Михайло Ноняк: Ми маємо втілювати європейські стандарти у сфері податкових відносин

 

 

Багато хто, сьогодні запитує мене і про мій досвід і про те, як потрапив на цю посаду. Чи вистачить мені фаховості, знань, щоб змінити щось. Дійсно я людина не з системи, так званого, державного апарату. Проте досвіду з життя маю вдосталь.

 

Свого часу займався підприємницькою діяльністю і особисто на собі відчув всі моменти роботи податкових служб. І головне навіть не це! До сьогодні активно продовжую свою громадську діяльність. Саме спілкуючись з людьми, підприємцями дізнаюсь багато, що допомагає мені у роботі.

 

Я був делегований на цю посаду громадськістю, тими хто відстоював та виборював загальнонаціональну ідею – України як європейської процвітаючої держави. При цьому головними вимогами українських громадян були – звільнення влади від злочинців, держави від корупції і щоб курс розвитку України очолили нові і головне чесні люди.

 

Особисто, що стосується мене, то на цій посаді я не завдяки рішенню якогось окремо взятого політика чи волі якогось олігарха. Ні, я став одним із кандидатів з числа сотників під час обговорень, які тривали серед громадськості та між сотнями Майдану. Ми радилися з усіх питань, вирішували, як далі працюватиме держава: після повалення бандитської влади необхідно було, щоб на керівні посади прийшли люди, які могли б здолати вироблені роками корупційні схеми. Я мав співбесіду із Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком, а потім представляв себе і своє бачення роботи на засіданні Кабінету Міністрів України. Фактично я пройшов по квоті Майдану, а Уряд схвалив мою кандидатуру.

 

Сьогодні в країні заплановано проведення низки реформ, які покликані якісно змінити підходи в роботі органів державної влади. Це стосується і «Мінздоха», державного органу який працював на збагачення окремих людей, «кришував» корупцію.

 

У травні місяці Урядом було створено Державну фіскальну службу шляхом реорганізації Міністерства доходів і зборів та затверджено Положення новоствореного відомства.

 

Як відомо, свого часу попередня влада на базі митної та податкової служб, об’єднавши їх, створила Міністерство доходів і зборів. Проте процес реорганізації самої податкової служби все ж таки не був доведеним до кінця.

 

З цією метоюКабінетом Міністрів України 2 липня затверджено розпорядження № 613-р, відповідно до якого мене призначено головою Комісії з проведення реорганізації Державної податкової служби.

 

На сьогодні Президентом України та Урядом поставлені завдання керівництву Державної фіскальної служби вжити всіх заходів щодо знищення корупції та усунення її наслідків. Нова Служба має створити дієвусистему для забезпечення ефективного захисту процесу наповнення державного бюджету та ліквідації тіньових схем ухилення від сплати податків, до яких були залучені корумповані посадовців та підприємці.

 

НещодавноПрем’єр-міністр України Арсеній Яценюк поставив завдання Державній фіскальній службі розробити Кодекс економічного зростання, який би передбачав зменшення кількості податків, збільшення бази оподаткування і спрощення системи оподаткування.

 

В Україні потрібно змінити систему оподаткування і відношення до платника податку. На сьогодні нам також вкрай необхідно перейти на якісно нову форму перевірок - безвиїзні перевірки, із застосуванням комп’ютерних технологій, через бази даних, які є в ДФС.

 

Голова Уряду наголосив, що доручення мають бути виконані до вересня 2014 року.

 

Адже люди хочуть реальних дій, і не тільки бачити їх на папері або чути постійні «політиканські» декларації, а відчувати їх на собі, на своїх статках, на ведені свого бізнесу.

 

І багато в чому це залежить від ефективної командної роботи фіскалів та підприємців. При цьому прозорої та відкритої для кожного учасника податкових відносин.

 

Сподіваюся, що Державна фіскальна служба виконає поставлені задачі та виправдає надії людей – стане надійним помічником та партнером бізнесу.

 

Україні потрібні європейські стандарти у сфері податкових відносин, необхідно підвищувати рівень податкової культури і фінансової грамотності в суспільстві.

 

Проте будь-які зусилля держави в цьому напрямі не матимуть успіху, якщо вони будуть односторонніми, не спиратимуться на громадську підтримку. Наша спільна мета - побудувати прозорі необтяжливі механізми сплати податків, змінити ставлення людей до фіскальної служби і дати змогу чесним підприємцям розвивати та розширювати свій бізнес.

 

Систему сплати податків потрібно зробити соціально справедливою, підвищити взаємну транспарентність у стосунках громадян із державою.

 

Дійсно, такі важливі реформи не впроваджуються швидко, це тривалий процес. Але розпочинати його потрібно негайно. Головне - не боятися змін. Тільки зміни відкривають нові можливості і роблять нас сильнішими.

 

При цьому, вкрай важливо, щоб у новій команді Державної фіскальної служби не було місця корупції, зловживання владою, хабарництву.

 

Тому при переведенні людей або прийомі на роботу в ДФС України буде проведено багато кадрових змін. Буде «відсіяно» велику кількість працівників, які були причетні до корупційних дій та інших зловживань. Також планується кандидатів, які йдуть на керівні посади, перевіряти на поліграфі.

 

Команда Державної фіскальної служби має розуміти, що потрібні нові підходи у роботі. Щоб фіскали нової формації рівнялися на європейські підходи, брали приклади роботи фіскальних органів інших країн. При цьому грамотно враховували виклики часу та потреби бізнесу.

 

На сьогодні спільно – мною та моїми колегами, активно напрацьовується низка пропозицій з метою удосконалення та покращення роботи Державної фіскальної служби України, у тому числі й кадрової політики.Запропоноване бачення як ефективніше взаємодіяти та співпрацювати з підприємцями. На мою думку, потрібно створити єдині та зрозумілі правила ведення бізнесу, при цьому зменшити кількість податків і врешті-решт перестати державі втручатися в роботу бізнесу. Коли нічого не пропонуєш, а навпаки – з кожним разом намагаєшся отримати ще більше, то такого навантаження не витримає жодна економіка. Ми маємо дати бізнесу змогу розвиватися, має працювати збалансована система пільг для малого та середнього бізнесу. Ми маємо розуміти та допомагати один одному.

 

Спілкувався Всеволод Кисілевський


28.07.2014 435 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

996
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2757
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

954
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1019
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1020 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3060 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

871

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

759

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1076
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

118
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2315
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1135
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

436
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15054
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7367
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

801
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

363
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

277
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

365
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

640
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1097