Михайло Ноняк: Ми маємо втілювати європейські стандарти у сфері податкових відносин

 

 

Багато хто, сьогодні запитує мене і про мій досвід і про те, як потрапив на цю посаду. Чи вистачить мені фаховості, знань, щоб змінити щось. Дійсно я людина не з системи, так званого, державного апарату. Проте досвіду з життя маю вдосталь.

 

Свого часу займався підприємницькою діяльністю і особисто на собі відчув всі моменти роботи податкових служб. І головне навіть не це! До сьогодні активно продовжую свою громадську діяльність. Саме спілкуючись з людьми, підприємцями дізнаюсь багато, що допомагає мені у роботі.

 

Я був делегований на цю посаду громадськістю, тими хто відстоював та виборював загальнонаціональну ідею – України як європейської процвітаючої держави. При цьому головними вимогами українських громадян були – звільнення влади від злочинців, держави від корупції і щоб курс розвитку України очолили нові і головне чесні люди.

 

Особисто, що стосується мене, то на цій посаді я не завдяки рішенню якогось окремо взятого політика чи волі якогось олігарха. Ні, я став одним із кандидатів з числа сотників під час обговорень, які тривали серед громадськості та між сотнями Майдану. Ми радилися з усіх питань, вирішували, як далі працюватиме держава: після повалення бандитської влади необхідно було, щоб на керівні посади прийшли люди, які могли б здолати вироблені роками корупційні схеми. Я мав співбесіду із Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком, а потім представляв себе і своє бачення роботи на засіданні Кабінету Міністрів України. Фактично я пройшов по квоті Майдану, а Уряд схвалив мою кандидатуру.

 

Сьогодні в країні заплановано проведення низки реформ, які покликані якісно змінити підходи в роботі органів державної влади. Це стосується і «Мінздоха», державного органу який працював на збагачення окремих людей, «кришував» корупцію.

 

У травні місяці Урядом було створено Державну фіскальну службу шляхом реорганізації Міністерства доходів і зборів та затверджено Положення новоствореного відомства.

 

Як відомо, свого часу попередня влада на базі митної та податкової служб, об’єднавши їх, створила Міністерство доходів і зборів. Проте процес реорганізації самої податкової служби все ж таки не був доведеним до кінця.

 

З цією метоюКабінетом Міністрів України 2 липня затверджено розпорядження № 613-р, відповідно до якого мене призначено головою Комісії з проведення реорганізації Державної податкової служби.

 

На сьогодні Президентом України та Урядом поставлені завдання керівництву Державної фіскальної служби вжити всіх заходів щодо знищення корупції та усунення її наслідків. Нова Служба має створити дієвусистему для забезпечення ефективного захисту процесу наповнення державного бюджету та ліквідації тіньових схем ухилення від сплати податків, до яких були залучені корумповані посадовців та підприємці.

 

НещодавноПрем’єр-міністр України Арсеній Яценюк поставив завдання Державній фіскальній службі розробити Кодекс економічного зростання, який би передбачав зменшення кількості податків, збільшення бази оподаткування і спрощення системи оподаткування.

 

В Україні потрібно змінити систему оподаткування і відношення до платника податку. На сьогодні нам також вкрай необхідно перейти на якісно нову форму перевірок - безвиїзні перевірки, із застосуванням комп’ютерних технологій, через бази даних, які є в ДФС.

 

Голова Уряду наголосив, що доручення мають бути виконані до вересня 2014 року.

 

Адже люди хочуть реальних дій, і не тільки бачити їх на папері або чути постійні «політиканські» декларації, а відчувати їх на собі, на своїх статках, на ведені свого бізнесу.

 

І багато в чому це залежить від ефективної командної роботи фіскалів та підприємців. При цьому прозорої та відкритої для кожного учасника податкових відносин.

 

Сподіваюся, що Державна фіскальна служба виконає поставлені задачі та виправдає надії людей – стане надійним помічником та партнером бізнесу.

 

Україні потрібні європейські стандарти у сфері податкових відносин, необхідно підвищувати рівень податкової культури і фінансової грамотності в суспільстві.

 

Проте будь-які зусилля держави в цьому напрямі не матимуть успіху, якщо вони будуть односторонніми, не спиратимуться на громадську підтримку. Наша спільна мета - побудувати прозорі необтяжливі механізми сплати податків, змінити ставлення людей до фіскальної служби і дати змогу чесним підприємцям розвивати та розширювати свій бізнес.

 

Систему сплати податків потрібно зробити соціально справедливою, підвищити взаємну транспарентність у стосунках громадян із державою.

 

Дійсно, такі важливі реформи не впроваджуються швидко, це тривалий процес. Але розпочинати його потрібно негайно. Головне - не боятися змін. Тільки зміни відкривають нові можливості і роблять нас сильнішими.

 

При цьому, вкрай важливо, щоб у новій команді Державної фіскальної служби не було місця корупції, зловживання владою, хабарництву.

 

Тому при переведенні людей або прийомі на роботу в ДФС України буде проведено багато кадрових змін. Буде «відсіяно» велику кількість працівників, які були причетні до корупційних дій та інших зловживань. Також планується кандидатів, які йдуть на керівні посади, перевіряти на поліграфі.

 

Команда Державної фіскальної служби має розуміти, що потрібні нові підходи у роботі. Щоб фіскали нової формації рівнялися на європейські підходи, брали приклади роботи фіскальних органів інших країн. При цьому грамотно враховували виклики часу та потреби бізнесу.

 

На сьогодні спільно – мною та моїми колегами, активно напрацьовується низка пропозицій з метою удосконалення та покращення роботи Державної фіскальної служби України, у тому числі й кадрової політики.Запропоноване бачення як ефективніше взаємодіяти та співпрацювати з підприємцями. На мою думку, потрібно створити єдині та зрозумілі правила ведення бізнесу, при цьому зменшити кількість податків і врешті-решт перестати державі втручатися в роботу бізнесу. Коли нічого не пропонуєш, а навпаки – з кожним разом намагаєшся отримати ще більше, то такого навантаження не витримає жодна економіка. Ми маємо дати бізнесу змогу розвиватися, має працювати збалансована система пільг для малого та середнього бізнесу. Ми маємо розуміти та допомагати один одному.

 

Спілкувався Всеволод Кисілевський


28.07.2014 408 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

293
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13575 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1540
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

848
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6091
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1703

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

621

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1446

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1259

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1154
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

505
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

638
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1553
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

586
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

863
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5907
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13509
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

220
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

525
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

467
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

776 2