Мати загиблого ліцеїста: Убивця мого сина постійно сидить в соцмережах і змінює статуси (фото)

 

/data/blog/95435/8da4b0b57bb6e04af115023a8df89fa1.jpg

 

Місяць тому у військово-спортивному ліцеї м Надвірна на Прикарпатті, де навчаються майбутні офіцери, 14-річний курсант вбив свого товариша.

 

У хлопця не було особливого мотиву - за хвилину до загибелі Богдан Данищук зробив йому зауваження, що погано вимитий підлогу. В помсту той дістав з рукава ніж і холоднокровно вдарив однокурсника в серце.



Сьогодні Павло Н. перебуває в СІЗО, а мати загиблого не може отямитися від горя. На питання "Навіщо?", Вбивця її сина відповів: "Так ся стало".

 

У той же час він часто "зависає" в соцмережах, оновлює статуси, хоч це заборонено законом. Поліція веде слідство, і родичі вбитого дуже сподіваються, що винний понесе заслужене покарання.



"Мого сина люди бачили священиком, але він вибрав військово-спортивний ліцей"

Ми зустрілися з мамою загиблого Богдана, 47-річною Оленою Данищук, в Івано-Франківську. Двадцать років тому вона переїхала на Прикарпаття з Камчатки - полюбила "гуцула", вийшла за нього заміж і народила трьох дітей. Але життя внесло свої корективи. Чоловік, з часом, знову поїхав на Камчатку, старші дочки, Святослава і Катя, поїхали до Москви вчитися, а вона залишилася разом з Богданом - єдиною відрадою і захисником. Щоб заробляти на життя, Олена відкрила кафе, а син мріяв стати військовим льотчиком і повезти маму в кругосвітню подорож.



"Ось постійно думаю, чому гинуть тільки самі добрі і світлі люди. Ви знає, яким був Бодя, мій єдиний друг і надія. До навчання в ліцеї, з першого класу, він чотири роки прислуговував у церкві. Ніхто ніколи не бачив, щоб він ліз у бійку, лаявся або хуліганив. Пам'ятаю, був період, коли ми зовсім залишилися без грошей, не вистачало навіть на молоко і хліб. Бодя продав на металобрухт свій старенький велосипед і купив продукти. Ми мріяли з ним удвох поїхати до Ніагарського водоспаду, побачити пустелю Сахару і Дісней-ленд в Парижі. Одного разу я заїкнулася, що хотіла б в сауну, так він пішов колядувати, а отримані гроші віддав і каже: "Мамо, я дарую тобі відпочинок в сауні". У той же час він не був "маминим синочком "- займався рукопашним боєм і міг за себе постояти", - згадує Олена.

 

/data/blog/95435/62d3192e63b9d2de7db6949c4fad6f59.jpg

 

За словами жінки, за півроку до загибелі Богдан захотів побачити всіх своїх близьких - сестер, з якими не бачився майже два роки, батька, бабусю в Росії. "Можливо, він щось передчував, адже, навіть перебуваючи на "лікарняному", замість того, щоб лежати, він пішов до школи до своїх однокласників і просидів з ними в класі всі шість уроків", - розповідає Олена.



До речі, перша вчителька Богдана пророкувала йому кар'єру священика, і до цих пір зберігає букет квітів, подарований Богданом.



"Ви не уявляєте, як сильно всі діти плакали за Богданом. Він був дуже відкритим і милим. А спортивний ліцей - це було не для нього, але хлопчик сам зробив вибір, сам пройшов медкомісію і поступив. Пам'ятаю, як тільки він став курсантом, то приніс мені вазу з букетом квітів, сплетених з бісеру. І там була одна незабудка, а він каже: "Це для того, щоб ви мене завжди пам'ятали". Я цю вазу зберігаю дотепер", - розповідає Наталя Петрівна.




/data/blog/95435/f24dd99bf6873be95cb303222d8d9545.jpg

 

Богдана пам'ятають і в церкві, де він прислуговував. "Ми його бачили тут щонеділі, він ще меншим був, а тепер ось, тут же його відспівували. Лежав - як живий, у військовій формі. Це страшна трагедія", - говорить один з парафіян.



"Коли ми ховали Бодю, в небі з'явилася величезна веселка"

У військово-спортивному ліцеї Надвірної ця трагедія також наробила багато галасу. Прощатися з Богданом прийшли всі, хто міг. Друзі Боді несли труну, і ніхто з чоловіків не приховував сліз про безглуздо загиблого товариша.



До речі, за тиждень до загибелі сина мати я їздила до ліцею запитати, як він вчиться, і чи не порушує дисципліну - адже виховувати хлопця доводилося самостійно.



"Але про нього ніхто поганого слова не мовимо. Викладачі запевняли, що він "добряк, який любить брати на себе відповідальність", - каже мати.



