Медичний батальйон “Гіппократ” пройшов навчання на Івано-Франківщині (фото)

 

/data/blog/66148/1f450248bc7f3d9df9693c8558b3014e.jpg

 

Минулого тижня у військово-тренувальному таборі, що в селі Козині Тисменицького району, організували медичний вишкіл для 22 чоловіків і жінок з усіх куточків України. Це добровольці медичного батальйону «Гіппократ», який невдовзі має відправитися в АТО.

 

Ідея створити окремий добровольчий батальйон «Гіппократ» зародилась у жовтні цього року. Належить вона двом медикам, які тривалий час працювали у зоні АТО – Андрію Черемському та Андрію Борисенку, пише Фіртка з посиланням на "Репортер".

«Головне, що люди, які вступають у наш батальйон, – це добровольці, волонтери, – каже Андрій Черемський. – Як волонтери годують, одягають – так само й тут. Без прив’язки до якоїсь конкретної силової структури. Чому медики не хочуть вступати у силові структури? Там є певні обмеження, які суперечать світогляду медика, – чекати наказу, аби поїхати надавати допомогу. Тому й зародилася ця ідея».

У розумінні Черемського «Гіппократ» має бути окремою мобільною медичною групою – три-чотири автомобілі, 15-20 медиків. Вони працюватимуть у «жовтій зоні», неподалік фронту, стабілізуватимуть стан поранених і доправлятимуть їх у медзаклади безпечної зони.

Цю ідею підтримали івано-франківські волонтери. Допомогли з купівлею медичних автомобілів, укомплектували усім найнеобхіднішим. І зараз продовжують збирати гроші на «Гіппократ». Також завдяки волонтерам для 22 медиків-добровольців організували спеціальні навчання.

За словами координатора набору доб­ровольців для батальйону «Гіппократ» Наталії Перцович, вони спеціально хотіли створити мінімізовані умови комфорту, посилені навчання, аби побачити, як люди реагуватимуть, аби вони самі відчули, чи готові їхати на схід.

«Цей вишкіл дозволить зрозуміти, наскільки вони психологічно та фізично готові поїхати на війну і в екстрених умовах виконувати свій обов’язок, – говорить Наталя. – Не всі, хто зголосився, поїдуть у зону АТО, лише найвитриваліші».

 

Вишкіл організували у Козині, на території колишнього дитячого табору. Зараз там базується військово-патріотичний центр «Воїн-патріот».

При в’їзді – блокпост, обставлений мішками з піском. Далі зачинені ворота й табличка про злого собаку. По великій засніженій території походжає хіба сірий кіт. Зліва – з десяток кольорових дерев’яних будинків, справа – польова кухня. Горить вогонь, щось варять у великому казані. Вгорі стоїть облуплена сіро-зелена будівля – колишня таборова їдальня, нині це навчальні класи. Тут протягом п’яти днів і тренувалися медики-добровольці.

Усі вони пройшли курси з медичної, домедичної і тактичної підготовки, які проводили досвідчені інструктори з Івано-Франківського обласного центру екст­реної медичної допомоги та медицини катастроф, а також військові медики зі Львова, які не раз були в зоні АТО.

Сивий бородань у чорному лижному костюмі – лікар-фельдшер зі Львова Тарас Попадюк – якраз збирає колег-доб­ровольців по казармах на навчання.

Окремо тут облаштували чоловічі та жіночі казарми. Жінок у «Гіппократ» записалося аж сім, вони гамірні й балакучі. Майже всім – за 40. Приїхали хто звідки – з Полтави, Луцька, Вінниці.

Розповідають, що згуртувалися на Майдані. Там разом працювали – надавали медичну допомогу, а коли народилася ідея з «Гіппократом», то записалися та приїхали на навчання.

Цікаво, що не всі добровольці – медики. Наприклад, вінничанка Марія Семенова – приватний підприємець. У неї син був в АТО, отримав поранення, зараз на реабілітації.

«Він служив у 24 механізованій бригаді, – розповідає жінка. – В зоні АТО йому виповнилося 22 роки. Він мобілізований. Без жодних думок мій хлопчик пішов захищати країну. Прослужив більше трьох місяців, із них 65 днів – в АТО. Я також хочу внес­ти свою частинку для України. Хочу допомагати, аби наші діти верталися живими до своїх матерів».

Пані Марія каже, що хоч у неї технічна освіта, але з медициною мала справу. Роками працювала на підйомнику в шахті. Каже, не раз доводилося надавати медичну допомогу. За роки роботи в шахті надивилася на людей без рук, без голови.

Людмила Гаюк – акушерка, теж із Вінниці. Говорить, що рідні не знають про її задум. Не розказує, аби не переживали, ще й донька за два місяці має родити. Але інакше не може.

 

Під навчальним класом курять зо п’ятеро чоловіків. Серед них львівський лікар-реаніматолог Борис Кулик. Каже, двоє його товаришів записалися до Нац­гвардії і цього тижня мають вирушати в АТО.

«І я ходив, але мене двічі списували, бо пластина в нозі, 20 шурупів, – розказує Кулик. – Вирішив таки піти на схід – через «Гіппократ».

Медик не приховує розчарування від навчання та організації.

«Ідея добра, але хоч батальйон добровольчий, та все ж має комусь підпорядковуватися, – говорить чоловік. – Ми десь маємо бути закріплені. «Айдар», «Азов» – вони добровольчі, але в підпорядкуванні. Так само має бути й тут, а не відправити людей у поле з двома наметами».

І програміст із Києва Степан Казаков у «Гіппократ» вступив заради можливості потрапити на схід. Медичної освіти не має, але може бути водієм чи парамедиком.

«Я готовий їхати та допомагати, чи є підпорядкування, чи ні, – говорить він. – Мені тут орденів і знамен не треба. Я не можу вже слухати новини, що там загинули хлопці по 23-27 років. Вони ж іще не нажилися, а я нажився! Хочу їхати, внести якусь маленьку лепту в допомогу. З миру по нитці, як то кажуть».

…Зараз усі добровольці пороз’їжд­жалися по домівках, аби ще раз все обдумати та вирішити, чи готові вони їхати на Донбас. А от коли й куди їхати – ще не відомо.

За словами Андрія Черемиського, все впирається у велику перев’язочну машину – з нею готові їхати хоч завтра. Також Черемський нині домовляється з «Правим сектором», аби ті прийняли їх у свою медслужбу. Бо свої ж – добровольці. Під командування Нацгвардії чи МВС «Гіппократ» не хоче.


26.12.2014 646 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

480
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4696
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1399
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1286
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2535
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3931

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

328

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1159

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1003

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

931
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

241
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10612
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

314
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

580
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5636
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1397
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

260
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

171
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

558 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

988
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

861