Вчора в Івано-Франківьскій ОДА відбулось засідання Координаційної ради з питань будівництва об’єктів малої гідроенергетики та протипаводкового захисту.
На засіданні розглядали питання про будівництво Міні-ГЕС в селі Дземброня та відновлення роботи міні-ГЕС в селі Конюшки.
Ситуація із будівництвом ГЕС в Дземброні є доволі заплутаною.
Спочатку громада села дала дозвіл, будівництво розпочалося. Через деякий час громада "передумала", звинуватила забудівника у невиконанні забов'язань та скасувала дозвіл, хоча права робити цього вона не мала.
Підприємець Миронюк, який і будує ГЕС виправдовується і каже, що не розуміє в чому причина - все зроблено згідно з проектною документацією. Все еколгічно чисто.
Після нетривалих дебатів Рада рекомендувала управлінню Архбудконтролю відізвати дозвіл на будівництво Дзембронівської малої ГЕС. Підстава - грубе відхилення від проекту.
Говорили також і про поновлення роботи Конюшківської гідроелектростанції на річці Гнила Липа, яка була зупинена ще в 1960-х роках.
Влада має намір відновити її роботу. Коштуватиме це понад 4 мільйони гривень. Потужність ГЕС після відновлення її роботи буде становити 350 кВт-година, або 1,8 млн кВт-год за рік.
Початок реалізації проекту заплановано на весну 2014 року. ГЕС повинна запрацювати восени того ж року.
Конюшківська ГЕС була побудована в 1950 році і пропрацювала до 1965 року. Закриття станції пов'язане з тим, що в 1964 році почався запуск перших блоків Бурштинської ТЕС.
Довідка "Фіртки":
Бистрецька сільська рада передала в довгострокову оренду земельну ділянку площею 1,5 га підприємцю Валерію Миронюку для будівництва малої гідроелектростанції. Як стверджує сільська влада, рішенню сесії передували збори громади - і ніхто не обурювався. Та коли почалося будівництво ГЕС у сусідньому селі Дземброня (на території тої ж Бистрецької сільради), мешканці створили ініціативну групу, яка зібрала більше 80 підписів проти будівництва міні-ГЕС.