У неділю, 29 листопада зателефонував директор училища, і повідомив, що син загинув від ножового поранення.



"Почувши це - я втратила свідомість. З того дня все пішло однією чорною смугою. Як мені розповідали очевидці, ніякої серйозної сварки між хлопцями не було. У спальному приміщенні, де знаходилося багато курсантів, хлопець з паралельного класу мив підлогу. Богдан повинен був приймати у нього наряд, але той погано виконав свою роботу і син зробив йому зауваження. Той моментально перестрибнув через ліжко, вихопив з рукава ніж і вдарив хлопчика в серце. Друг Боді відразу взяв його на руки, і поніс медпункт. Але було пізно. Він помер", - нарікає Олена.

 

/data/blog/95435/9834da3795350fec78021dd6c462d34e.jpg




З Павлом Н. загиблий Богдан ніколи не перетинався - ні на тренуваннях, ні у спілкуванні. Вчилися у різних класах. Також мати не може зрозуміти, чому ліцеїст в рукаві носив ніж, який йому передали з дому, щоб відкривати консерви. Адже при кожній можливості керівництво ліцею попереджало, що їх відмінно годують, поруч є магазин, і ніякі домашні консервації хлопчакам не потрібні.



Після того, що сталося винуватець трагедії намагався втекти, але його незабаром зупинили. Як повідомили Олені правоохоронці, в його крові навіть був виявлений алкоголь. Павла забрали в СІЗО, а ховати Богдана зібрався весь ліцей.



"Коли ми везли труну з тілом Богдана із Надвірної в Івано-Франківськ - на небі з'явилася величезна веселка. І викладач сина сказав - це ангели спустилися на землю забрати Богдана в рай. Сподіваюся, що це так", - плаче мама.



"Найстрашніше те, що життя триває ..."

Коли Павла забрали в СІЗО, його батько відразу найняв адвоката. За словами Олени, це ще можна зрозуміти. "Але за три дні після похорону, мої доньки помітили, що вбивця мого сина сидить у соцмережах, змінює статуси і, вочевидь, зовсім не журиться про те, що трапилося. Ми відразу повідомили про це в прокуратуру, і він, на час, припинив розважатися, а потім знову з'явився. Також нам відомо, що батько Павла - співробітник правоохоронних органів, а мама - на заробітках закордоном. Ось і переживаємо, щоб вони чого не «намутили, за старими схемами", - розповідає наша співрозмовниця.

 

Найбільше матері хотілося подивитися в очі тому Павлу і запитати, навіщо він це зробив. Коли така можливість настала, в поліції, на упізнанні, затриманий, навіть не опускаючи очей, відповів: "Так сі стало".



"Для мене все закінчилося, я закрила кафе і не можу бути там, де музика і сміх. Краще б мій син був алкоголіком, я б могла його обійняти, ніж ось так. Життя триває - і це для мене найстрашніше", - горює жінка.



У поліції нам розповіли, що зараз у справі ведеться слідство, після чого матеріали відправлять до суду. "Підслідний, уродженець міста Миколаїв, перебуває під вартою, проводитися ряд експертиз, в тому числі і обов'язкова судово-психіатрична", - повідомила начальник сектора молодіжної превенції ГУ НП Івано-Франківської області Алла Бойчук.



Про те, чи можна користуватися соцмережами, перебуваючи в СІЗО, ми поцікавилися у начальника Управління Державної пенітенціарної служби України в Львівській області Михайла Дзюдзя.



"У місцях позбавлення волі категорично заборонено користуватися соціальними мережами, це стосується всіх категорій ув'язнених. Використовувати мобільний зв'язок можна в певний час і з дозволу начальства. Те саме стосується користування Інтернетом - на комп'ютері в спеціально відведеному місці. Але такі привілеї стосуються тільки тих засуджених, які отримали вирок. В даному випадку, цей хлопець не має права доступу до жодного", - додав Дзюдзь.

segodnya.ua

 

Нагадаємо, 29 листопада під час сварки один із учнів ліцею, перебуваючи у спальному приміщенні, ножем наніс один цілеспрямований удар в ліву ділянку грудної клітки своєму однолітку. Внаслідок цього 14-річний хлопець помер на місці. За цим фактом прокуратурою Надвірнянського району розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) КК України.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

На Прикарпатті вчителька військово-спортивного ліцею вважає, що вбивство ліцеїста розслідується необ’єктивно


26.12.2015 2899 1
Коментарі (1)

Артем 2018.02.14, 12:08

Це Атас я ще туди поступати хочу

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1376 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1698 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2492
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2315 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7559
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15279 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

333

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1052

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1120

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1911
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

294
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

671
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

912
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

938
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1967
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1018
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35169 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

287
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

496
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

641
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

959