Михайло Якимчук назвав 11 кроків, які він планує здійснити на посаді голови екологічної комісії

 

/data/blog/94763/3e66fe8eb2ec9bec05d653dea70fd039.58ad438ddf54ab0eeedac081e2412fea

 

Як писала Фіртка, депутат Івано-Франківської обласної ради від політичної партії «ВОЛЯ» Михайло Якимчук став головою постійної депутатської комісії з питань екології та раціонального природокористування.



Якимчук назвав 11 основних кроків, які він планує здійснити на посаді голови комісії:

1. Змінити стратегію поводження з відходами та розробити концепцію з утилізації та вивозу сміття індивідуально для кожного району.

"Потрібно надавати пріоритет не захороненню, не спалюванню відходів, а сортуванню та використанню ресурсноцінних компонентів. Також потрібно переробляти ту частину, яку економічно переробляти більш вигідно", - заявив Якимчук.

2. Запровадити систему розгляду звітів виконаних робіт.

"Перед виділенням грошей ніхто не проводить аналіз витрачених коштів за попередні роки та не з’ясовують чи було досягнуто екологічного ефекту. Я вважаю, що обов’язково перед наступним виділенням коштів необхідно вивчати звіти про попереднє фінансування ремонтних робіт", - підкреслив представник "ВОЛІ".

3. Здійснити перехід на двохрічний термін планування витрат Екологічного Фонду.

4. Організувати захист підземних водоносних горизонтів в сільській місцевості та консервація забруднених земель.

5. Організувати обов’язкову участі журналістів та громадськості в обговоренні, вирішенні питань охорони довкілля.

6. Надавати пріоритет заходам, які дають екологічний ефект. 

"Якщо ми введемо в експлуатацію очисні споруди, нам доведеться витрачати менше коштів для очищення води, яка береться на питне водопостачання. Також необхідно розпочати будівництво у тих населених пунктах, де немає робочих очисних споруд від Заросляка до Делятина", - заявив Якимчук.

7. Запровадити спільні перевірки підприємств.

"Щорічні перевірки підприємств, які завдають шкоду природному довкіллю, вкрай необхідні", - вважає новообраний голова комісії.

8. Запровадити прозорий механізм виділення коштів з Фондів навколишнього природного середовища (ФНПС). 

"Розподіл коштів з державного екологічного фонду відбувається невідомим чином. Ми вважаємо, що потрібно об’єднати всю інформацію по використанню коштів з державного екологічного фонду, з районних екологічних фондів і обласного екологічного фонду. Тоді ми зможемо спільно фінансувати ці об’єкти", - зауважив депутат. 


9. Запровадити проведення тендерних процедур щодо вибору типу обладнання для очищення стічних вод, переробки і сортування відходів , проектування. 

10. Сприяти природному відновленню Карпатських лісів.

"Ще зовсім нещодавно ми вирубували дерева 80-річного віку, а тепер - 50-річного. Вся стратегія – це природне відновлення. Необхідно дати час для росту нових дерев, адже зовсім скоро не буде, що і вирубувати", - обурився Якимчук.

11. Відновлювати екологічний стан прибережних смуг малих річок.

"У нашій області налічується 9 малих річок, де потрібно звернути увагу на стан прибережних смуг . Зовсім недавно будівельні компанії, ігноруючи всі нормативні бази, будували в прибережних смугах будинки, де немає каналізаційних мереж: неочищені стоки попадають безпосередньо в ріку. Потрібно звернути увагу і на те, що самі мешканці викидають сміття в прибережних смугах", - підкреслив голова екологічної комісії.



Нагадаємо, до фракції «ВОЛЯ» в Івано-Франківській обласній раді входять сім депутатів – Марія Рудик, Олег Атаманюк, Михайло Якимчук, Ольга Федишина, Андрій Марійчин, Галина Макота й Ольга Галабала, яку депутати обрали заступником голови обласної ради.

 

Секретарем депутатської комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова депутати обрали Марію Рудик, а секретарем комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики – Олега Атаманюка. Також у цій комісії працюватиме Андрій Марійчин.

 

Галина Макота працюватиме у комісії з питань бюджету, фінансів та податків, а Ольга Федишина увійшла до складу комісії з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Обласна рада затвердила список постійних депутатських комісій


17.12.2015 513 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

883
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1571 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2346
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2175 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7515
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15229 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

282

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1013

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1078

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1864
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

260
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

638
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

881
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

895
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1933
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

981
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35129 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

234
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

463
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

603
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

930