
Останніми часом до поліції все частіше надходить звернення громадян про факти шахрайств, пов’язаних з використанням мобільного зв’язку та Інтернету. Найхарактерніша схема так званого «телефонного» шахрайства така: "Ваш син (брат, чоловік) в поліції або потрапив у неприємну ситуацію (ДТП, лікарню тощо)".
На такий гачок аферистів потрапила 68-річна мешканка Долини, пише Фіртка з посиланням на прес-службу поліції області.
"Жінка розповіла, що їй зателефонував невідомий і повідомив, що її син затриманий за скоєння кримінального злочину і перебуває в поліції. Для вирішення питання про непритягнення останнього до кримінальної відповідальності необхідно перерахувати 5 000 гривень, на що стурбована жінка погодилася. За кілька хвилин жінка виконала всі умови шахраїв", - розповідають правоохоронці.
Через деякий час, отямившись від шоку, потерпіла зрозуміла, що її ошукали та зателефонувала сину. Як виявилось, сина ніхто не затримував.
За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Правоохоронці працюють над встановленням та затриманням осіб зловмисників. Правоохоронці закликають людей бути обачними, не довіряти подібним дзвінкам та не панікувати:
"Перевірте, де дійсно знаходиться ваша рідна людина. Пам’ятайте, у разі реального затримання працівники поліції повідомляють про це рідних, вказуючи підстави та термін, а також відділ чи відділення, де утримується особа. Законодавством не передбачено жодних платежів за утримання затриманої особи правоохоронним органом. Попросіть людину, яка представилась працівником поліції назвати прізвище ім’я, по батькові і дату народження затриманого родича. Практично у 100% випадків такою інформацією зловмисники не володіють, оскільки телефонний номер набрали навмання. Не довіряйте зловмисникам, які під будь-якими приводами пропонують за грошову винагороду «вирішити» питання з правоохоронцями. Отримавши такий дзвінок, не починайте перемовини, а негайно телефонуйте за номером «102»"