Микола Пукіш: Тетяна Кіт довела, що здатна перемагати сильних суперниць

 

 

Директор Калуської ДЮСШ "Сокіл" Микола Пукіш поділився враженнями від виступів його підопічної - борчині Тетяни Кіт, яка привезла "бронзу" з нещодавнього чемпіонату світу в Лас-Вегасі.

Зазначимо, що 21-річна калушанка Тетяна Кіт дебютувала на дорослому чемпіонаті світу з трьох видів боротьби, що 7-12 вересня проходив у Лас-Вегасі (США), і здобула для національної збірної України з жіночої боротьби бронзову медаль у ваговій категорії до 55 кг.

 

- Як оціните виступи Тетяни Кіт та інших українських борчинь?

- Бронзова медаль чемпіонату світу з жіночої боротьби - це, безперечно, високе спортивне досягнення моєї вихованки Тетяни Кіт, яка, до речі, з 1 вересня 2015 року стала студенткою третього курсу факультету фізичної культури Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка. Шкода тільки, що вага до 55 кг сьогодні не є олімпійською категорією, тому для України вона не виборола путівку на Олімпіаду-2016.

Тепер у всіх трьох видах боротьби визначено по шість олімпійських вагових категорій. У жіночій боротьбі олімпійськими є вагові категорії до 48 кг, 53 кг, 58 кг, 63 кг, 69 кг і 75 кг. На чемпіонаті світу в Лас-Вегасі за українську збірну у ваговій категорії до 53 кг виступала Лілія Горішна, котра в 1/8 фіналу програла сутичку нігерійській спортсменці, а у ваговій категорії до 58 кг честь України захищала Лілія Горішна, яка теж з 1/8 фіналу вибула з подальшої боротьби за медалі, поступившись представниці Азербайджану.

У трьох найважчих олімпійських вагових категоріях, в яких виступали українки, основне завдання - здобути ліцензію на Олімпійські ігри 2016 року, що надавалася країнам, представники яких виборювали на чемпіонаті світу в Лас-Вегасі 1-5 місця, виконала лише Юлія Ткач-Остапчук. Вона, як вже було наголошено, стала бронзовою призеркою світу у ваговій категорії до 63 кг.

- А чи варто було тренерському штабові збірної України з жіночої боротьби відряджати на ліцензійний чемпіонат світу борчинь вагових категорій до 55 і 60 кг, знаючи, що вони у США не змагатимуться за путівки на Олімпіаду-2016?

- А де ще інде, крім змагань такого високого рівня, тренери можуть перевірити реальні можливості спортсменів, їхні моральні, вольові, технічні й бійцівські якості. До того ж їм ще потрібно заслужити право поїхати на чемпіонат світу, щоб представляти на ньому свою країну. Тетяна Кіт в останні роки доволі вдало виступає на різних міжнародних змаганнях. Вона - срібна призерка молодіжного чемпіонату світу-2014, бронзова призерка Універсіади, була п’ятою на Європейських іграх-2015 у Баку. Тому цілком закономірно потрапила до складу національної збірної України з жіночої боротьби для участі в чемпіонаті світу й довела, що здатна перемагати сильних суперниць з різних країн.

Бронзова медаль у неолімпійській ваговій категорії є не менш цінною нагородою, як "бронза", яку виборола на чемпіонаті світу Юлія Ткач-Остапчук. При потребі тренерський штаб національної збірної України може перевести Тетяну Кіт і в легшу, і у важчу вагову категорію, адже українським борчиням у наступному році, коли проводитимуться ще три ліцензійні турніри, доведеться постаратися здобути для країни ще п’ять путівок на Олімпіаду-2016. І не так важливо, яка конкретно спортсменка зуміє виконати це завдання в тій чи іншій ваговій категорії, як те, щоб ці ліцензії Україна мала. А на головні змагання в Бразилію, звісно, будуть відряджені найсильніші на той момент українські борчині в конкретних вагових категоріях.

- Яких суперниць перемогла Тетяна Кіт на чемпіонаті світу в Лас-Вегасі, а кому поступилася?

- Уже в першій сутичці Тетяні довелось протистояти досвідченій російській спортсменці, срібній призерці чемпіонату світу, бронзовій призерці чемпіонату Європи, переможниці багатьох престижних міжнародних турнірів Ірині Ологоновій. На жаль, моя вихованка їй поступилася з рахунком 0:4. Однак її суперниця потім перемогла ще у двох сутичках і потрапила у фінал, що дало Тетяні шанс поборотися за бронзову медаль. І вона таку нагоду не змарнувала. У втішній сутичці Тетяна вже в першому періоді перемогла на туше представницю Канади, володарку кубка цієї країни, срібну призерку Панамериканських ігор Жасміну Мьян, а в поєдинку за 3 місце подолала білоруску Катерину Гончар-Янушкевич з рахунком 5:0.

 

Василь Ткачук


16.09.2015 1505 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

614
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3197
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21318
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2104
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1594 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2472

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

403

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

274

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

862

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2266
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

286
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

564
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1109
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

268
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

885
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

854
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

767
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8345
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

428
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1249 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2286 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

976