Михайло Ярема: Регбі - це більше філософія, ніж вид спорту

 

 

 

Клуб "Роланд", флагман франківського регбі, нещодавно стартував у осінній частині чемпіонату України. Минулої неділі, 27 вересня, команда провела першу домашню гру, в якій, на жаль, поступилась збірній Рівненської області.

 

Про шанси команди у Вищій лізі України, а також про розвиток регбі на Прикарпатті розказує Михайло Ярема - президент обласної федерації регбі та віце-президент "Роланда".

 

- Пане Яремо, в яко­му стані зараз регбі в Івано-Франківську?

- Нині ми працюємо в першу чергу над двома великими напрямками: по-перше, це команда "Роланд", яка вийшла на рівень майстрів і виступає зараз у Вищій лізі, а по-друге - це дитячо-юнацьке регбі. Зараз у нас займаються понад 120 дітей від 9-10 до 18-19 років. Поки що регбі зосереджено в Івано-Франківську, але ми ставимо своїм зав­данням вийти за межі міста. Ми розмовляли з представниками Косівського району і вже пробуємо там залучити школярів до регбі-5 - безконтактного різновиду, який допоможе дітям ознайомитись із цим видом спорту. Цей варіант регбі ми апробували у Франківську, де вже п’ятий рік поспіль проводимо чемпіонат міста серед шкіл.

- Діти також беруть участь у всеукраїнських змаганнях?

- Так, наші діти та юнаки виступають у чотирьох чемпіонатах різних вікових груп - до 11, 13, 15 й 17 років. Граємо як у класичне регбі 15 на 15, так і в більш динамічний варіант - 7 на 7, який включений до програми Олімпіади.

Чемпіонат України до 11 років цьогоріч проходив у Ворохті. У ньому взяли участь команди з Одеси, Києва, Хмельницького та Ужгорода, які у той же час проводили там навчально-тренувальні збори. Івано-франківська команда посіла друге місце, поступившись у фіналі збірній Одеси.

Команди до 13, 15 та 17 років зараз якраз виступають у своїх змаганнях. Юнаки до 17 років разом з командою Тернополя нещодавно провели дві гри у Львові - поступились хмельничанам та обіграли львів’ян. Наступних вихідних юнаки до 13 років гратимуть у фінальному етапі чемпіонату України, що відбудеться в Івано-Франківську на стадіоні імені Героїв пожежних. Поки що команда перебуває на сьомому місці, але, сподіваємось, покращить своє становище. Наші юнаки до 15 років наразі посідають п’яте місці у чемпіонаті України. Уже 9-10 жовтня у Києві відбудеться заключний тур, де ми будемо відстоювати місце в п’ятірці. Треба зважати, звичайно, що команди Одеси та Києва мають значно серйознішу підтримку - як матеріальну, так і кадрову, тож мають перевагу над нами і в результатах.

- Щодо матеріально-технічної бази. Де проходять тренування та як утримуються команди?

- Тренуємося в основному на базі загальноосвітніх шкіл №25 та №17. Що стосується інвентарю, зокрема м’ячів, то це питання непросте, бо він не виготовляється в Україні, його треба завозити з-за кордону. На сьогодні отримуємо підтримку з міської ради та ОДА, тож принаймні можемо виїжджати на змагання. Велику роль також відіграє підтримка батьків. Загалом заняття для дітей у нас безкоштовні, але на поїздки іноді потрібні додаткові кошти.

- Почати займатись у вас може кожен охочий чи ви проводите попередній відбір дітей?

- Відбору в нас немає, оскільки регбі - це специфічний вид спорту, в якому знайдеться місце для будь-якого гравця. Також ми тепер набираємо і дівчат, а в перс­пективі думаємо виставити дівочу команду, яка до 13 років може грати на турнірах із хлопцями. Антропометричні дані не грають ролі, бо потрібні й ті, хто вестиме силову боротьбу, і ті, хто боротиметься позиційно - швидші та спритніші гравці. Відбір у нас іде вже по ходу тренувань - ті, хто проявляє характер і майстерність, ті й будуть надалі виступати.

- "Роланд" недавно стартував у чемпіонаті України. Як охарактеризуєте стан команди?

- Цей рік був складний для всіх і в економічному, і в політичному планах, що відобразилось на спорті. Треба брати до уваги, що регбійна команда, 15 гравців якої виходять на поле, повинна мати у складі не менше 25 виконавців, а з урахуванням резерву - понад 30. Ми маємо таку кількість гравців, але, враховуючи наш любительський статус, багато спортсменів, яким близько 30, а то й більше років, дедалі частіше зосереджуються на сім’ї. Частина гравців переїхала з Івано-Франківська, двоє воюють на Донбасі. Тож зараз ми уже долучаємо тих юнаків, яких встигли підготувати. Цього сезону спостерігається зміна поколінь і переформатування команди, можна навіть сказати, що "Роланд" вступив у другий етап свого розвитку. Команда не професійна, грає виключно на ентузіазмі, без будь-яких матеріальних дивідендів. Але регбі - це більше філософія, ніж вид спорту.

- Як охарактеризуєте старт команди в осінній частині чемпіонату України?

- Ми граємо у західній групі Вищої ліги - це другий за силою дивізіон в Україні. Разом з нами у підгрупі виступають ужгородський "КОРЗО" та збірна Рівненської області.

Перший матч в Ужгороді ми зіграли внічию, а в неділю, на жаль, вдома поступились рівнянам. Проте команда зберігає всі шанси посісти перше місце у своїй групі та вийти на суперника, що стане другим в іншій підгрупі. Як би там не було, друге місце також дає право вийти до півфіналу і боротись за медалі Вищої ліги.

 

Марія Чала, report.if.ua


05.10.2015 1303 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

885
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1166
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2265
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2090
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2032
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

6046

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1240

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1981

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2735

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2663
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

229
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

427
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

887
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15440
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2601
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

895
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2846
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26349 1
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

335
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

446
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

915
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

997