Мер Городенки цурається новообраного секретаря міськради

 
 
 
12 листопада відбувалася перша сесія новообраного депутатського корпусу міської ради Городенки, на якій секретарем обрали Любомира Музичка.
 
 
Однак, 16 листопада мер Городенки Степан Яворський відмовився підписувати рішення про обрання секретаря, мотивуючи тим, що голосування 12 листопада було нелегітимним.
 

Голова міської виборчої комісії Роман Ковалів озвучив прізвища обраних депутатів, міського голови, вручив тимчасові посвідчення, побажав плідної роботи та передав подальше ведення сесії переобраному голові Степанові Яворському.

 

Депутати затвердили порядок денний, першим пунктом якого було обрання секретаря міської ради, йдеться в дописі голови фракції ВО “Свобода” у Городенківській міськраді Василя Токарика, пишуть ”Вікна”.

 

Для обрання секретаря (оскільки голосування проводиться таємно), було утворено лічильну комісію у складі трьох депутатів (Кульчицька С., Шевага Р., Даниш С.). Згідно із законом, голова міської ради вніс на розгляд сесії пропозицію обрати секретарем Ярослава Парфенюка. На його підтримку виступив присутній в залі депутат обласної ради Андрій Левкович. Лічильна комісія після проведення голосування оголосила результати: “за” – 10, “проти” – 16, “утрималися” – 0.

 

Відповідно до статей 50 п.1 та 59 п.3 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, у випадку не підтримання міською радою кандидатури на посаду секретаря міської ради, запропонованої міським головою, пропозиція щодо кандидатури секретаря міської ради може вноситися на розгляд міської ради не менше ніж половиною депутатів загального складу міської ради.

 

Голова фракції ВО «Свобода» Токарик В.В. вніс подання, погоджене та підписане п’ятнадцятьма депутатами Городенківської міської ради на розгляд сесії кандидатуру на посаду секретаря міської ради Любомира Музички.

 

Міський голова озвучує подання. Однак запасних бюлетенів для голосування не було, тому голова доручив юристу виготовити ще один комплект бюлетенів для таємного голосування.

 

Майже годину депутати та присутні в залі очікували на юриста з бюлетенями, але юрист так і не повернулася. 

 

Опісля міський голова заявляє, що з запропонованим більшістю кандидатом на посаду секретаря він не знайомий, йому потрібно кілька днів, що дізнатися що це за людина. Пропонує закрити пленарне засідання і продовжити за кілька днів. На що більшість депутатів не погоджується.

 

Оскільки подання більшості на посаду секретаря Городенківської міської ради було міським головою озвучене, а бюлетені для таємного голосування так і не були доставлені до лічильної комісії, голова лічильної комісії Кульчицька С.І. внесла пропозицію самостійно виготовити бюлетені для таємного голосування.

 

На розгляд сесії було представлено затвердження вигляду бланку бюлетеня з обрання секретаря Городенківської міської ради сьомого демократичного скликання 12 листопада 2015 року (хоча закон говорить, що вигляд бюлетеня затверджує сама лічильна комісія), а саме – відсутністю мокрої печатки виконавчого комітету міської ради (міський голова С.Яворський відмовився її надати) та закресленим словом «контрольний», оскільки за зразок бралося чистий контрольний бюлетень з попереднього голосування з обрання секретаря Городенківської міської ради сьомого демократичного скликання 12 листопада 2015 року.

 

За Любомира Музичку як секретаря сесія проголосувала так: “за” – 19; “проти” – 6; “утрималися” – 2.

 

Однак вчора, 16 листопада, Степан Яворський відмовився підписувати рішення про обрання секретаря, мотивуючи тим, що голосування 12 листопада було нелегітимним. Притім, сам міський голова особисто брав участь у голосуванні, про що свідчить його підпис при отриманні бюлетеня для таємного голосування.

 

”З першої ж сесії Степан Яворський налаштовує проти себе більшість депутатського корпусу. Як він збирається працювати в подальшому – величезне запитання. Але його вибрики це неповага до депутатів більшості та до громади, яка їх обирала”, —  наголошує депутати Городенківської міськради від ВО “Свобода” Василь Токарик.


17.11.2015 1094 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4649 2
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1487
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1547
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2674
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2381
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2306

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

298

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1520

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2266

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3012
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

591
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

759
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

707
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

555
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16020
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2909
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1173
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26659 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1032
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

892 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

695