Михайло Вишиванюк: Те, що є певні зрушення, позитивні показники, не означає, що ми маємо скласти руки і відпочивати на лаврах

11 липня вчергове засідала колегія облдержадміністрації. Йшлося про підсумки виконання програми соціально-економічного, культурного розвитку і бюджету області за перше півріччя та завдання на наступні шість місяців поточного року; про справи з погашенням заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області, а також про завдання, що випливають з червневого ц.р. доручення Президента України Віктора Януковича щодо посилення контролю за безумовним додержанням правил пожежної безпеки на об'єктах соціального обслуговування населення, у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, закладах охорони здоров'я, навчальних закладах, місцях проведення масових заходів.


За попередніми даними, озвученими на колегії ОДА, протягом січня-травня приріст промислового виробництва в області склав 39,2%; обсяг реалізованої продукції зріс майже в 1,8 рази; у сільському господарстві вироблено валової продукції на 8,5% більше, ніж за відповідний період минулого року.

«Те, що є певні зрушення, позитивні показники, не означає, що ми маємо скласти руки і відпочивати на лаврах, - наголосив голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, – Я вимагав і буду вимагати роботи, тому що недоліків більш ніж достатньо; скарги як надходили від людей, так і продовжують надходити».

До переліку негативів Михайло Вишиванюк зарахував сповільнення процесу зі створення на селі заготівельно-збутових кооперативів, неповне використання резервів для наповнення бюджетів, зростання рівня заборгованості з виплати заробітної плати. Зокрема, борги на початок червня склали майже 8 млн. грн. Їх різко наростили за півроку в містах Івано-Франківську та Калуші. Особливо непокоїть голову облдержадміністрації наявність в області ще 46 тис. га необроблених земель та критичний стан із боргами по зарплаті на підприємствах недержавної форми власності, таких як ПП «Спіка», філія «Спілловер, Шкіряний завод», ЗАТ «Колопапір», «Коломийський коледж комп'ютерних наук».

Щоб виправити ситуацію, Михайло Вишиванюк пообіцяв запозичити досвід Львівській області, де, за його словами, підприємства-боржники оголошуються банкрутами, а їх майно виставляється на аукціон.

«А якщо і ми оголосимо ваш завод банкрутом і за борги із зарплати заберемо його в обласну раду чи в управління облдержадміністрації?» – звертався голова ОДА до представника керівництва 63-го котельно-зварювального заводу в Івано-Франківську.

Викликала занепокоєння у голови ОДА Михайла Вишиванюка інформація про те, що на Прикарпатті з початку року виникло 600 пожеж, у яких загинуло 45 людей; на водоймах області потонуло 28 осіб. На переконання голови облдержадміністрації, потрібно проводити роз'яснення серед населення, семінари, читати лекції, «не припиняти говорити про наслідки необережного поводження з вогнем та правила поведінки на воді».

«Перевірити дотримання протипожежних заходів у всіх закладах області. Головам райдержадміністрацій та міським головам взяти особисту участь у таких перевірках. Які недоліки там знайдете, треба ліквідувати негайно, - таке завдання поставив на понеділковій колегії голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, підкресливши надзвичайну важливість цього у зв'язку з нещодавніми трагічними подіями на Рівненщині.

Довідково.

Днями, в ніч минулої суботи на неділю, на Рівненщині від вогню загинуло 16 людей. В селі Біле Дубровицького району сталася пожежа в районному центрі соціального обслуговування населення. На місці пожежі виявлено 13 загиблих, доля ще трьох осіб встановлюється. 11 людей вдалося врятувати. Всі вони госпіталізовані в Дубровицьку центральну районну лікарню із діагнозом отруєння продуктами горіння. Здоров’я десятьох із них не викликає занепокоєння місцевих медиків. Ще один пенсіонер перебуває в реанімації. Його стан - середньої важкості.

На час прибуття рятувальників вогнем було повністю охоплено дерев’яну частину будівлі, де знаходилися спальні приміщення для людей похилого віку. У центрі перебувало 27 осіб, в тому числі 2 – з обслуговуючого персоналу. За попередньою інформацією, причиною загоряння могло стати необережне поводження з вогнем.


12.07.2011 2261 0
Коментарі (0)

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1378
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1487
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1470
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5403
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7927 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10917 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

763

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1465

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2208

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2247
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

337
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2355
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3772
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2236
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3254
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1038
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

842
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

361
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

592
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

869 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

576
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1982 6