяки такому практичному та оригінальному заходу планується популяризувати Івано-Франківськ, його історію та видатних особистостей в ній.

«Музична кімната» -  19 932 грн.

Тематичний напрям – сучасне мистецтво/ прогресивна освіта

Команда: ГО "Д.О.М.48.24"

Ціль команди - створити в Івано-Франківську публічний музичний простір, презентувати провідні альтернативні методики навчання, провести освітні та концертні заходи, надати можливість місцевим мешканцям – дорослим і дітям, - отримати досвід гри на музичних інструментах з метою підвищення рівня музичної культури громадян, розвитку потенціалу місцевих виконавців. У рамках проекту буде відкрито музичну кімнату, де будуть розміщені музичні інструменти у вільному доступі; проведено інтерактивні заняття з раннього музичного розвитку дітей, у які входитимуть виїзні практичні заняття в Центрі реабілітації для дітей з неблагополучних сімей та «Просторі розвитку дітей», в якому займаються діти з РАС (аутизмом); організовано семінар для батьків та семінар – інтенсив для викладачів з інтерактивного музичного розвитку за авторською методикою викладача ЛНМА ім. Лисенка Завісько Н., а також лекції, майстер-класи та концертні заходи сучасного музичного мистецтва.

Фотопортрет 2019. 7-й національний бієнале імені Степана Назаренка – 18 000 грн.

Тематичний напрям – сучасне мистецтво

Команда: Івано-Франківська обласна організація Національної спілки фотохудожників України.

Фотоконкурс сприяє діалогу між різними за віком, місцем проживання та поглядами українцями. Щороку на конкурс надходять роботи з усіх регіонів, включаючи Крим і Донбас. Фотопортрети рефлексують до актуального потоку життя, є культурним зрізом стану фотомистецтва та відображають ставлення нас до самих себе. Окрім академічних портретів, на конкурс надходять сучасні фотороботи і навіть селфі. Склад журі формується серед актуальних і відомих в Україні фотографів та культурологів. Окрім того, конкурс позиціонує Івано-Франківськ як столицю фото-руху України.

Концерт до Дня Матері «Моїй Матусі» - 3918 грн.(часткове фінансування)

Тематичний напрям  - сучасне мистецтво

Команда: Об'єднання дружин учасників АТО (ООС) м. Івано-Франківськ "Дружина воїна"

За допомогою проведення концерту, на якому виступатимуть діти учасників АТО на Сході України, команда має на меті відволікти членів родин учасників АТО від переживань, негативних думок про війну та покращення психоемоційного настрою в сім’ї.

Максимальна сума ґрантової підтримки на один проект склала 20 тисяч гривень, а загальний бюджет хвилі – 80 тисяч. Нагадаємо, фонд ґрантової програми формується із внесків бізнес-партнерів платформи «Тепле Місто». Проекти-переможці будуть реалізовані впродовж наступних трьох місяців.

Оцінювання учасників проводила незалежна комісія. Склад комісії під кожну хвилю «Міських Ґрантів» є різним. Це активні мешканці, лідери думок, представники міської адміністрації та бізнесу, а також переможці попередніх хвиль ґрантової програми. Цього разу в комісії працювали:

Віктор Лесик, провідний фахівець відділу управління проектами та координатор проекту "Студентський простір "Paragraph" у ПНУ ім. Василя Стефаника, голова правління ГО “Середовище реновацій”.         

Микола Макар - представник Національної асамблеї людей з інвалідністю України в Івано-Франківській області.

Ірина Рабарська, директор Благодійного фонду "Чисті Серцем", координатор міжнародного соціального проекту "Книга Добра

Андрій Грабчук, начальник відділу стратегічного планування та аудиту АТ “Прикарпаттяобленерго”.

Наталя Лецишин - начальник відділу інформаційної політики АТ" Прикарпаттяобленерго".

Віка Петрова, радіо та телеведуча Радіо «Західний полюс», «Канал 402». Координатор та організатор весільної агенції «KORABLI»

Програма «Міські Ґранти» започаткована платформою «Тепле Місто» у 2015 році. Програма створена для активізації та посилення ініціатив, громадських організацій і середовищ, які ставлять за мету втілювати практичні проекти, що покращують якість життя в місті, та залучати громаду до активної участі в процесах розвитку Івано-Франківська.

Наступна хвиля «Міських Ґрантів» стартує 22 квітня.


18.03.2019 662
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1628
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3079
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1081
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1123
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1152 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3400 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

176

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1061

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

878

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

401
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

269
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2444
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1204
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1257
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

512
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15146
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7446
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

282
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

198
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

349
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

347
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

437