Будували фортифікаційні споруди: в Івано-Франківську відзначили комунальників, які повернулися з Донеччини

Франківські комунальники перевиконали план і повернулися з Донеччини додому.

Про це повідомив очільник громади Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Там 36 працівників міських комунальних підприємств долучилися до будівництва фортифікаційний та оборонних споруд недалеко від лінії фронту. В Івано-Франківську їх особисто привітав та подякував очільник громади Руслан Марцінків. 

«Ми пишаємось нашими комунальними працівниками. Бачите, незважаючи на те, що 280 чоловіків з наших підприємств воюють сьогодні в лавах ЗСУ, ми також встигаємо робити ті роботи, які потрібно зробити по місту і саме головне, - допомагати споруджувати фортифікаційні споруди.

Тому вдячні своїм працівникам. Це була перша така наша тура. Зараз буде друга така тура. Тобто ще частина наших комунальників поїде робити фортифікаційні споруди, бо насправді дуже потрібно зараз облаштувати фортифікаційні споруди на Донеччині, для того, щоби ворог не пройшов.

І щоби ми захистили і зберегли життя нашим військовим», - розповідає міський голова Руслан Марцінків.

І вже вдруге бригаду франківських комунальників очолив заступник директора Департаменту інфраструктури та житлової і комунальної політики Геннадій Пономаренко. Розповідає, що перший тиждень було найважче. Далі втягнулися в роботу і виконали її найкраще.

«Роботи було дуже багато. Насправді колектив підібрався такий, що розприділили між собою роботу. Чемно і дружньо все зробили. Було важко, коли треба було зорієнтуватися, який вид робіт, який об’єм. Але порозбирали завдання і потім робота йшла як конвеєром.

Проблем якихось не виникало, ми знали прекрасно, що ми робимо і для чого ми це робимо. В принципі виконали достойно, зараз маємо ще їхати», - розповідає заступник директора Департаменту інфраструктури та житлової і комунальної політики Геннадій Пономаренко.

Водій тролейбуса КП «Електроавтотранс» Ігор Ніселовський також долучився до будівництва захисних споруд у Донецькій області. Розповідає, в ході роботи буквально крок за кроком вчився тонкощів будівництва таких об’єктів. Відтак, вже на початку наступного тижня Ігор повертається назад на схід допомагати хлопцям.

«Я пройшов АТО свого часу. Які емоції? Вибухи було чутно. Все хотілося зробити краще для того, щоби зміцнити оборону. Хотілося допомогти хлопцям, які потім підуть в ці споруди. Складно було, що не знав роботи. Я водій, не штукатур і не маляр.

Тому цьому всьому треба довелося вчитися по-новому. Але ми з Франківська, ми все можемо. Не знаю, щось потягнуло другий раз. Тим більше роботу знаємо, не хочеться підводити хлопців», - зауважує водій Ігор Ніселовський.

Ранок починали удосвіта з кави, а далі автобус довозив усіх до роботи. Попри тяжку фізичну працю під час будівництва оборонних споруд, чоловіки проробленою роботою задоволені. Кажуть, все залежить від команди. 

«Перших пару днів було страшно. То привикається. А боятися що тут, а що там треба. Не знаю, ідете, зашпортались, впали. Ніколи не знаємо, що буде. Враження хороші, казати, що було погано – то ні. Супер було.

Добре, що команда зібралася така, що один одного розумів. Це найголовніше», - розповідає працівник КП «Електроавтотранс» Роман Стародубець.

Перепочинок в наших комунальників буде недовгим. Вже у понеділок чоловіки знову вирушать на схід. 

«Поки Бог дає здоров’я, то можу їхати щось робити. Допомагати хлопцям», - зізнається працівник Локомотиворемонтного заводу Іван Семчук.

Нагадаємо, раніше франківські комунальники вже виїжджали на Херсонщину для ліквідації наслідків затоплення Каховської ГЕС: розчищали вулиці, розмулювали під’їзди та налагоджували інфраструктуру у місті. Зараз же головне завдання для наших комунальників – спорудження фортифікаційних об’єктів та захисних споруд для наших захисників.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпатські рятувальники забезпечили безпеку при проведенні чемпіонату України з водного туризму


10.05.2024 Іван Муканик 4004
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2611
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1638 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3712
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5511
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1726
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2142

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

232

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

241

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

921
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

470
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

525
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

804
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

1978
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

577
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

911
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4954
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

925
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

634
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

438
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

764
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

928 2