29 березня відбулось засідання колегії департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.
У ній взяли участь директор ДОЗ ОДА Мирон Матейко, його заступники – Микола Стовбан та Віталій Федорів, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк, а також головні лікарі обласних закладів охорони здоров’я, лікувальних закладів міста Івано-Франківська, центральних районних і міських лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги, інформують в Департаменті охорони здоров'я ІФ ОДА.
На порядку денному присутні обговорили питання, які стосувались стану надання неврологічної допомоги населенню області та готовності закладів охорони здоров’я Франківщини до впровадження реімбурсації лікарських засобів пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.
У своєму виступі головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з неврології Галина Чмир розповіла про показники діяльності неврологічної служби, кадрове та матеріально-технічне забезпечення, проблеми та перспективи. За її словами, від 2011 року відбувся ріст інсультів в області з 230 випадків до 301 у 2016 році.
Фахівець акцентувала і на перевагах лікування в інсультному блоці, зокрема Кокранівському огляді програми реабілітації після інсульту в організованих інсультних відділеннях. Також наголошує на створенні мережі палат інтенсивної терапії, зокрема у кожній центральній районній лікарні у неврологічних відділеннях, забезпечивши їх для початку найнеобхіднішою апаратурою і цілодобовим постом навченого середнього медперсоналу, або створення кількох потужних інсультних відділень, куди будуть поступати хворі на інсульт з усієї області.
«Щодо результатів діяльності дитячої неврологічної служби, то у відділенні з ураженням центральної нервової системи та опорно-рухового апарату ОДКЛ широко використовуються найновіші технології у лікуванні хворих дітей з дотриманням сучасних протоколів обстеження та лікування», - повідомила обласний дитячий невролог Людмила Дельва.
Спеціаліст додає, що відсоток дітей, охоплених різними методами фізичної реабілітації, становить 94%. У структурі неврологічних захворювань дитячого віку, близько 30% становлять стани, які вимагають термінової спеціалізованої медичної допомоги, тому дитячі неврологи ОДКЛ забезпечують цілодобові ургентні чергування на дому.
За даними обласного дитячого невролога, зареєстровано захворювань нервової системи вперше в житті у дітей віком 0-17 років – 6394 випадки, що становить 2,3% від загальної кількості дітей в області. На 100 дітей Івано-Франківської області в середньому реєструється 2 дітей з вперше виявленою неврологічною патологією. Та показник первинної захворюваності на хвороби нервової системи серед дитячого населення з кожним роком виявляє тенденцію до зниження, говорять медики.
Про стан готовності закладів охорони здоров’я області до впровадження з 1 квітня Урядової програми «Доступні ліки», за якою пацієнти окремих категорій зможуть отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою, доповіли головний спеціаліст ДОЗ ОДА з терапії Лариса Боришкевич та завідувач відділу фармконтролю при ДОЗ ОДА Уляна Ткачівська.
Спеціалісти детально зупинились на Програмі, а саме, розповіли як отримати безкоштовні ліки, які діючі речовини входять до програми реімбурсації, де пацієнт може обміняти рецепт на ліки, що робити, якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки, або ті, що відшкодовуються; які ліки пацієнт може отримати безкоштовно, а за які потрібно доплачувати та як регулюватимуть ціни на лікарські засоби в Україні.