Більшість українців — 71% — з початку повномасштабного вторгнення долучалася до волонтерської допомоги армії, переселенцям або людям, які постраждали від війни.
На заході країни долучались до допомоги 76% опитаних.
Про це свідчить опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, пише Фіртка.
Так, 34% українців допомагали фінансово, 15% — надавали посильну фізичну допомогу і ще 22% допомагали й фізично, й грошима. Водночас 17% людей не допомагали й не планують цього робити.
В регіональному розподілі на Заході помітно вищий відсоток, ніж в середньому по країні, тих, хто долучався до допомоги фізичною працею (25%), тоді як найбільша частка тих, хто допомагав фінансово, була серед мешканців Півдня (40%) і Центру (36%).
Ситуація у регіонах наступна:
"Більшість тих, хто після повномасштабного вторгнення надавав саме фінансову допомогу армії, ВПО чи постраждалим від війни, продовжують жертвувати кошти й далі", — зазначають дослідники.
Трохи менше половини (47%) тих, хто робить пожертви з 2022 року, роблять це в тих самих обсягах, що й рік тому, тоді як для 34% респондентів обсяги їхніх донатів стали меншими.
При цьому 9% із тих, хто надавав фінансову допомогу після вторгнення, наразі жертвують більше, ніж рік тому. Лише 7% тих, хто раніше робив пожертви, перестали це робити протягом останнього року.
Довідково: опитування провели з 8 по 15 серпня 2024 року методом face-to-face лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
Опитали 2 017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.