Мер Франківська і голова профспілки не можуть дійти згоди щодо роботи дитсадків

Профспілка освітян Івано-Франківська проти одночасного запуску усіх дошкільних навчальних закладів у місті.

Садки з карантину мають виходити поетапно - заявив голова Івано-Франківського міськкому Профспілки працівників освіти Андрій Дем’янчук, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

"У світі є погана практика: відкрили дошкільний навчальний заклад у Чехії і в той же день його закрили, бо виявили в дитини COVID-19. Всіх відправили на самоізоляцію. Ми пропонували і голові, і департаменту освіти, щоб дошкільним навчальним закладам виходити поетапно з карантину. Те, що треба починати працювати, – це правда, треба вчитися жити з карантином. Але не одразу всім, щоб не спричинити ще більший сплеск у місті, ніж маємо. Ми з міським головою вели переговори, щоб не запускали так, як хотіли, перших десять садочків, тому пішли на зменшення кількості. Але далі будемо бачити, бо ще питання не вичерпане. Тим більше, немає ще постанови Кабміну", - пояснив Андрій Дем’янчук.

Для профспілки не принципово, які заклади розпочнуть роботу першими. Андрій Дем’янчук каже, що для початку варто спробувати відкрити один садок. Тоді подивитися на те, як поводитимуть себе батьки та діти, чи будуть дотримуватися усіх карантинних норм.

"На жаль, по місту далеко не всі дотримуються правил. Відкрили б один заклад на два тижні, а тоді дивитися. Тим більше, це все зараз тягне за собою величезні кошти. Тому я пропоную поетапний вихід з карантину. До зустрічі дітей у закладі є питання, бо зараз усі бояться. Це людський фактор. Є питання, які потрібно ще вирішити", - додав Андрій Дем’янчук.

Натомість, міський голова Руслан Марцінків в ефірі однієї із місцевих радіостанцій розповів, що від профспілки освітян отримав звернення, яке не повністю підтримує. Каже, ті пропонують відкрити тільки п’ять садків на ціле місто.

"Я вважаю, що тут треба шукати компроміс. Розумію бажання працівників дитячих садків, щоб довше не наражати себе на небезпеку. Але люди виходять на роботу, десь потрібно залишати своїх дітей. Я вважаю, що ми повинні задіяти максимальну кількість садочків. У кожному мікрорайоні має працювати садок, щоб була можливість залишити дітей там", - сказав Руслан Марцінків.

У літній період не працюватимуть 12 садків, у яких тривають ремонтні роботи. Приватні дитячі садочки зможуть запрацювати одразу після офіційного дозволу від Кабміну.


21.05.2020 1524 2
Коментарі (2)

Таня 2020.05.21, 18:10

Цікаво, звідки в Дем'янчука такі широкі знання в галузі епідеміології, вірусології і медицини??? То він один такий розумний в цілій країні. Думаю, що найкращим стимулом для таких, як він, повідправляти їз у неоплачувані відпустки. Тоді лумаю риторика швидко зміниться. Коли діти в садках хворіли зимою, в групах було по 5 дітей, то цей пан мовчав. І взагалі, що профспілка має до визначення роботи садків в умовах пандемії??? Інші структури мовчать, а профспілки будуть вирішувати, кому працювати, кому ні. 

Андрій 2020.05.21, 23:15

Таня, можна подумати Ви експерт? Подивіться в засобах массової інформації, що відбувається в Чехії з дошкільними закладами! А тоді пробуйте щось писати.

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1281
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2574
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2140
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6622 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

375

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26549
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

430
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

576
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

646