Микола Баб’як: На Майдані була зброя

 

news-image: Микола Баб’як: На Майдані була зброя

 

Революція гідності завершилася. На Прикарпаття повертаються люди, які протягом трьох місяців, не жаліючи себе, відстоювали право українців жити у вільній демократичній державі. Житель Нового Лисця Тисменицького району Микола Баб’як чотири рази приїжджав на Майдан протягом останніх трьох місяців. 62-річний пенсіонер вперше приїхав до Києва одразу після побиття студентів, яке сталось у ніч з 29 на 30 листопада. Уже в січні брав участь у подіях на вулиці Грушевського, їздив з Автомайданом у Межигір'я.

Також брав участь у пікетуваннях будівель та установ у центрі столиці. Проте найбільше Миколі Баб’яку запам’ятався штурм Майдану спецпризначенцями. Чоловік стримував наступ силовиків на найближчій до сцени барикаді, яка стояла навпроти стели Незалежності.

— Чому ви вирішили їхати на Майдан?

— Я не міг дивитися, як б’ють наших дітей.

— В якій сотні ви перебували?

— Коли приїхав до Києва, мене записали до сотні Сергія Дідича з Городенки. Я не був «свободівцем», але мене туди записали, оскільки я приїхав автобусом від івано-франківського штабу. 

— Які завдання виконувала сотня Сергія Дідича?

— Переважно наша сотня ходила на барикади, рідше на патрулювання вулиць.

— Якої позиції притримувався сотник?

— Сергій Дідич мене переконував, що у нас мирний процес. Я казав, що з цього нічого не вийде. Потрібні були якісь радикальні дії. Мирно і донині би там стояли.

— Розкажіть, як відбувався штурм Майдану.

— Я виїхав до Києва вже після того, як почались ці події. Уже в столиці дізнався, що сотню Дідича розгромлено, а сам він загинув. Я перебував на першій барикаді навпроти сцени. Коли «Беркут» атакував, я був шокований. Вони так стріляли, що я не думав, що виживу. Ми не могли їх нічим спинити. Якби самі не почали стріляти з вогнепальної зброї, ми б їх не відбили. Мова йшла про виживання України. інакше усіх би взяли в полон.

— Тобто на Майдані була вогнепальна зброя?

— Я не бачив. У нас були щити, каміння і пляшки з «коктейлями Молотова». Також ми стріляли з саморобних «пушок», які заряджали пляшками з «коктейлями Молотова».

— Чи був страх?

— Страх був, коли стояли на барикаді під прицілом. З готелю «Україна» дуже зручно було по нас стріляти.

— Чи були у вас сутички з «тітушками»?

— Я «тітушок» не ловив. Вони були дуже агресивні, мали при собі зброю. Вони могли легко розправитися з людиною. Вони машини палили, людей били, нищили магазини. То не люди — то звірі. 

— Що про «Беркут» можете сказати? Чи варто розформувати цей спецпідрозділ?

— Не знаю. Ми захопили в заручники одного з «беркутівців». Люди спробували його побити, але їм не дали. Він здався і його повели до сцени. Я сам відніс ящик з патронами, які ми захопили після атаки «Беркута». Патрони здав самообороні. Також були випадки, коли ми забирали у них амуніцію — каски, щити. 

— Як ваша сім’я сприйняла те, що ви поїхали на Майдан?

— Маю жінку, трьох доньок і шестеро внуків. Всі дуже переживали. Я мав телефон з собою, дзвонив, заспокоював. 

— Що вас весь цей час підтримувало на Майдані?

— Віра в Бога і молитва. 

— Як ви почуваєтесь після цих усіх подій?

— Слабий. Голова болить від тих шашок, звукових гранат. Це ж війна була. 

- Чи була у вас якась підготовка?

— Я в армії служив, інакше б туди не поїхав. Я сильний духом, служив у Новому Самборі в хімічних військах. Я знаю, що таке зброя в руках.

 

Галичина


08.03.2014 846 2
Коментарі (2)

Зеник 2014.03.10, 12:56
Спілкувався з цим дідусем на майдані)))
В. Лущак 2014.03.12, 07:56
Все прекрасно і цей чоловік, поза сумнівом, заслуговує на повагу. Я таких бачив досить на Майдані, хоча там переважно були молодші. Але як корінний житель с.м.т. Лисця прошу не називати його Новим Лисцем - це від безграмотності - бодай подивіться карту.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

240
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

508
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1609
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2869
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2405
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2390

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

374

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

548

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1397

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1479
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

509
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

370
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

750
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

109
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

249
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26856
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

712
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

263
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

270
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

593
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

871
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

796