Мер Калуша у 2010 році заробив менше за своїх підлеглих

 

До того, що міський голова Калуша натякає на свої мільйонні статки, розповідає про яхти і дорогі авто, про казковий будинок у Конча-Заспі, калушани, загалом, уже звикли. Однак, оприлюднення декларації про доходи, де Ігор Насалик задекларував прибуток, абсолютно несумісний із тим штибом життя, про який він сам і заявляє, змусило калушан здивуватися: мер заробив у 2010 році менше за своїх заступників і секретаря міської ради.

 

Оприлюднення декларацій про доходи міського голови і його заступників, на відміну від районної влади, місцевим засобам масової інформації довелося чекати більш, ніж два місяці. Відповідний запит на інформацію “Вікон” був зареєстрований у Калуській міській раді 7 червня. Паралельно подала такий запит і газета “Дзвони Підгір’я”. У термін, установлений Законом “Про доступ до публічної інформації” (від 5 до 20 днів. — Авт.), відповіді на запит не надійшло. На запитання “Вікон” працівники загального відділу Калуської міської ради зазначали, що відповідь на запит — готова, однак сам запит “ще не спустився згори”.

 

Ігор Насалик на прес-конференції 5 липня пообіцяв, що незабаром уся інформація, яка цікавить журналістів, буде оприлюднена на офіційному сайті міської ради. Усе ж таки, відповісти на запити міських чиновників змусив новий Закон “Про доступ до публічної інформації”. Адже досі подібні запити “Вікна” подавали чи не щороку, однак, вони залишалися без відповіді. Декларації міської влади з’явилися на сайті міської ради 12 серпня. Про те, що він — небідна людина, Ігор Насалик натякав неодноразово, і настільки переконливо, що калушани — повірили. Із першого року свого головування у місті він запам’ятався привезеними за власний рахунок “зірками” шоу-бізнесу, а також — дармовим морозивом, яке роздавали у центрі.

 

Уже багато років поспіль у Калуші відбувається чемпіонат із КВН, переможці якого коштом міського голови щороку їдуть на відпочинок за кордон. 2006 року міський голова афішував, що зарплатню не отримує, мовляв, успішно дає собі раду і без неї. Так, наприклад, за перших дев’ять місяців роботи зароблені 50,4 тис. гривень перерахував на потреби міської поліклініки. Тобто, у 2006 році зарплатня міського голови мала б становити у середньому 5,6 тис. гривень на місяць. 2008 року видання “Коментарі” оцінило статки міського голови у 42 млн. доларів. Мер постійно лідирує у рейтингах найбагатших людей Прикарпаття. Засоби масової інформації пов’язують міського голову, зокрема, з фармацевтичним та енергетичним бізнесами.

 

Показовим у плані витрачання коштів із мерської кишені був і минулий рік, коли відбувалися вибори до органів місцевого самоврядування. Тоді у Єгипет за рахунок мера поїхали відпочивати шестеро учасниць конкурсу “Краща медсестра-2010”, до яких приєдналися начальник та заступник начальника управління освіти Калуської міської ради, а також на морі відпочивали кількадесят осіб, переважно працівників освіти, які працювали на місцевому “екологічному” референдумі. Згодом усі відпочивальники разом із міським головою красувалися на біл-бордах Української партії, закликаючи приєднуватися до них. І ось міський голова оприлюднив декларацію про доходи у 2010 році, у якій вказав, що за минулий рік він заробив усього 149,61 тис. гривень, з якої матеріальна допомога становила 11,186 тис. гривень, а заробітна плата — 138,423 тис. гривень.

 

Доходи оприлюднили і заступники міського голови. Найбільше заробили секретар Калуської міської ради Олександр Челядин, який до листопада минулого року працював на посаді першого заступника міського голови, — 177,1 тис. гривень, а також перший заступник міського голови Ігор Матвійчук —156,3 тис. гривень. Найменше заробила Оксана Табачук: упродовж минулого року вона працювала на посаді заступника директора ЗОШ №3, й отримала 40,1 тис. гривень доходу. Виявляється, що міський голова задекларував дохід, менший від доходу свого першого заступника Ігоря Матвійчука, заступника міського голови Галини Романко, секретаря Калуської міської ради Олександра Челядина, та голови Калуської РДА Василя Петріва, який минулого року працював на посаді заступника міського голови, і задекларував 173 тис. гривень доходу.

