
Вже понад триста біженців з Донеччини та Луганщини від початку АТО переїхали на Прикарпаття. Це переважно жінки та діти і їхня кількість щодня збільшується.
Зараз у людей є можливість побачити реальну картину у зоні бойових дій, бо досі всі були під впливом російської пропаганди, яка невтомно задурює людям голови.
В епіцентрі АТО вони протримались майже місяць. Страшне рішення тікати з рідного Слов'янська першим озвучив наймолодший з Андрощуків – одинадцятирічний Борис. Того дня їхній мікрорайон Артема сильно обстріляли, загинули кілька мирних людей.
"Я боявся, що мене можуть вбити, що моїх рідних можуть вбити. Спочатку вибухи були десь на околиці міста, а потім вже за нашим будинков, десь у 100 метрах поставили цей міномет і стали стріляти по жилих кварталах", - розповідає ТСН Борис.
Йго мати Ольга пояснює, що малий говорить про "Нону". Бойовики поставили мінометну артилерійську установку просто посеред житлового масиву. Не так для обстрілу українських військових, як для того, щоб налаштувати проти них місцевий люд, певна Ольга.
"Стріляють, бо є провокація, коли цю "Нону" ставлять біля житлових будинків, і Нацгвардія бачить, звідки стріляють і у відповідь, звичайно, намагаються влучити в цю установку", - каже Ольга Андрощук, жителька Слав'янська. На подібних провокаціях тримається російська пропаганда, яка невтомно спотворює події на сході. В одному з сюжетів про обстріл церкви, під час якого також загинули люди, російський телеканал розповідає, що українські військові цілеспрямовано стріляють по мирних жителях, в епіцентрі розстрілу – церква. Андрощуки, які добре знають розташування усіх будівель у рідному Слов'янську, переконані, що у вірян, які вийшли із церкви, гвардійці аж ніяк влучити не могли. А їхні знайомі бачили, що по мирному населенню тоді стріляла "Нона".
"Розташована на горі Карачун Нацгвардія не могла бачити виходу з церкви, бо вихід з іншого боку – де стояла гармата "Нона", з якої стріляють бойовики. Обстріл почався саме тоді, коли люди почали виходити з церкви", - каже Ольга.
Ольгу обурюють відверті маніпуляції в сюжетах російських ЗМІ, коли події на Сході називають геноцидом та громадянською війною. "Стосовно громадянської війни. На території міста дуже багато бойовиків-неукраїнців. Навіть самопроголошений мер не приховував – 1,5 тисячі чеченців, багато росіян, кубанських козаків", - каже Ольга.
Зараз Андрощуки заново вчаться спокійно спати. Хоча за тисячі кілометрів у ворожому, як намагаються переконати жителів Донбасу бойовики, Івано-Франківську їх поселили у готелі зі страшною для багатьох східняків назвою "Бандерштадт".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Біженці, які прибувають на Прикарпаття, проходитимуть повне медобстеження