
Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів України розпочало співпрацю із всеукраїнською мережею громадського моніторингу якості повітря "EcoCity".
Про це інформує Суспільне, передає Фіртка.
У Міндовкіллі враховуватимуть дані громадської ініціативи та відображатимуть на офіційному вебресурсі й мобільному додатку Міндовкілля ЕкоЗагроза.
"Ми підписали меморандум та почали надавати дані з мережі "EcoCity" у Міндовкілля. Така кооперація допоможе краще реагувати на виклики, які склалися через війну. А також ми на крок ближчі до визнання громадського моніторингу на державному рівні", — каже Олексій Трелевський засновник Української мережі громадського моніторингу якості повітря "EcoCity"
По Україні працюють приблизно 200 станцій громадської ініціативи, з них 30 передають ситуацію щодо радіаційного фону.
"У нас визначення якості повітря — не тільки за дрібнодисперсним пилом двох фракцій, але за й різними газами — аміаком, діоксидом азоту, хлорином. Через застосунок можна дізнатися про хімічну та радіаційну загрози", — говорить Олексій.
З його слів, по Івано-Франківській області є приблизно 10 станцій моніторингу якості повітря. Проте більшість сконцентрована у промислових регіонах: Запорізькій, Харківських, Дніпропетровській областях та навіть на окупованих територіях.
"У нас був випадок, коли з Харківської області звернулася людина, яка має станцію. Але у її будинок влучила ракета і станція хоч вціліла — потребувала ремонту. Ми полагодили сенсор, він зараз відображає дані, — розповідає Олексій Трелевський. — Можливо, у майбутньому ми обміняємо цю станцію на більш функціональну, досконалу, а собі заберемо стару."
Дані громадського моніторингу "EcoCity" дозволяють дізнаватися про стан та якість атмосферного повітря та рівень радіаційного забруднення по всій Україні у режимі реального часу та з географічною прив’язкою до місцевості. Натомість дані більшості державних станцій, каже Олексій, потребують більше часу для опрацювання.
"Є велика мережа постів від Гідромету, але вони трішки застарілі. Збираються зразки й перевірка відбувається у лабораторії. Дуже мало є саме державних станцій, які можуть у реальному часі передавати дані: є декілька у Києві, Дніпрі та були у Донецькій області, але наразі вони там не працюють через воєнні дії", — розповідає Олексій Трелевський.
Надалі, каже засновник Української мережі громадського моніторингу якості повітря "EcoCity", планують розширювати співпрацю з громадами, щоб вони могли встановити у населеному пункті станцію.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: