Міська влада («Свобода») «розвела» іванофранківців здешевленням вартості проїзду в автобусах

 

Днями у виконкомі Івано-Франківська відповіли на електронну петицію «Де 3 грн. за проїзд у маршрутках?». Петиція була опублікована 8 січня цього року та зібрала 298 підписів із 250 необхідних. На сайті франківських електронних петицій з’явилася відповідь від імені першого заступника міського голови Миколи Вітенка.

Суть полягає в тому, що виконкомом планується покращення надання послуг перевезення пасажирів в міському громадському транспорті зі збереженням вартості проїзду. Мотивація: зниження ціни квитка не буде, бо перевізники згідно з умовами нового договору мають виконати низку взятих на себе зобов’язань, які призведуть до додаткових витрат власників маршрутів. Цікаво, що у відповіді на петицію новими умовами називаються деякі з тих, які перевізники зобов’язувалися виконати до 10 червня 2015 року ще при останньому подорожчанні вартості проїзду в франківських маршрутках для встановлення ціни квитка 4 грн., наприклад, впровадження форменного одягу водіїв. Коли проїзд подорожчав, літні футболки ми періодично бачили на водіях (перший місяць –два), зимової ж форми так і не було розроблено та затверджено. В цьому вина профільного департаменту, тепер вже окремого управління транспорту. Тут власники маршрутів можуть кивати в бік міської влади.

Звичайно, новий конкурс передбачає набагато серйозніші витрати з кишень перевізників: встановлення електронних компостерів (валідаторів) із запровадженням системи електронного квитка, відео-реєстраторів, нарешті, дорожче обійдеться саме обслуговування великогабаритних автобусів.

Однак керуючись здоровою логікою користі для іванофранківців важко зрозуміти навіщо було виносити на громадські слухання на початку грудня минулого року проект рішення «Про коригування тарифів на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування», в якому йшлося про зниження тарифу на проїзд з 4 грн. до 3.50 грн. в зв’язку зі зменшенням вартості паливно-мастильних матеріалів. Тоді громадські слухання, які відвідали небайдужі містяни й активісти, затвердили цей проект рішення. Згідно з обіцянкою присутнього на слуханнях заступника керівника департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Ігоря Сенчука, невдовзі відповідне голосування мало відбутись у виконкомі.

Але якщо виконком невдовзі проголосував за передвиборчу обіцянку міського голови Руслана Марцінківа про безкоштовний проїзд учнів загальноосвітніх шкіл у міському пасажирському транспорті загального користування, то проект рішення про зниження вартості проїзду в автобусах на 50 коп., який пройшов громадські слухання, не був винесений на голосування.

Кілька днів тому під час ефіру на РАІ керівник новоствореного управління транспорту виконавчого комітету міської ради Олег Ганчак сказав, що для зниження тарифу потрібні ще якісь додаткові консультації з громадськістю (це після відповідних громадських слухань!). І ось вчора ми отримали таку відповідь на петицію.

Висновок досить простий:грудневі громадські слухання виявились просто ширмою для переговорів міської влади, зокрема, Руслана Марцінківа з перевізниками. А проект рішення про зниження вартості проїзду в громадському транспорті - додатковим інструментом тиску на перевізників, щоб дотиснути їх виконати передвиборчу обіцянку чинного міського голови про безкоштовний проїзд для учнів міста. На чому потім була побудована чудова інформаційна піар-кампанія. Не треба забувати, що під час передвиборчої кампанії Руслан Марцінків декларував про 50%-ву знижку на проїзд для студентів, що теж, певно, стало частиною торгів з перевізниками.

 Містян знову «розвели».


17.02.2016 Василь Кедик 1775 0
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

430
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

370
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

817
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11141 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1415
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2719

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

141

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

660

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1975

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1050
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

84
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1238
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

627
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

176
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

308
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

406
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

715
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3404
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

199
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

395
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

691
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

886