Михайло Вишиванюк: Те, що є певні зрушення, позитивні показники, не означає, що ми маємо скласти руки і відпочивати на лаврах

11 липня вчергове засідала колегія облдержадміністрації. Йшлося про підсумки виконання програми соціально-економічного, культурного розвитку і бюджету області за перше півріччя та завдання на наступні шість місяців поточного року; про справи з погашенням заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області, а також про завдання, що випливають з червневого ц.р. доручення Президента України Віктора Януковича щодо посилення контролю за безумовним додержанням правил пожежної безпеки на об'єктах соціального обслуговування населення, у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, закладах охорони здоров'я, навчальних закладах, місцях проведення масових заходів.


За попередніми даними, озвученими на колегії ОДА, протягом січня-травня приріст промислового виробництва в області склав 39,2%; обсяг реалізованої продукції зріс майже в 1,8 рази; у сільському господарстві вироблено валової продукції на 8,5% більше, ніж за відповідний період минулого року.

«Те, що є певні зрушення, позитивні показники, не означає, що ми маємо скласти руки і відпочивати на лаврах, - наголосив голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, – Я вимагав і буду вимагати роботи, тому що недоліків більш ніж достатньо; скарги як надходили від людей, так і продовжують надходити».

До переліку негативів Михайло Вишиванюк зарахував сповільнення процесу зі створення на селі заготівельно-збутових кооперативів, неповне використання резервів для наповнення бюджетів, зростання рівня заборгованості з виплати заробітної плати. Зокрема, борги на початок червня склали майже 8 млн. грн. Їх різко наростили за півроку в містах Івано-Франківську та Калуші. Особливо непокоїть голову облдержадміністрації наявність в області ще 46 тис. га необроблених земель та критичний стан із боргами по зарплаті на підприємствах недержавної форми власності, таких як ПП «Спіка», філія «Спілловер, Шкіряний завод», ЗАТ «Колопапір», «Коломийський коледж комп'ютерних наук».

Щоб виправити ситуацію, Михайло Вишиванюк пообіцяв запозичити досвід Львівській області, де, за його словами, підприємства-боржники оголошуються банкрутами, а їх майно виставляється на аукціон.

«А якщо і ми оголосимо ваш завод банкрутом і за борги із зарплати заберемо його в обласну раду чи в управління облдержадміністрації?» – звертався голова ОДА до представника керівництва 63-го котельно-зварювального заводу в Івано-Франківську.

Викликала занепокоєння у голови ОДА Михайла Вишиванюка інформація про те, що на Прикарпатті з початку року виникло 600 пожеж, у яких загинуло 45 людей; на водоймах області потонуло 28 осіб. На переконання голови облдержадміністрації, потрібно проводити роз'яснення серед населення, семінари, читати лекції, «не припиняти говорити про наслідки необережного поводження з вогнем та правила поведінки на воді».

«Перевірити дотримання протипожежних заходів у всіх закладах області. Головам райдержадміністрацій та міським головам взяти особисту участь у таких перевірках. Які недоліки там знайдете, треба ліквідувати негайно, - таке завдання поставив на понеділковій колегії голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, підкресливши надзвичайну важливість цього у зв'язку з нещодавніми трагічними подіями на Рівненщині.

Довідково.

Днями, в ніч минулої суботи на неділю, на Рівненщині від вогню загинуло 16 людей. В селі Біле Дубровицького району сталася пожежа в районному центрі соціального обслуговування населення. На місці пожежі виявлено 13 загиблих, доля ще трьох осіб встановлюється. 11 людей вдалося врятувати. Всі вони госпіталізовані в Дубровицьку центральну районну лікарню із діагнозом отруєння продуктами горіння. Здоров’я десятьох із них не викликає занепокоєння місцевих медиків. Ще один пенсіонер перебуває в реанімації. Його стан - середньої важкості.

На час прибуття рятувальників вогнем було повністю охоплено дерев’яну частину будівлі, де знаходилися спальні приміщення для людей похилого віку. У центрі перебувало 27 осіб, в тому числі 2 – з обслуговуючого персоналу. За попередньою інформацією, причиною загоряння могло стати необережне поводження з вогнем.


12.07.2011 2322 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

895
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1485
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3317 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2600
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3474
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3017

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

361

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

823

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

825

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1448
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3264
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20766
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

990
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

518
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

587
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1149
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5845
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

281
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3649 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

698 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1027
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1374 2