Як повідомив “Вікнам” міський голова Ігор Насалик, наступного року, на базі кардіологічного відділення Калуської ЦРЛ, буде створено кардіоцентр.
Ціна питання — як мінімум 25 млн. гривень. Це — на апаратуру. Плюс потрібно провести перепідготовку спеціалістів.
Таку необхідність Ігор Насалик обгрунтував статистикою: мовляв, 70% населення України помирає саме від серцево-судинних хвороб. Звісно, що такі витрати на облаштування спеціалізованого центру міський бюджет собі дозволити не може. Тому надіється на допомогу держави.
За словами міського голови, наступного року місто чекає на 50 млн. гривень з Державного бюджету на закупівлю апаратури. Загалом, медицина зараз у місті — одна із найбільш фінансованих галузей.
За словами головного лікаря Калуської ЦРЛ Івана Красійчука, цьогоріч бюджет медицини становив більше 90 млн. гривень. З них приблизно 65 млн. гривень — витрати на заробітну плату, 12 млн. гривень — фінансування безкоштовних медикаментів, більше 3 млн. гривень — капітальні видатки. Решту “з’їдають” енергоносії та інші потреби лікарні. Головний лікар твердить: якби міська медицина існувала б тільки за ті кошти, що дає держава, то фінансування лікування пацієнтів суттєво б “урізалося”. Наприклад, на Рожнятівщині видатки на медикаменти на одного хворого становлять близько 4 гривнень на день. Стільки ж — на харчування. У Калуській ЦРЛ на харчування 1 пацієнта виділяється 12,5 гривні на день, на забезпечення медикаментами — залежно від спрямування відділу, у якому лікується хворий.
Наприклад, у листопаді на 1 хворого неврологічного відділу виділялося 55 гривень на день на медикаменти, кардіологічного — 49, хірургічного — 47, малоінвазивної хірургії — 102, пологового будинку — 66 гривень. Плюс у розрахунку на 1 ліжкомісце нараховується приблизно 60 гривень витрат на енергоносії. При цьому Калуська ЦРЛ навіть перевиконує план із ліжкомісць.
Так, у стаціонарі Підгірок загалом — 745 ліжок. Станом на 13 грудня тут лікувалося 765 хворих. Тільки за понеділок до дорослого стаціонару поступило 70 хворих. Усі — з гострою патологією. Іван Красійчук пов’язує такий стан справ із тим, що медицина у Калуській ЦРЛ — безкоштовна.
Головний лікар має надію, що з наступного року ситуація поліпшиться, оскільки і денні стаціонари міської та районної поліклінік переходять на безкоштовне лікування. До слова, нещодавно Ігор Насалик висловив ідею про створення у Калуші ОХМАТДиту. З’ясувалося, що для цього відсутні як матеріальні ресурси, так і достатня площа приміщень.