Михайло Ярема: Регбі - це більше філософія, ніж вид спорту

 

 

 

Клуб "Роланд", флагман франківського регбі, нещодавно стартував у осінній частині чемпіонату України. Минулої неділі, 27 вересня, команда провела першу домашню гру, в якій, на жаль, поступилась збірній Рівненської області.

 

Про шанси команди у Вищій лізі України, а також про розвиток регбі на Прикарпатті розказує Михайло Ярема - президент обласної федерації регбі та віце-президент "Роланда".

 

- Пане Яремо, в яко­му стані зараз регбі в Івано-Франківську?

- Нині ми працюємо в першу чергу над двома великими напрямками: по-перше, це команда "Роланд", яка вийшла на рівень майстрів і виступає зараз у Вищій лізі, а по-друге - це дитячо-юнацьке регбі. Зараз у нас займаються понад 120 дітей від 9-10 до 18-19 років. Поки що регбі зосереджено в Івано-Франківську, але ми ставимо своїм зав­данням вийти за межі міста. Ми розмовляли з представниками Косівського району і вже пробуємо там залучити школярів до регбі-5 - безконтактного різновиду, який допоможе дітям ознайомитись із цим видом спорту. Цей варіант регбі ми апробували у Франківську, де вже п’ятий рік поспіль проводимо чемпіонат міста серед шкіл.

- Діти також беруть участь у всеукраїнських змаганнях?

- Так, наші діти та юнаки виступають у чотирьох чемпіонатах різних вікових груп - до 11, 13, 15 й 17 років. Граємо як у класичне регбі 15 на 15, так і в більш динамічний варіант - 7 на 7, який включений до програми Олімпіади.

Чемпіонат України до 11 років цьогоріч проходив у Ворохті. У ньому взяли участь команди з Одеси, Києва, Хмельницького та Ужгорода, які у той же час проводили там навчально-тренувальні збори. Івано-франківська команда посіла друге місце, поступившись у фіналі збірній Одеси.

Команди до 13, 15 та 17 років зараз якраз виступають у своїх змаганнях. Юнаки до 17 років разом з командою Тернополя нещодавно провели дві гри у Львові - поступились хмельничанам та обіграли львів’ян. Наступних вихідних юнаки до 13 років гратимуть у фінальному етапі чемпіонату України, що відбудеться в Івано-Франківську на стадіоні імені Героїв пожежних. Поки що команда перебуває на сьомому місці, але, сподіваємось, покращить своє становище. Наші юнаки до 15 років наразі посідають п’яте місці у чемпіонаті України. Уже 9-10 жовтня у Києві відбудеться заключний тур, де ми будемо відстоювати місце в п’ятірці. Треба зважати, звичайно, що команди Одеси та Києва мають значно серйознішу підтримку - як матеріальну, так і кадрову, тож мають перевагу над нами і в результатах.

- Щодо матеріально-технічної бази. Де проходять тренування та як утримуються команди?

- Тренуємося в основному на базі загальноосвітніх шкіл №25 та №17. Що стосується інвентарю, зокрема м’ячів, то це питання непросте, бо він не виготовляється в Україні, його треба завозити з-за кордону. На сьогодні отримуємо підтримку з міської ради та ОДА, тож принаймні можемо виїжджати на змагання. Велику роль також відіграє підтримка батьків. Загалом заняття для дітей у нас безкоштовні, але на поїздки іноді потрібні додаткові кошти.

- Почати займатись у вас може кожен охочий чи ви проводите попередній відбір дітей?

- Відбору в нас немає, оскільки регбі - це специфічний вид спорту, в якому знайдеться місце для будь-якого гравця. Також ми тепер набираємо і дівчат, а в перс­пективі думаємо виставити дівочу команду, яка до 13 років може грати на турнірах із хлопцями. Антропометричні дані не грають ролі, бо потрібні й ті, хто вестиме силову боротьбу, і ті, хто боротиметься позиційно - швидші та спритніші гравці. Відбір у нас іде вже по ходу тренувань - ті, хто проявляє характер і майстерність, ті й будуть надалі виступати.

- "Роланд" недавно стартував у чемпіонаті України. Як охарактеризуєте стан команди?

- Цей рік був складний для всіх і в економічному, і в політичному планах, що відобразилось на спорті. Треба брати до уваги, що регбійна команда, 15 гравців якої виходять на поле, повинна мати у складі не менше 25 виконавців, а з урахуванням резерву - понад 30. Ми маємо таку кількість гравців, але, враховуючи наш любительський статус, багато спортсменів, яким близько 30, а то й більше років, дедалі частіше зосереджуються на сім’ї. Частина гравців переїхала з Івано-Франківська, двоє воюють на Донбасі. Тож зараз ми уже долучаємо тих юнаків, яких встигли підготувати. Цього сезону спостерігається зміна поколінь і переформатування команди, можна навіть сказати, що "Роланд" вступив у другий етап свого розвитку. Команда не професійна, грає виключно на ентузіазмі, без будь-яких матеріальних дивідендів. Але регбі - це більше філософія, ніж вид спорту.

- Як охарактеризуєте старт команди в осінній частині чемпіонату України?

- Ми граємо у західній групі Вищої ліги - це другий за силою дивізіон в Україні. Разом з нами у підгрупі виступають ужгородський "КОРЗО" та збірна Рівненської області.

Перший матч в Ужгороді ми зіграли внічию, а в неділю, на жаль, вдома поступились рівнянам. Проте команда зберігає всі шанси посісти перше місце у своїй групі та вийти на суперника, що стане другим в іншій підгрупі. Як би там не було, друге місце також дає право вийти до півфіналу і боротись за медалі Вищої ліги.

 

Марія Чала, report.if.ua


05.10.2015 1496 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

106
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2887
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21039
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1955
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1336 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

666

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2124

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

807

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1394
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

119
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

454
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

987
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

122
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

672
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8194
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

793 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

865
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2149 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

806