Медичний батальйон “Гіппократ” пройшов навчання на Івано-Франківщині (фото)

 

/data/blog/66148/1f450248bc7f3d9df9693c8558b3014e.jpg

 

Минулого тижня у військово-тренувальному таборі, що в селі Козині Тисменицького району, організували медичний вишкіл для 22 чоловіків і жінок з усіх куточків України. Це добровольці медичного батальйону «Гіппократ», який невдовзі має відправитися в АТО.

 

Ідея створити окремий добровольчий батальйон «Гіппократ» зародилась у жовтні цього року. Належить вона двом медикам, які тривалий час працювали у зоні АТО – Андрію Черемському та Андрію Борисенку, пише Фіртка з посиланням на "Репортер".

«Головне, що люди, які вступають у наш батальйон, – це добровольці, волонтери, – каже Андрій Черемський. – Як волонтери годують, одягають – так само й тут. Без прив’язки до якоїсь конкретної силової структури. Чому медики не хочуть вступати у силові структури? Там є певні обмеження, які суперечать світогляду медика, – чекати наказу, аби поїхати надавати допомогу. Тому й зародилася ця ідея».

У розумінні Черемського «Гіппократ» має бути окремою мобільною медичною групою – три-чотири автомобілі, 15-20 медиків. Вони працюватимуть у «жовтій зоні», неподалік фронту, стабілізуватимуть стан поранених і доправлятимуть їх у медзаклади безпечної зони.

Цю ідею підтримали івано-франківські волонтери. Допомогли з купівлею медичних автомобілів, укомплектували усім найнеобхіднішим. І зараз продовжують збирати гроші на «Гіппократ». Також завдяки волонтерам для 22 медиків-добровольців організували спеціальні навчання.

За словами координатора набору доб­ровольців для батальйону «Гіппократ» Наталії Перцович, вони спеціально хотіли створити мінімізовані умови комфорту, посилені навчання, аби побачити, як люди реагуватимуть, аби вони самі відчули, чи готові їхати на схід.

«Цей вишкіл дозволить зрозуміти, наскільки вони психологічно та фізично готові поїхати на війну і в екстрених умовах виконувати свій обов’язок, – говорить Наталя. – Не всі, хто зголосився, поїдуть у зону АТО, лише найвитриваліші».

 

Вишкіл організували у Козині, на території колишнього дитячого табору. Зараз там базується військово-патріотичний центр «Воїн-патріот».

При в’їзді – блокпост, обставлений мішками з піском. Далі зачинені ворота й табличка про злого собаку. По великій засніженій території походжає хіба сірий кіт. Зліва – з десяток кольорових дерев’яних будинків, справа – польова кухня. Горить вогонь, щось варять у великому казані. Вгорі стоїть облуплена сіро-зелена будівля – колишня таборова їдальня, нині це навчальні класи. Тут протягом п’яти днів і тренувалися медики-добровольці.

Усі вони пройшли курси з медичної, домедичної і тактичної підготовки, які проводили досвідчені інструктори з Івано-Франківського обласного центру екст­реної медичної допомоги та медицини катастроф, а також військові медики зі Львова, які не раз були в зоні АТО.

Сивий бородань у чорному лижному костюмі – лікар-фельдшер зі Львова Тарас Попадюк – якраз збирає колег-доб­ровольців по казармах на навчання.

Окремо тут облаштували чоловічі та жіночі казарми. Жінок у «Гіппократ» записалося аж сім, вони гамірні й балакучі. Майже всім – за 40. Приїхали хто звідки – з Полтави, Луцька, Вінниці.

Розповідають, що згуртувалися на Майдані. Там разом працювали – надавали медичну допомогу, а коли народилася ідея з «Гіппократом», то записалися та приїхали на навчання.

Цікаво, що не всі добровольці – медики. Наприклад, вінничанка Марія Семенова – приватний підприємець. У неї син був в АТО, отримав поранення, зараз на реабілітації.

«Він служив у 24 механізованій бригаді, – розповідає жінка. – В зоні АТО йому виповнилося 22 роки. Він мобілізований. Без жодних думок мій хлопчик пішов захищати країну. Прослужив більше трьох місяців, із них 65 днів – в АТО. Я також хочу внес­ти свою частинку для України. Хочу допомагати, аби наші діти верталися живими до своїх матерів».

Пані Марія каже, що хоч у неї технічна освіта, але з медициною мала справу. Роками працювала на підйомнику в шахті. Каже, не раз доводилося надавати медичну допомогу. За роки роботи в шахті надивилася на людей без рук, без голови.

Людмила Гаюк – акушерка, теж із Вінниці. Говорить, що рідні не знають про її задум. Не розказує, аби не переживали, ще й донька за два місяці має родити. Але інакше не може.

 

Під навчальним класом курять зо п’ятеро чоловіків. Серед них львівський лікар-реаніматолог Борис Кулик. Каже, двоє його товаришів записалися до Нац­гвардії і цього тижня мають вирушати в АТО.

«І я ходив, але мене двічі списували, бо пластина в нозі, 20 шурупів, – розказує Кулик. – Вирішив таки піти на схід – через «Гіппократ».

Медик не приховує розчарування від навчання та організації.

«Ідея добра, але хоч батальйон добровольчий, та все ж має комусь підпорядковуватися, – говорить чоловік. – Ми десь маємо бути закріплені. «Айдар», «Азов» – вони добровольчі, але в підпорядкуванні. Так само має бути й тут, а не відправити людей у поле з двома наметами».

І програміст із Києва Степан Казаков у «Гіппократ» вступив заради можливості потрапити на схід. Медичної освіти не має, але може бути водієм чи парамедиком.

«Я готовий їхати та допомагати, чи є підпорядкування, чи ні, – говорить він. – Мені тут орденів і знамен не треба. Я не можу вже слухати новини, що там загинули хлопці по 23-27 років. Вони ж іще не нажилися, а я нажився! Хочу їхати, внести якусь маленьку лепту в допомогу. З миру по нитці, як то кажуть».

…Зараз усі добровольці пороз’їжд­жалися по домівках, аби ще раз все обдумати та вирішити, чи готові вони їхати на Донбас. А от коли й куди їхати – ще не відомо.

За словами Андрія Черемиського, все впирається у велику перев’язочну машину – з нею готові їхати хоч завтра. Також Черемський нині домовляється з «Правим сектором», аби ті прийняли їх у свою медслужбу. Бо свої ж – добровольці. Під командування Нацгвардії чи МВС «Гіппократ» не хоче.


26.12.2014 676 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

8583
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1440
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1069
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2094
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3608
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1361

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1724

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

527

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1155

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1329
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

528
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24275
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

520
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

481
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

639
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1528
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

696
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6911
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

637
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1624 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

630
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

543