Мінвата чи пінопласт: чим краще утеплити фасад будинку?

Теплоізоляція будинку один з ключових факторів комфортного проживання. Ефективне утеплення фасаду надзвичайно важливе для енергоефективності б приміщення, адже тепловтрати через зовнішні стіни сягають 30-35%.

Крім значної фінансової економії витрат на опаленні, ізоляція стін прямо впливає на захист від шуму, комфортний мікроклімат, рівень вологості, пожежну безпеку.

Перед проведенням робіт по утепленню фасаду необхідно визначитись з теплоізоляційним матеріалом. Найбільш поширені - це мінеральна вата та пінополістирольні плити.

  • Мінеральна вата (кам’яна, базальтова вата) виготовляється на основі гірських порід базальту, які витягуються у тонкі волокна в процесі плавлення при надвисоких температурах понад 1500 С. Кам’яні волокна розташовані хаотично та зв’язані між собою синтетичними смолами. Фасадна мінвата має форму плит.

  • Пінопласт - синтетичний комірчастий матеріал, отриманий шляхом спінювання полімерної сировини. Як теплоізоляційний матеріал випускається у формі пінополістирольних плит.

Що краще вибрати в якості будівельної теплоізоляції - мінвату чи пінопласт? Це  питання першочергове при утепленні фасаду будинку. Дана стаття містить корисну інформацію чим відрізняються дані утеплювачі

Відмінності в характеристиках мінвати та пінопласту

Серед найважливіших характеристик утеплювачів, які впливають на ефективність тепло- і шумоізоляції, фахівці в будівельній сфері виділяють теплопровідність, звукоізоляцію, вогнестійкість, паропроникність, технологію монтажу, вартість. Розглянемо відмінності в характеристиках мінвати та пінопласту.

Коефіцієнт теплопровідності.

Даний показник прямо впливає теплоізоляційні властивості матеріалу. Коефіцієнт теплопровідності - це кількісна здатність проводити теплову енергію через певну площу у визначену часову одиницю. Чим нижчий коефіцієнт утеплювача, тим довше буде охолоджуватись будинок взимку та нагріватись у літню спеку.

Коефіцієнт теплопровідності базальтової вати та пінопласт для утеплення фасаду практично однаковий і становить 0.035-0.036 Вт/(м•К), тому обоє є ефективними утеплювачами.

Звукоізоляція

Пінополістирольні плити не можна назвати повноцінним звукоізоляційним матеріалом. Але вони мають здатність частково гасити ударні звуки. Базальтова вата ефективно поглинає як ударні звуки, так і повітряний шум, і забезпечує акустичний комфорт в будинку.

Пожежна безпека

Мінеральна вата відноситься до класу негорючих матеріалів - не горить, не розповсюджує вогню, не виділяє небезпечних токсичних речовин. Процес плавлення базальтової теплоізоляції починається при температурі 1000 °С.

Пінопласт є легкозаймистим матеріалом під час безпосереднього контакту з відкритим вогнем. Проте він містить антипірени, спеціальні добавки, які запобігають поширенню полум’я та забезпечують самозатухання пінополістирольних плит.

Паропроникність

Плити з кам’яної вати паропроникні, тому легко виводять назовні пари надмірної вологи, Стіни «дихають», на них не збирається конденсат не утворюються цвіль та грибки. Листи пінопласту не мають здатності пропускати пар, але і не накопичують вологу в собі.

Монтаж

Процеси монтажу плит з базальтової вати та пінопласту дуже близькі між собою. Плити кріпляться до стіни за допомогою спеціального клейового розчину та термодюбелів.

З пінопластом працювати трохи складніше, оскільки він гірше клеїться, та плити  не так щільно прилягають одна до однієї, що збільшує вірогідність появи «містків холоду» на стиках.

Вартість.

Пінопласт дешевший порівняно з мінеральною ватою. Різниця в ціні на квадратному метрі теплоізоляційного матеріалу становить приблизно 25-30%

Сподіваємось вищевикладена інформація буде корисна при виборі матеріалу для утеплення будинку.

Купити  базальтову вату   та  пінопласт  для   утеплення  фасаду   пропонує  компанія СТАРТІ Івано-Франківськ.

Телефони відділу  продажу:  066 200 02 70, 067 200 02 70

Адреса: Тисменицький р-н, с Драгомирчани, вул. Стуса,14

Інтернет-магазин:  www.starti.com.ua

 

Партнерський матеріал


25.03.2021 4246
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

629
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1473 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2211
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2125 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7476
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15200 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

247

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

978

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1053

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1836
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

235
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

611
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

857
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3091
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

867
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1910
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

952
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35097 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

184
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

439
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

581
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

909