Після великої повені - нищівна засуха. Мешканці кількох прикарпатських сіл, які ще недавно страждали від великої води, нині скаржаться на її дефіцит.
У тому, що колодязі висохли до краплі, люди звинувачують фермерів, власників штучних водойм. Мовляв, ті беруть воду з маленьких річок, які в спекотну пору - міліють, інформує Інтер.
Колодязі в селі Долинський Суходіл обміліли півроку тому. Щоб запастися водою для домашніх потреб і худоби - люди ходять у сусіднє село. Цій жінці вода потрібна ще й для догляду за хворою матір'ю. Тому носить її щодня.
А ось те, що залишилося від колись повноводної річки Будзин.
Софія Фученко, уродженка села Долинський Суходіл:
- Цей збірник постійно йде в став. З става вода не виходить, за рахунок цього вода випаровується, поглинає воду і всьо впитується.
Власник рибного господарства не приховує, що бере воду з річки. Однак те, що від цього страждає все село - його не хвилює.
- Невже ви хочете аби через то, що до вас вода не доходить, аби в мене весь мальок здох?
- Ну та в вас мальок, а в нас люди гинуть, діти вошивіють. Немає ні води помитися, ні випрати, нічо.
У прокуратурі з'ясували - ставки облаштовані без дозволів. Покарати за це вирішили сільського голову.
Людмила Гласова, прес-секретар прокурора Івано-Франківської області:
- Він повинен був зобов'язати цих громадян, на господарських дворах яких утворились ці водойми, до того, щоб вони виготовили необхідну документацію, і ці водойми були зареєстровані вже як водні об'єкти.
Власникові ставка дали припис оформити документи на господарство і тимчасово заборонили брати воду з річки. Проте від цього вона не стане повноводнішою, кажуть в управлінні водних ресурсів.
Любомир Грицьків, начальник відділу водних ресурсів:
- Зміна світового клімату. Не тільки в цьому регіоні, а й всіх інших регіонах. Бездумна вирубка лісів. То певна річ ліси служать фактором затримання вологи.
Екологи радять місцевим чиновникам шукати нові джерела водопостачання. Адже тільки в Тлумацькому районі, де розташований і Долинський Суходіл, від дефіциту води вже потерпають мешканці десяти сіл.