Місцева влада проти будівництва дороги на "Буковель" через заповідник "Горгани"

 

Надвірнянська районна влада та керівництво природного заповідника "Горгани" проти будівництва третьої дороги на гірськолижний курорт "Буковель".

 

Про будівництво автомобільної дороги на Буковель через природний заповідник "Горгани" заговорили ще у 2009 році. Тодішній начальник обласного держкомзему Юрій Добровольський звернувся до науково-технічної ради (НТР) заповідника «Горгани» із пропозицією розглянути питання щодо реконструкції лісової дороги, яка протяжністю 2,7 км мала проходити через заповідник. Подейкували, що нова дорога мала з'єднати місто Яремче, ГК «Буковель» та село Бистриця Надвірнянського району. Крім того, ініціатори будівництва дороги пропонували розширити заповідник, щоб компенсувати відведену під дорогу площу.

 

На той час до курорту була тільки одна дорога через Надвірну, Яремче, Микуличин, Татарів. Наприкінці 2010 року вдалося відкрити ще одну дорогу с. Яблуниця - ГК "Буковель" протяжністю 8 км. А от з'єднати "Буковель" із Яремче через заповідник "Горгани" не вийшло.

 

На заваді стало законодавство України та впертий директор заповідника Василь Кисляк, який не дозволив обійти закон, за що позбувся посади. Правда, в той час ім'я добродійника, який зголосився будувати дорогу, відкрито не називали, а необхідність її спорудження обґрунтовували суспільною необхідністю. Мовляв, дорога покращить протипожежну безпеку на території заповідника. Втім, наміри залишилися на рівні розмов, а Кисляк після 18-ти судових засідань нещодавно був поновлений на посаді директора заповідника.

 

Вперше за два роки відкрито ім'я потенційного інвестора, який хоче будувати дорогу через "Горгани", назвав губернатор області Михайло Вишиванюк. "Чому не будується дорога? Шевченко, доповідай", - підняв Вишиванюк директора ГК "Буковель".

 

Олександр Шевченко чітко відповів, що всі звернення щодо будівництва дороги інтерпретуються керівництвом заповідника як втручання у природоохоронне законодавство. "Питання повинно вирішитися на рівні Кабінету міністрів. Ми зацікавлені у додатковому сполученні з туристичним комплексом, щоб дати можливість більш комфортно, більш швидко доїжджати. Тому що, починаючи з сіл після Яремче, до Надвірної неможливо нормально їхати", - сказав Шевченко.

 

Проти будівництва дороги через заповідник на колегії виступив голова Надвірнянської районної ради Василь Попович.

 

"Коли почнеться будівництво дороги, кожен захоче мати біля дороги стояночку, потім кемпінг, потім базу відпочинку, то не буде вже заповідник", - сказав голова райради. Проте Вишиванюк запевнив, що про якесь будівництво при дорозі мова не йде. "Я йшов тим маршрутом сам, і мені стало страшно. Бо не дай Бог якогось лиха - без протипожежного розриву всі ті "Горгани" протягом однієї години перетворяться в попіл", - сказав Вишиванюк.

 

Наразі, як стверджує директор заповідника Василь Кисляк, щодо будівництва дороги до нього ніхто не звертався, а НТР заповідника ніяких пропозицій не розглядала. Втім, у разі звернень директор має намір надалі відстоювати свою позицію, за яку колись вже потерпів. "Дорога потрібна, але нехай шукають інші варіанти. Зрозуміло, що регіон треба оживляти, щось треба робити з прилеглими селами, але так, щоб заповідник не постраждав", - говорить Кисляк.

ГК


05.12.2011 2250 4
Коментарі (4)

Довбуш 2011.12.05, 13:12
Досить нищити ліси п.Вишиванюк, а депутатам так тримати масонів.
Правдун 2011.12.05, 13:54
Дороги треба будувати. Тим більше якщо є приватний інвестор. Бо в держави на нові дороги грошей в найближчів років 50 не буде. Вишиванюк газда. Області з ним пощастило.
Gtc 2011.12.05, 14:17
Якщо слухати всіх цих дебілів, то нічого взагалі би не будувалося, бо цим бикам все заважає. Забити на них і будувати!
% 2011.12.05, 15:25
Яким бикам? На кого забити? На заповідники, які й так газдовита влада добиває? А дітям що залишимо? Засрані Карпати? Вже подарували коломойському більше тисячі гектарів землі - за копійки, так вони кажуть, що їм ще й дякувати за це треба, бо вони інвестують, мля... То було не брати! Благодійників знайшли. Вони дбають про свою кишеню, та на здоровя, але не за наш рахунок. Заповідник - власність українців, власність держави, і нема чого туди лізти. Мають дві дороги - буде з них.
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

515
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1525
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2771 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3708
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3115
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2210

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

52

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

683

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

536

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1687
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

357
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

562
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

858
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

507 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5062
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

412
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

938
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

576
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

341
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

329
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

428
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

446