Мери Бурштина! Де наші парки?

 

 

Найбільша проблема нашої країни – це корислива влада. Як тільки людина приходить до влади, то жага до наживи перемагає все. Це якась хвороба стала на матеріальне: більше грошей, більше матеріальних благ, круті машини, крутий зовнішній вигляд, через бізнес, через хабарі, будь-якими засобами. І в гонитві за цим забули про здорову глибоку людську сутність, про моральні якості. Це глобальна проблема всієї країни. Напевно, через те, що ми були ніким, тому при нагоді хочемо відразу стати всім.

 

На 13-й сесії Бурштинської міської ради, розглядалося питання про виділення землі під ринок в старій частині міста фермерському господарству «Скава» в парку по вул. Шевченка, чи біля парку, як нова влада це називає. І не подумайте, що «Скава» – це якесь круте фермерське господарство, яке займається виробництвом сільськогосподарської продукції. Вони мають таке відношення до фермерства, як вовки до вегетаріанства. Це ті самі люди, що зараз незаконно збирають гроші з підприємців, що торгують по вул. Міцкевича, 49а. Яка послідовність і правонаступність.. А чому б не організувати роботу комунального ринку, за що проголосувала попередня каденція депутатів. Тоді більше одного мільйона гривень надходило б щорічно в бюджет міста.

 

Думаю, що ці гроші не були б зайвими. Але владі так не цікаво, бо немає ніякого зиску. І питання не в тому, що надання землі «Скаві» дуже хоче міський голова, ніби для перенесення теперішнього ринку, і не тому, що юрист міської ради не погодив цей проект рішення, оскільки він суперечить Закону про аукціони на земельні ділянки для комерційної діяльності, а в тому, що депутати все-таки проголосували за це рішення.

 

Тепер подивимось за що проголосували «народні обранці». Парк в старій частиш міста був посаджений ще польським графом Яблуновським у ХІХ столітті. Поляк хотів зробити там відпочинкову зону, або як називається по сучасному – рекреаційну. І йому це вдалося, там ростуть столітні дерева. У радянські часи він був окультурений, було збудовано стадіон, гойдалки, тобто місце стало центром відпочинку для всіх жителів в часи будівництва електростанції і нашого міста енергетиків. Хто бурштинець, той пам’ятає, що там пройшло його дитинство. І мудрими були наші попередники, що це місце внесено в генеральному плані міста Бурштина в 1992р., саме як рекреаційна (відпочинкова) зона, а пізніше виготовили проект на його реконструкцію.

 

Здавалося б, що тут думати, зробити згідно проекту реконструкцію, відновити стадіон, щоб молодь старого Бурштина займалася спортом (а не спивалась та деградувала), або просто засадити деревами, і є за що (на 2011р. виділено понад 7 млн. екологічних коштів). Але в мера є інша ідея, замість стадіону розмістити там черговий базар, остаточно знищивши парк.

 

Дивна тенденція в нас українців, ми не те, що не можемо щось самі зробити, ми не вміємо навіть зберегти те, що зробили для нас наші попередники. Посадили при радянській владі парк по вул. Міцкевича, позначили в генеральному плані, але «щирі українці» за стільки років незалежності ніяк не можуть знайти тих парків і визнати, бо як інакше там можна щось вирубувати і будувати «бари» (де «навчаються» алкоголізму наші діти). Виходить, що «ворожа» радянська система дбала про здоров’я української нації, створюючи зелені рекреаційні зони, а сучасні місцеві керманичі дбають тільки за чиїсь комерційні інтереси. Це, між іншим, вже друга спроба розмістити в парку старого Бурштина ринок. Першу намагався здійснити попередній мер Я.Громко. Але ми, тодішні депутати, не дали цього зробити, а виділили земельну ділянку під комунальний ринок на виїзді з міста. Чомусь дуже наші мери люблять ринки і постійно хочуть розмістити їх обов’язково в парках.

 

Теперішній нелегальний ринок по вул. Міцкевича, між іншим, теж був розміщений в парку при головуванні В.Дикопавленка в 1995р., теперішнього депутата міськради (голова фракції БЮТ), який дуже активно сприяє перенести його в інший парк. Біда з нашими мерами. Але чому депутати такі бездумні? Ну зрозуміло, депутатська фракція ВО «Свобода» працює в «ручному режимі» по команді «руки вгору!». Теперішня фракція БЮТ теж «підкаблучна» в міського голови. Декілька депутатів малих фракцій (Рух, “Наша Україна”, “Собор”, Регіони) не можуть суттєво вплинути на хід голосувань.

 

Але для чого «Фронту змін» ця коаліція, яку міський голова створив не знати для чого. Хіба, щоб протягувати якісь незаконні афери, бо за розумні речі, потрібні громаді міста, мудрі депутати проголосують і без коаліції. Партія «Фронт змін» ніби претендує на лідерство в опозиції і для чого їй влазити в цей бруд, не зрозуміло. І взагалі! Залишіть вже в спокою зелені зони – це здоров’я наших дітей! Не забувайте, що наше місто енергетиків знаходиться під впливом негативних екологічних факторів, тому кожне збережене дерево – це кожне збережене здоров’я людини. Дехто з депутатів каже: «... та який то парк? То зарослі!..». Виходить так, якщо в нас усі парки занедбано, то давайте будемо вирубувати дерева і будувати там бари та базари. Як не знаєте, що з зеленими зонами робити, то просто збережіть, а нащадки зроблять щось путнє.

 

Подивіться в генплан, який ви постійно ховаєте від людського ока, там зазначено все: і ринки, і парки. І не потрібно говорити, що генплан не діє. Призупинена коректура в генплані, яка не пройшла екологічну експертизу в 2004р., а генеральний план діє і є основним документом міста. Якщо з виконавчою гілкою все зрозуміло, то депутатам потрібно більше спілкуватися з людьми, а особливо при вирішенні важливих питань. Провести громадські слухання, а не посилати тихцем бульдозер, виконуючи чиєсь «замовлення».

 

Можна ще говорити про забране теперішньою міською радою приміщення від музею «Берегиня», демонструючи свою неповагу до культури краю (музеям – ні, барам і базарам в парках – так), чи про намагання вкотре «роздеребанити» землі по вул. Калуській та інші проблемні питання міста. Але нехай це залишиться темою для наступної розмови.
     
     

Віктор Гладій,

інженер Бурштинської ТЕС ,

депутат та голова депутатської комісії

з питань будівництва та архітектури

 Бурштинської міської ради V скликання


29.08.2012 Віктор Гладій 2449 0
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1153
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1007
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1065
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1072 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3160 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

799

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15085
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123