Ми – лохи, бо вони – таксисти

 

 

 

Таксисти – то інший вид людей: пересуваються на чотирьох, розмовляють своєю мовою, слухають блатний шансон і при найменшій загрозі збиваються в зграї. При цьому клієнтів ні у що не ставлять – дурять нашого брата. Можуть обгавкати. Своє хамство мотивують особливостями фаху.

 

Один мій знайомий, діаспорець із Великобританії, познайомився з особливостями франківського таксі за десять фунтів. Зійшов чоловік з Київського потяга і ламаною українською запитав у водія найближчого таксі, як дістатися до готелю «Роксоляна». Таксист був хлоп не промах. Підхопив гостя під білі рученьки і ну возити вулицями. Хвилин через сорок висадив на вулиці Грюнвальдській і зажадав фунтами по лічильнику. Бідачисько британець чемно розрахувався. Коли ж наступного дня ми пройшли пішки ці кількасот метрів до вокзалу, він зайшовся в гомеричному реготі. Чоловіка відливали…

 

Цю історію можна було би забути, якщо би через кілька років вона не вигулькнула в розмові з перевізником. Той таксист представляв її як геройство, оперуючи поняттями «наші» і «лохи». Тоді закралася перша підозра: кого ж вони возять? Пізніше підозра переросла у переконання: вони таки возять лохів.

 

По-перше, ми лохи тому, що платимо. Платимо, скільки вони виставлять на своєму лічильнику. Я постійно їжджу одним і тим самим маршрутом – з Пилипа Орлика до Європейської площі. Залежно не тільки від номера служби та марки авто, а й від тарганів у голові водія таксі, викладаю то 13 гривень, то всі 20. Пояснення – додаються. Найм’якші звучать як «ідіть собі, дамочко, і шукайте, хто би вас кудись віз». Дівчата-адміністраторки служби таксі зазвичай не ймуть віри оповідям знервованої злиденним життям клієнтки. Раз не хоче платити, значить злидня, най пішки ходить – так і чується у завчених відповідях. Звісно, тариф обґрунтований. А працівники – просто клуб високої культури зі сертифікатами слухачів ораторського мистецтва. «Скупий платить двічі, тупий – тричі, а лох платить завжди», – каже новітня народна мудрість.

 

Дот речі, ЛОХ – це абревіатура. З міліційних протоколів повоєнного часу ХХ століття. Означає «ліцо, обманутоє хуліганами». Вживається на позначення людей, яких легко обдурити, виманити гроші тощо. Інші джерела кажуть, що слово «лох» – блатний жаргонізм, які і "шмон" та ін. Слово «шмон» на ідіш – «вісім». У в’язницях царської Росії о восьмій ранку в камерах робили обшук. Доводилося терпіти.

 

Ми лохи, по-друге, тому, що терпимо. На мій виклик і детальне пояснення, куди подавати машину – я була на початку Чорновола – пролунав дзвінок на мобільний. Чоловічий голос гарчав, де я є і чим думаю, що не можу назвати нормальну адресу. Монолог з потойбіччя тривав хвилин десять. Під зливою грубощів могло би й молоко скиснути. Нарешті я втиснулася в паузу. І отримала другу порцію висновків про кляте життя, псячу роботу, тупих клієнтів і, врешті-решт, які суки забудували це місто?

 

Брутальний таксист виявився низеньким огрядним чоловічком із задишкою і стомленим поглядом. За цей погляд я його і пробачила. Дарма. Наступного тижня ситуація повторилася вже з іншою службою. Щоправда, пан таксист не захотіли відчиняти багажник, щоби помістити туди пакунки. Казали казання всю дорогу, а як бонус нарахували за перевезення торбів із папками додаткові п’ять гривень. 

 

По-третє, і цього, думаю, досить, ми лохи, бо з якихось причин іще не знайшли способу й сил у собі протистояти цьому рафінованому хамству. Мій однокласник, який віднедавна пішов у таксисти, порадив завести собі «сімейного перевізника» – постійного водія з машиною, який буде возитися з дітьми і бабцями, виконувати різні господарські доручення, доставляти серед ночі горілку й піцу і навіть заносити п’яного, як чіп, ґазду на 12-ий поверх. У випадку постійної роботи, переконував колишній сусід по парті, таксисти радо підуть на знижку, будуть чемними і шовковими. Наразі я їжджу з однокласником. Однак мене не полишає підозра: кого ж усе-таки возить цей таксист?

 

Наталія КУШНІРЕНКО,

Галицький кореспондент

 


Коментарі (8)

Kurivchak 2012.12.25, 18:02
Майже всі таксисти - " підераси"
Kurivchak 2012.12.25, 18:03
В "доброму" розумінні цього слова
WINIX 2012.12.25, 20:26
А вы боїтесь старух? Я жах як. Терпіти не можу з ними поруч в авто сидіти, мені все здається, що воно зараз на мене кинеться й вчепиться в волосся чи ще во щось. В мене старухофобія.
Тота, що їздить 2012.12.25, 20:40
Трохи змякшу написане. Користуюсь послугами однієї служби. Аби не казали, що її піарю, не буду називати. Але дотепер все нормально. За лоха не виставили мене ні разу, хоч і їжджу за одним маршрутом. Бо все починаю з таксистом бесіду про те, які бувають таксисти-гальмярі і здирники. І як то один їхав до мене з вокзалу пів години, коли я пішки йду 7 хв., і як то другий намагався здерти 25 грн. за маршрут, за котрий завжди плачу 19 грн. Помагає. До речі, ті нваедені випадки - правда. А загалом стаття справедлива. Але ми самі винні. Не будьмо лохами. Я телефонувала в службу - помагало завжди. Може, залежить,ЯК з ними говорити???
Оксана :) 2012.12.25, 20:58
Наталя, стаття класна. Але таксисти - це не прибульці з іншої планети. Вони звичайні типові українці, галичани, франківчани. Тому, на мою думку неправильно ділити НАС на "МИ" (лохи) і "ВОНИ (таксисти)" Ні, це все - МИ, українське населення (сАме Населення, бо Суспільства наразі нема.) Просто якщо особа працює, наприклад, поварем, бухгалтером, електриком.. то на такій роботі не має можливості навіть частково проявити негативні, жахливі, потворні сторони своєї духовно убогої свідомості. А робота таксиста вже дозволяє проявити себе. А якщо ця особа піде працювати в міліцію - то і коментарі зайві. Тому це не таксисти погані, це наш народ такий у своїй більшості. Просто деякі професії дають можливість себе проявити. Тому - які пасажири, такі і таксисти, який народ, така і влада. Пожинаємо плоди.
Оксана 2012.12.25, 21:08
В таксистів є звичайно і багато порядних представників цієї професії. Але частіше так, як в твоїй статті. І не тільки в таксі, а в усіх інших сферах, усюди, куди не потикнешся.
Залізняк 2012.12.26, 08:54
Найбільше мені не подобається те, що вони прибуваючи під підїзд будинку на виклик не вимикають двигун і на всю потужність слухають музику. Цим вони порушують право мешканців на тишу, спокій, чисте повітря... Чекають іноді по 10-20 вилин, і не завжди вдень. Так що з цим треба навести порядок. Обнагліли до краю, хапуги.
Віктор 2012.12.26, 08:56
Так, серед таксистів дуже багато бидлоти і всяких відморозків, вони круті у зграї навіть люблять на стоянці разом потусуватися повисміювати людей і нецензурно лаятись голосно, міліція нічого не робить. Так і складається стереотип про тупих разваділ і чмошніків таксистів.
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3655
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2073

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

190

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2