
В обласному фтизіопульмонологічному центрі відбувся круглий стіл на тему «Комплексний підхід у послугах з догляду і підтримки та соціального супроводу ВІЛ-позитивних та груп найвищого ризику, спрямованих на покращення якості життя та стану здоров’я у місті Львові, Львівській області та місті Івано-Франківську».
У заході взяли участь директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Мельник, директор обласного фтизіопульмонологічного центру Любомир Малофій, заступник головного лікаря обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Наталія Дьоміна, керівник Львівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Дмитро Тигач та його заступник Сергій Миронюк, а також голови благодійних фондів «Захід шанс» Олександр Гринь та «Солідарність» Андрій Микитин, інформують в ОДА.
Метою даного проекту, зазначають керівники, є покращення якості життя ВІЛ-позитивних ГНР шляхом надання комплексних соціальних та психологічних послуг для того, щоб підвищити прихильність до АРВ-терапії, отримання медичної допомоги та формування навичок життя з ВІЛ на території міста Львова, Львівської області та міста Івано-Франківська, зменшення розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІД шляхом надання якісних соціальних та психологічних послуг в напрямку догляду, підтримки та забезпечення прихильності й доступу представників уразливих груп до ТБ-терапії та високоякісних медичних послуг у даних областях.
За словами директора департаменту охорони здоров’я ОДА Романа Мельника, такий проект потрібний Івано-Франківську і, звичайно, кошти, які вкрай необхідні на сьогоднішній день, можуть допомогти у вирішенні тих питань, які є актуальні, зокрема, людям з такими проблемами.
Учасникам круглого столу було представлено презентацію про діяльність Львівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та плану реалізації напрямків «Соціальний супровід лікування ВІЛ- позитивних осіб» та «Супровід лікування туберкульозу 1-3 категорії на амбулаторному етапі лікування» в місті Івано-Франківську. Також присутні обговорили алгоритми та механізми співпраці між медичними закладами.
Довідково:Львівське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» працює над розширенням доступу ВІЛ-позитивних людей до лікування, догляду та підтримки, а саме до антиретровірусної терапії, яка дає можливість продовжити та покращити якість їхнього життя. Ми допомагаємо ЛЖВС, вагітним ВІЛ-позитивним та дітям, які народжені ВІЛ-позитивними матерями, а також співробітникам НУО. Організацією відкрито дитячу кімнату денного перебування на базі ЛОЦ СНІДу. Наша організаціє є учасником Національної програми «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні», яка здійснюється за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, а також входить до Обласної Координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань. Нашими партнерами в діяльності є Департамент Соціального Захисту населення, ЦСССДМ, ЛМР, УОЗ, ЛОЦ СНІДу.
З 1 січня 2015 р. впроваджує реалізацію напрямків «Соціальний супровід лікування ВІЛ-позитивних осіб» та «Супровід лікування туберкульозу 1-3 категорії на амбулаторному етапі лікування» на території Львівської області та м. Івано-Франківськ. Охоплення становитиме 1400 клієнтів на рік. Наша діяльність реалізовуватиметься в рамках консолідованої програми Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2017 рр., за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.