Микола Круць: «Важливо відновити престиж вчительської професії»


Підходячи до першого вересня уже традиційно педагоги Прикарпаття збираються на освітянські конференції, де за участі представників влади, керівників освіти аналізують прожитий рік та обговорюють підготовку до нового навчального року.

 

Такі конференції у Тисменицькому, Галицькому та Тлумацькому районах відвідав народний депутат України Микола Круць - меценат, для якого одним із основних напрямків діяльності є підтримка освітянської галузі Прикарпаття.

 

Вітаючи педагогів із початком навчального року народний депутат України Микола Круць відзначив, що не зважаючи на проблеми, які існують в освітянській сфері, педагоги з оптимізмом підходять до початку навчального року: «Дивовижний народ українці – ми вміємо святкувати навіть, якщо щось не складається так, як треба. Ми просто цього не показуємо».

 

А з проблемами, які турбують сьогодні освітян Микола Круць знайомий близько. Адже, впродовж багатьох років, відколи очолив івано-франківський цементно-шиферний комбінат і по сьогодні, підтримує освітню сферу області. Крім того, дружина Миколи Круця теж є педагогом. «Я добре знаю про школу все: від розбитої шибки, від поламаного замка і якщо учень неслухняний і до того, яка це жертовна і не завжди вдячна праця. Але ви йдете цією дорогою, йдете твердо і впевнено. І за це вам велике спасибі», - звернувся до вчителів народний депутат.

 

Микола Круць вважає, що проблеми освітянської галузі є наслідком недостатньої уваги держави до освіти, і насамперед - до педагога. І що сьогодні гостро постала необхідність підвищити статус вчителя у суспільстві, престиж вчительської професії. Роль педагога недооцінена: соціальні гарантії, які надаються вчителям сьогодні – зарплати, премії, мотивація – не відповідають їхньому важливому статусу. Вчитель повинен отримувати гідну оплату своєї праці, із регулярним її підвищенням. Микола Круць переконаний, що покращуючи матеріальне становище педагога, ми покращуємо і його позицію у суспільстві. Паралельно необхідно удосконалювати умови праці вчителів, для того, щоб кожен педагог відчував комфорт на робочому місці.

 

«Не справа вчителя думати про те, як дістати фарбу для класу. І не вина тут сидячих, що така склалась ситуація в державі, - підкреслює Микола Круць. - Але коли вчитель думає про те, яким чином йому до нового навчального року освіжити клас, то це однозначно забирає в нього час, який би він міг витратити на підготовку до уроку, на власне вдосконалення чи, приміром, на наукову працю. Тому держава повинна забезпечити освіті все необхідне для якісного навчального процесу. Де взяти кошти? Приміром, не секрет, що сьогодні на митниці податковий рай. Багато коштів недоотримується, не сплачуються податки. А за ці гроші можна було б школі забезпечити усе необхідне. Наголошую, в першу чергу - школі, бо звідси походять усі президенти, усі робітники – усе населення нашої держави. Тут виховуються громадяни України і від того, якими вони будуть виховані – освіченими, культурними, патріотами, впевненими в собі – залежить і майбутнє нашої держави. А виховують цих громадян вчителі. Тому саме вчителі, забезпечення їм сприятливих умов як для життя, так і для праці, мають стати пріоритетом для держави в плані освітньої політики».

 

«Очевидно, мусить прийти група людей або одна людина, яка буде цим займатись, - зауважив Микола Круць. – І я вірю, що ми цього діждемось, і вас закликаю в це вірити. Що стосується господарських питань, то будемо допомагати і через бюджет, маю на увазі відрахування з підприємства, яке я очолюю, і продукцією заводу. Тут є багато освітян, з якими ми зустрічалися, співпрацювали. Сподіваюсь, що будемо співпрацювати і в майбутньому. Разом будемо долати усі перешкоди».

 

«Як писав Іван Франко «Вчителем школа стоїть». Так було сто років тому. Так має бути і тепер, - переконаний Микола Круць. - А труднощі, з якими зіштовхуємось на своєму шляху, нехай будуть для нас тимчасовими. Щоб усі, хто носить горде звання педагога, могли спокійно жити, спокійно працювати та бути впевненими у своєму майбутньому».

 

 Михайло Наріжняк


30.08.2012 2963 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

1326
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2222
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3604 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4154
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3771
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2551

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

418

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

1033

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

819

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1943
26.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

19331
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

618
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

820
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

6365
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

241
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1234 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5427
27.12.2024

Івано-Франківський драмтеатр підготував для своїх глядачів чергову прем'єру 86 театрального сезону — рок-мюзикл "Наталка Полтавка", показ якого відбудеться вже 29 грудня на Головній сцені о 14:00 та 18:00.  

446
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

396
21.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

590
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

610 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

696