Підходячи до першого вересня уже традиційно педагоги Прикарпаття збираються на освітянські конференції, де за участі представників влади, керівників освіти аналізують прожитий рік та обговорюють підготовку до нового навчального року.
Такі конференції у Тисменицькому, Галицькому та Тлумацькому районах відвідав народний депутат України Микола Круць - меценат, для якого одним із основних напрямків діяльності є підтримка освітянської галузі Прикарпаття.
Вітаючи педагогів із початком навчального року народний депутат України Микола Круць відзначив, що не зважаючи на проблеми, які існують в освітянській сфері, педагоги з оптимізмом підходять до початку навчального року: «Дивовижний народ українці – ми вміємо святкувати навіть, якщо щось не складається так, як треба. Ми просто цього не показуємо».
А з проблемами, які турбують сьогодні освітян Микола Круць знайомий близько. Адже, впродовж багатьох років, відколи очолив івано-франківський цементно-шиферний комбінат і по сьогодні, підтримує освітню сферу області. Крім того, дружина Миколи Круця теж є педагогом. «Я добре знаю про школу все: від розбитої шибки, від поламаного замка і якщо учень неслухняний і до того, яка це жертовна і не завжди вдячна праця. Але ви йдете цією дорогою, йдете твердо і впевнено. І за це вам велике спасибі», - звернувся до вчителів народний депутат.
Микола Круць вважає, що проблеми освітянської галузі є наслідком недостатньої уваги держави до освіти, і насамперед - до педагога. І що сьогодні гостро постала необхідність підвищити статус вчителя у суспільстві, престиж вчительської професії. Роль педагога недооцінена: соціальні гарантії, які надаються вчителям сьогодні – зарплати, премії, мотивація – не відповідають їхньому важливому статусу. Вчитель повинен отримувати гідну оплату своєї праці, із регулярним її підвищенням. Микола Круць переконаний, що покращуючи матеріальне становище педагога, ми покращуємо і його позицію у суспільстві. Паралельно необхідно удосконалювати умови праці вчителів, для того, щоб кожен педагог відчував комфорт на робочому місці.
«Не справа вчителя думати про те, як дістати фарбу для класу. І не вина тут сидячих, що така склалась ситуація в державі, - підкреслює Микола Круць. - Але коли вчитель думає про те, яким чином йому до нового навчального року освіжити клас, то це однозначно забирає в нього час, який би він міг витратити на підготовку до уроку, на власне вдосконалення чи, приміром, на наукову працю. Тому держава повинна забезпечити освіті все необхідне для якісного навчального процесу. Де взяти кошти? Приміром, не секрет, що сьогодні на митниці податковий рай. Багато коштів недоотримується, не сплачуються податки. А за ці гроші можна було б школі забезпечити усе необхідне. Наголошую, в першу чергу - школі, бо звідси походять усі президенти, усі робітники – усе населення нашої держави. Тут виховуються громадяни України і від того, якими вони будуть виховані – освіченими, культурними, патріотами, впевненими в собі – залежить і майбутнє нашої держави. А виховують цих громадян вчителі. Тому саме вчителі, забезпечення їм сприятливих умов як для життя, так і для праці, мають стати пріоритетом для держави в плані освітньої політики».
«Очевидно, мусить прийти група людей або одна людина, яка буде цим займатись, - зауважив Микола Круць. – І я вірю, що ми цього діждемось, і вас закликаю в це вірити. Що стосується господарських питань, то будемо допомагати і через бюджет, маю на увазі відрахування з підприємства, яке я очолюю, і продукцією заводу. Тут є багато освітян, з якими ми зустрічалися, співпрацювали. Сподіваюсь, що будемо співпрацювати і в майбутньому. Разом будемо долати усі перешкоди».
«Як писав Іван Франко «Вчителем школа стоїть». Так було сто років тому. Так має бути і тепер, - переконаний Микола Круць. - А труднощі, з якими зіштовхуємось на своєму шляху, нехай будуть для нас тимчасовими. Щоб усі, хто носить горде звання педагога, могли спокійно жити, спокійно працювати та бути впевненими у своєму майбутньому».
Михайло Наріжняк