«Міські Ґранти» у Франківську підтримали п’ять проектів на 80 тисяч гривень

Сьогодні, 18 березня стали відомі імена переможців весняної хвилі конкурсу «Міські Ґранти» платформи «Тепле Місто». Бюджет склав 80 000 грн.

Загалом на весняну хвилю програми «Міські Ґранти» надійшло 19 заявок. У ІІ тур конкурсу пройшло 10 проектів, з яких незалежна комісія обрала 5 переможців.

Отже, у весняному конкурсі «Міських Грантів» платформа «Тепле Місто» надасть організаційну та фінансову підтримку п'ятьом проектам-переможцям, а саме:

«Метод Кенгуру»  - 18 150 грн.

Тематичний напрям – міський простір.

Команда: ГО "Асоціація батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки" (https://www.facebook.com/ranniptashky/ )

Команда проекту має на меті популяризувати метод Кенгуру у відділенні недоношених Івано–Франківської обласної дитячої клінічної лікарні за допомогою придбання спеціальних крісел та майок для «кенгурування». Метод Кенгуру - це ефективний спосіб виходжування дітей, що народилися раніше визначеного терміну, суть якого у фізичному контакті «шкіри до шкіри» новонародженого і матері. Це прискорює адаптацію малюків до навколишнього середовища: вони швидше набирають вагу і краще розвиваються; дитина чує серцебиття і голос матері, відчуває запах молока та тіла, відчуває легкі погладжування і менше плаче. У такій позі малюк знаходиться у безпеці, тому не відчуває стресу, а значить рівень кортизолу в крові знижується.

Виготовлення мозаїки анотаційної дошки Наталії Кобринській на вул. Труша – 20 000 грн.

Тематичний напрям – міський простір.

Команда: Ініціатива #ФранківськЯкийТребаБерегти (ГО "Інтелект UA")

Ініціативна група має на меті виготовити та встановити портрет Наталії Кобринської разом з інформаційною історичною довідкою. Кольоровий портрет планується виготовити з мозаїки та змонтувати на фасаді будинку пл. Ринок 6 (з боку вул. Труша), де відбулася історична подія - перші в Україні збори жіночого товариства. Завдяки такому практичному та оригінальному заходу планується популяризувати Івано-Франківськ, його історію та видатних особистостей в ній.

«Музична кімната» -  19 932 грн.

Тематичний напрям – сучасне мистецтво/ прогресивна освіта

Команда: ГО "Д.О.М.48.24"

Ціль команди - створити в Івано-Франківську публічний музичний простір, презентувати провідні альтернативні методики навчання, провести освітні та концертні заходи, надати можливість місцевим мешканцям – дорослим і дітям, - отримати досвід гри на музичних інструментах з метою підвищення рівня музичної культури громадян, розвитку потенціалу місцевих виконавців. У рамках проекту буде відкрито музичну кімнату, де будуть розміщені музичні інструменти у вільному доступі; проведено інтерактивні заняття з раннього музичного розвитку дітей, у які входитимуть виїзні практичні заняття в Центрі реабілітації для дітей з неблагополучних сімей та «Просторі розвитку дітей», в якому займаються діти з РАС (аутизмом); організовано семінар для батьків та семінар – інтенсив для викладачів з інтерактивного музичного розвитку за авторською методикою викладача ЛНМА ім. Лисенка Завісько Н., а також лекції, майстер-класи та концертні заходи сучасного музичного мистецтва.

Фотопортрет 2019. 7-й національний бієнале імені Степана Назаренка – 18 000 грн.

Тематичний напрям – сучасне мистецтво

Команда: Івано-Франківська обласна організація Національної спілки фотохудожників України.

Фотоконкурс сприяє діалогу між різними за віком, місцем проживання та поглядами українцями. Щороку на конкурс надходять роботи з усіх регіонів, включаючи Крим і Донбас. Фотопортрети рефлексують до актуального потоку життя, є культурним зрізом стану фотомистецтва та відображають ставлення нас до самих себе. Окрім академічних портретів, на конкурс надходять сучасні фотороботи і навіть селфі. Склад журі формується серед актуальних і відомих в Україні фотографів та культурологів. Окрім того, конкурс позиціонує Івано-Франківськ як столицю фото-руху України.

Концерт до Дня Матері «Моїй Матусі» - 3918 грн.(часткове фінансування)

Тематичний напрям  - сучасне мистецтво

Команда: Об'єднання дружин учасників АТО (ООС) м. Івано-Франківськ "Дружина воїна"

За допомогою проведення концерту, на якому виступатимуть діти учасників АТО на Сході України, команда має на меті відволікти членів родин учасників АТО від переживань, негативних думок про війну та покращення психоемоційного настрою в сім’ї.

Максимальна сума ґрантової підтримки на один проект склала 20 тисяч гривень, а загальний бюджет хвилі – 80 тисяч. Нагадаємо, фонд ґрантової програми формується із внесків бізнес-партнерів платформи «Тепле Місто». Проекти-переможці будуть реалізовані впродовж наступних трьох місяців.

Оцінювання учасників проводила незалежна комісія. Склад комісії під кожну хвилю «Міських Ґрантів» є різним. Це активні мешканці, лідери думок, представники міської адміністрації та бізнесу, а також переможці попередніх хвиль ґрантової програми. Цього разу в комісії працювали:

Віктор Лесик, провідний фахівець відділу управління проектами та координатор проекту "Студентський простір "Paragraph" у ПНУ ім. Василя Стефаника, голова правління ГО “Середовище реновацій”.         

Микола Макар - представник Національної асамблеї людей з інвалідністю України в Івано-Франківській області.

Ірина Рабарська, директор Благодійного фонду "Чисті Серцем", координатор міжнародного соціального проекту "Книга Добра

Андрій Грабчук, начальник відділу стратегічного планування та аудиту АТ “Прикарпаттяобленерго”.

Наталя Лецишин - начальник відділу інформаційної політики АТ" Прикарпаттяобленерго".

Віка Петрова, радіо та телеведуча Радіо «Західний полюс», «Канал 402». Координатор та організатор весільної агенції «KORABLI»

Програма «Міські Ґранти» започаткована платформою «Тепле Місто» у 2015 році. Програма створена для активізації та посилення ініціатив, громадських організацій і середовищ, які ставлять за мету втілювати практичні проекти, що покращують якість життя в місті, та залучати громаду до активної участі в процесах розвитку Івано-Франківська.

Наступна хвиля «Міських Ґрантів» стартує 22 квітня.


18.03.2019 650
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

485
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4900
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1405
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1290
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2552
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3943

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

331

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1167

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1007

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

933
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

244
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10614
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

318
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

584
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5639
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1405
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

269
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

181
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

560 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

993
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

863