Ми випили Сому

«Magic dreams with Multi Trance»

Упаковку тайських галюциногенних грибів (за 25 євро), подібних до наших фальшивих підпеньків, я віз з Амстердаму через чотири кордони в Україну. Запакував їх в п’ять поліетиленових пакетів, які почергово обприскував одеколонами, пересипав перцем та іншими «пахощами», щоб раптом прикордонні «пси» в різних іпостасях не нанюхали…

В амстердамському «кофі-шопі», де легально продаються легкі наркотики включно з грибами, ще взяв кілька пакетиків чаю з сушених мухоморів (5 євро за пакетик). На пакетиках інтригуючий напис:

«Magic dreams with
Multi Trance
A m s t e r d a m
www.multitrance.com».



Провіз успішно.
Через Google пошукав порад від досвідчених «грибників», щодо «правил вживання» тайських галюциногенів. Вибрав варіант «Нарізати дрібно гриби, перемішати їх із шпротним паштетом, намастити на хліб…». Розбив тайські гриби на три «дози»… Медитація після такого «бутерброду» направду дещо динамічніша. Галюциногенні гриби були дуже популярними в багатьох традиціях. Наприклад, у американських індіанців. Тео-нанакатл – коричнево-рудуваті гриби з гострим смаком були відомі ще ацтекам, які називали їх «божественною плоттю»…

«Ми випили Сому,
ми стали безсмертними,
ми отримали Світло,
ми знайшли богів», -


це один з найзнаменитіших гімнів індійських Священних Вед – гімн Сомі, дев’ята мандала Рігведи. Більшість посвячених вважають пиття Соми метафорою стану пізнання трансцендентної Істини шляхом медитативного занурення «в себе». Але дехто не заперечуючи це, твердить, що власне метафоричності повинно було передувати «реальне пиття реальної Соми», яке сприяло достойникам (праведникам) баченню Світла та спілкуванню з богами.

Деякі дослідники твердять, що легендарна «Сома» була вижимкою з мухоморів. В одному ведійському гімні як про джерело Соми говориться про рослину, що не має листя, плодів, квітів та коріння, але яка має стовбур і шапку, яка червона в сонячному світлі і сріблиться в місячному сяйві. Цей опис непогано відповідає ознакам нашого «рідного» червоного мухомора.

Мухомор — один з найбільш розповсюджених видів грибів (Amanita muscaria), що має більше п’ятдесяти різновидів, які зустрічаються у всьому світі, окрім Південної Америки и Австралії. Відомі вони були і в Індії… Серед них є і червоні мухомори, які в малих дозах не є небезпечними, а є і пантерні (коричневі) – надзвичайно небезпечні для життя. Тому не раджу без досвідченого вчителя починати їх їсти. Навіть червоний мухомор має мікродози ядовитих речовин, передозування яких є небезпечним.

Червоний мухомор використовують шамани. Наївшись їх, вони проникають в «четвертий вимір», де дізнаються про можливі майбутні біди, причини хворіб людей і тварин, і де домовляються с духами про «краще майбутнє». Найбільш помічною для входження в астрал вважалися не самі мухомори, а сеча того їх з’їв кілька годин тому. І тому самі гриби їли учні, а шамани-гуру пили їхню сечу, яка практично миттєво вводила їх в потрібний стан.

Билинні руські воїни йшли на бій, наївшись червоних мухоморів.

Мухомори вживали і козаки-характерники. Їх навчання до повної реалізації проходило через три етапи, другий з яких називався «Час подорожей» і мав дві частини. Перша – це, власне, тілесні подорожі «в просторі». Козаки кілька років займалися паломництвом до природніх місць сили, до духовних святинь. Після цього вони починали практикувати те, що можна назвати астральними інтуїтивними «подорожами свідомості». І в цій справі їм дуже допомагали червоні мухомори. Щоправда, галюциногени їм були потрібні тільки на першому етапі, як перший поштовх до внутрішнього медитативного бачення, що з практикою розкривалося і без допомоги галюциногена як стимулятора.

Кілька років тому блукаючи по Карпатах десь між Ворохтою та Жаб’єм набрів я на помешкання старого мольфара. Жив він в столітній почорнілій хаті. Майже весь час свій проводив в молитві. Тоді від нього вперше я довідався, що ті «страшні» червоні мухомори, які мало не з букварика отримують свою негативну «репутацію» отруювачів, насправді не такі й страшні. Він розповів, як в молодості навчив робити витяжки (Сому?) з мухомора його дід. Чи вживає він мухомори зараз, питаю. Та вживаю інколи, - сміється, - але то мені без потреби, молодість згадую. То потрібне, - каже - тим хто не знає Дороги… Дороги куди?, - питаю. Та шо тобі скажу сину, що би не сказав, то ти не зрозумієш. А можна мені мухоморів спробувати? Ні, ти ще не готовий. Ти ще дуже молодий (мені тоді було вже «майже сорок»), в тобі ще є забагато «хтінь і злости»… Зараз гриби тобі тільки зашкодять. Зведуть з Дороги.

…Коли закінчилися тайські гриби, привезені з Амстердама, почав чаювати пакетним чаєм з мухоморів. Ефекту чомусь, на відміну від «підпеньків», жодного…

А з першого грудня, після того, як під впливом галюциногенних грибів кілька туристів-грибників в Амстердамі викинулися з вікон готелів, нідерландська влада заборонила в країні продаж грибів. Тому з нового «урожаю», без варіантів, перейду на мухомори...

Олег Головенський

P.S. Розповідь про перевезення з Амстердаму галюциногенних грибів – то не «явка з повинною» до міліціянтів, а історія від літературного (несправжнього, видуманого) героя...

 


21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

317
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1390
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2525 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3625
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2964
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2141

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

610

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

460

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1628

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1792
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

281
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

497
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

797
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4976
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

353
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

874
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10121
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

501
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

256
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

368
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

395
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

716