Надвірнянська районна влада та керівництво природного заповідника "Горгани" проти будівництва третьої дороги на гірськолижний курорт "Буковель".
Про будівництво автомобільної дороги на Буковель через природний заповідник "Горгани" заговорили ще у 2009 році. Тодішній начальник обласного держкомзему Юрій Добровольський звернувся до науково-технічної ради (НТР) заповідника «Горгани» із пропозицією розглянути питання щодо реконструкції лісової дороги, яка протяжністю 2,7 км мала проходити через заповідник. Подейкували, що нова дорога мала з'єднати місто Яремче, ГК «Буковель» та село Бистриця Надвірнянського району. Крім того, ініціатори будівництва дороги пропонували розширити заповідник, щоб компенсувати відведену під дорогу площу.
На той час до курорту була тільки одна дорога через Надвірну, Яремче, Микуличин, Татарів. Наприкінці 2010 року вдалося відкрити ще одну дорогу с. Яблуниця - ГК "Буковель" протяжністю 8 км. А от з'єднати "Буковель" із Яремче через заповідник "Горгани" не вийшло.
На заваді стало законодавство України та впертий директор заповідника Василь Кисляк, який не дозволив обійти закон, за що позбувся посади. Правда, в той час ім'я добродійника, який зголосився будувати дорогу, відкрито не називали, а необхідність її спорудження обґрунтовували суспільною необхідністю. Мовляв, дорога покращить протипожежну безпеку на території заповідника. Втім, наміри залишилися на рівні розмов, а Кисляк після 18-ти судових засідань нещодавно був поновлений на посаді директора заповідника.
Вперше за два роки відкрито ім'я потенційного інвестора, який хоче будувати дорогу через "Горгани", назвав губернатор області Михайло Вишиванюк. "Чому не будується дорога? Шевченко, доповідай", - підняв Вишиванюк директора ГК "Буковель".
Олександр Шевченко чітко відповів, що всі звернення щодо будівництва дороги інтерпретуються керівництвом заповідника як втручання у природоохоронне законодавство. "Питання повинно вирішитися на рівні Кабінету міністрів. Ми зацікавлені у додатковому сполученні з туристичним комплексом, щоб дати можливість більш комфортно, більш швидко доїжджати. Тому що, починаючи з сіл після Яремче, до Надвірної неможливо нормально їхати", - сказав Шевченко.
Проти будівництва дороги через заповідник на колегії виступив голова Надвірнянської районної ради Василь Попович.
"Коли почнеться будівництво дороги, кожен захоче мати біля дороги стояночку, потім кемпінг, потім базу відпочинку, то не буде вже заповідник", - сказав голова райради. Проте Вишиванюк запевнив, що про якесь будівництво при дорозі мова не йде. "Я йшов тим маршрутом сам, і мені стало страшно. Бо не дай Бог якогось лиха - без протипожежного розриву всі ті "Горгани" протягом однієї години перетворяться в попіл", - сказав Вишиванюк.
Наразі, як стверджує директор заповідника Василь Кисляк, щодо будівництва дороги до нього ніхто не звертався, а НТР заповідника ніяких пропозицій не розглядала. Втім, у разі звернень директор має намір надалі відстоювати свою позицію, за яку колись вже потерпів. "Дорога потрібна, але нехай шукають інші варіанти. Зрозуміло, що регіон треба оживляти, щось треба робити з прилеглими селами, але так, щоб заповідник не постраждав", - говорить Кисляк.