 

Цікавим пунктом у декларації є матеріальна допомога, яку чиновники отримують немалу, — 15-20 тис. гривень. Імовірно, йдеться про відпускні та оздоровчі, які чиновники отримують перед відпустками. Рекордсменом у розмірі матеріальної допомоги серед чиновників є секретар Калуської міської ради Олександр Челядин, який минулого року отримав аж 21,3 тис. гривень. Крім того, у верхівці міської влади отримують ще і пенсію. Зокрема, заступник міського Галина Романко задекларувала 20,6 тис. гривень пенсії. Зрозуміло, що витрати міського голови значно перевищують доходи, вказані у декларації. І навіть, якщо припустити, що Ігор Насалик упродовж років просто шукав спонсорів для того, щоб чи то морозивом, чи “зірками” шоу-бізнесу, чи відпочинком догодити калушанам, то утримувати свої статки, напевне, мав би власним коштом. Хоча, з видатків в останній декларації міський голова задекларував сплачених на утримання майна всього 3,2 тис. гривень.

 

Можливо, йдеться про сплату комунальних послуг на квартирі на вул. Коновальця, де наразі прописаний міський голова і його перший заступник. А, загалом, утримувати міському голові є що. Вичерпний перелік свого майна міський голова озвучив на останній прес-конференції. — Я вам можу усно сказати про доходи міського голови. Я вам скажу, чим володію. Я все оформлював. У мене за роки роботи задекларовано більше десяти мільйонів. Я маю на увазі доларів, не гривень, — уточнив Ігор Насалик. — Те, що — у машинах: є “Астон Мартін”, є “Бентлі”, є “Феррарі”, є три типи “Мерседесів”, є два джипи, є катер, є два спортивних мотоцикли. Є земельна ділянка площею 14 соток, яка розташована під Києвом, є у Конча-Заспі 25 соток, є будинок у Конча-Заспі — 820, здається, чи 850 кв. метрів. Є квартира на Хрещатику. Я це все декларував. Однак, як виявилося, цьогорічна “скупа” декларація міського голови не йде врозріз із чинним законодавством. Наразі міський голова працює державним службовцем третьої категорії, який, згідно з законодавством, може не заповнювати розділи декларації, де йдеться про нерухоме майно, транспортні засоби, вклади у банках, цінні папері та інші активи. Тому, можна припустити, що мер вказував своє майно, коли заповнював декларацію, перебуваючи депутатом Верховної Ради, як тоді вимагало чинне законодавство. Перейшовши на посаду міського голови, Ігор Насалик тепер має повне право говорити про свої статки, при цьому не зазначаючи їх у своїй декларації. Однак, законодавство чітко зобов’язує державних службовців декларувати доходи членів своєї сім’ї. У той час, коли решта керівництва міста і району задекларували і заробіток членів своїх сімей, міський голова у доходах і видатках членів родини поставив суцільні прочерки. Хоча відомо, що дружина Ігоря Насалика Гюзель — також власниця кількох бізнесів. Тож, декларувати справжній рівень своїх статків влада може поки що тільки на словах. І офіційно задекларовані мільйони, навіть, зароблені членами родини, — невигідні нікому із можновладців. Тим паче, коли вирішується питання подальшого перебування особи у кріслі провінційного керівника чи депутата Верховної Ради. Тому декларація міського голови виглядає смішно і гірко водночас. Але все — за Законом.

 

Насалик у 2010 році заробив менше за своїх підлеглих

вікна


19.08.2011 2484 0
Коментарі (0)

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

216
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

850
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2257
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

814
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1022
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

1954

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

761

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1312 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1543

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1680
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

190
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

396
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

729
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

398
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

382
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

584
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1088
19.09.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

316
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

167
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

321
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

713
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

663