
Сьогодні, 9 лютого, на прес-конференції міністр юстиції Павло Петренко зауважив, що була прийнята низка законів щодо створення актикорупційного бюро.
Петренко має надіюна те, що ці закони швидко запрацюють. Адже, одним з ворогів української держави, міністр вважає не тільки Росію, але й корупцію, передає Фіртка.
«Питання з макрокорупцією легше вирішувати. До прикладу, протягом минулого року вдалось зекономити 1 млрд гривень. Це ті кошти, які були в бюджеті закріплені у 2013 році і розподілялись виключно міністром та направлялись на сумнівні схеми, пов’язані з фінансуванням приватної офшорної компанії. Також були такі компанії, які продавали державі галограми, за які держава переплачувала. Ми це прибрали і на сьогодні порушена низка кримінальних проваджень», - розповів Петренко.
Разом з тим, міністр зауважив, що він оптиміст, «документи не горять», а тому він переконаний, що ці справи вдастся довести до кінця. Однак, зауважив Петренко, залишилась проблема на рівні побутової корупції.
«Це величезна проблема, коли управлінці вимагають хабарі, за ті послуги, як мають бути безкоштовні. Тому дуже важливим в цьому напрямку є процес люстрації, який був запущений в минулому році. Бо без оновлення облич державного апарату не можна робити жодні реформи», - підкреслив міністр юстиції.
Також Петренко додав, що зараз звучить критика люстрації, але критикують її здебільшого ті посадовці, які не можуть через неї потрапити на державну службу.
Однак, є позитивний ефект. На другому етапі перевірки майнову люстраційну перевірку проходять всі держслужбовці. А відтак, вони зобов’язані оприлюднити совї майнові декларації. Відомство отримало багато цікавих фактів особливо тих, що стосуються суддів.
«Судді були в нас «священними коровами», які свої декларації ніколи не оприлюднювали. Зараз вони мають пояснити як вони «наколядували» свої вартісні подарунки», - розповів Петренко.
За законом декларації перевіряються фіскальною службою, всі висновки якої також публікуються. Тому з допомогою ЗМІ можна буде легко зрівняти декларацію та висновок. Якщо перевірка була поверхнева, то це вже є підставою до притягнення відповідальності працівника податкової служби, який проводив перевірку і державного службовця.
«Вже зараз маємо факти того, що частина прокурорів понаписувала заяви на звільнення, щоб не проходити перевірку. А 40 суддів не подали свої декларації, що автоматично є підставою для звільнення. На сьогодні люстраційний закон показує в практичній площині, яким чином можна боротися з корупцією», - підсумував міністр юстиції.