Масові харчові отруєння. Скількох прикарпатців ушпиталили від початку літа

На Прикарпатті за два місяці літа зареєстрували п'ять випадків госпіталізацій пацієнтів, у яких діагностували харчове отруєння.

Зокрема, більшість потерпілих — діти, передає Фіртка.

Зазначимо, що три випадки трапились у відпочинкових комплексах, а два інших — у приватній садибі та на природі.

Так, вчора, 27 липня, о 20:00 годині до інфекційного відділення Яремчанської центральної міської лікарні госпіталізували трьох пацієнтів з діагнозом «харчове отруєння». Як стало відомо, потерпілі відпочивали у Яремче.

"Госпіталізували трьох осіб (2012 року народження, 2005 року народження, 2003 року народження), які перебували на базі відпочинку «Дарка» у Яремче Надвірнянського району", – повідомили в Управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації.

Як зазначили, стан осіб середньої важкості. Обставини та причину отруєння уточнюють.

Крім того, два тижні тому, 7 липня, в Яремчанську лікарню з харчовою токсикоінфекцією госпіталізували 13 осіб, з них 12 – діти.

Як стало відомо згодом, потерпілі перебували у відпочинковому комплексі Вілла “Затишна” у Микуличині. Група дітей приїхала туди для святкування випускного. У дорозі діти вживали харчові продукти, які приготували вдома, та куплені у магазинах по дорозі. У готелі відпочивальники вживали їжу, яку взяли з дому, куплену по дорозі та приготовлену в закладі відпочинку. 

Черговий випадок отруєння зафіксували наприкінці першого місяця літа, 27 червня. Того дня до обласної інфекційної лікарні госпіталізували трьох 17-річних, які вживали харчі на березі річки в місті Галич. Їхній стан був середньої важкості. 

Того ж дня о 20:00 годині до Яремчанської центральної міської лікарні з харчовим отруєнням госпіталізували трьох неповнолітніх 2006 та 2007 років народження. Вони відпочивали в приватній садибі в Микуличині Яремчанської територіальної громади. Стан пацієнтів був середньої важкості. 

Ще один випадок масового отруєння на Прикарпатті зафіксували 19 червня. Нагадаємо, впродовж двох днів до інфекційного відділення КНП “Богородчанської ЦЛ» з попереднім діагнозом - "гостра шлунково-кишкова інфекція" госпіталізували десятьох осіб.

Всі особи жителі села Саджава Богородчанської ТГ Івано-Франківського району, які 17 червня відпочивали у готельно-відпочинковому комплексі в селі Діброва Богородчанської територіальної громади Івано-Франківського району.

А тому 21 червня, працівники Держпродспоживслужби провели позапланову перевірку у ресторані. Під час обстеження безпечності харчових продуктів виявили ряд порушень. 

"У закладі не впроваджено систему НАССР, відсутні документи на харчові продукти (товарно-транспортні накладні та сертифікати якості), відсутні на робочому місці особисті медичні книжки працівників закладу, не проведено гігієнічне навчання персоналу харчоблоку, відсутній журнал огляду рук персоналу на гнійничкові захворювання", — йшлось у повідомленні Держпродспоживслужби.

Крім того, виявили понад 48 кілограмів харчів невідомого походження, на які не було супровідних документів.

За результатами перевірки, власників готельно-відпочинкового комплексу "Діброва" зобов'язали усунути порушення та тимчасово припинити роботу ресторану.

Станом на 23 червня госпіталізували вже 17 осіб, з них восьмеро дітей до 18 років. Напередодні, 17 червня, вони святкували випускний вечір у ресторані "Діброва".

Водночас станом на 1 липня встановили 19 осіб, з них 8 дітей до 18 років, жителів села Саджава та села Глибоке Богородчанської територіальної громади, які захворіли в результаті вживання харчів.

Як з'ясували згодом, жителів села госпіталізували з попереднім діагнозом: «гостра кишкова інфекція», «гострий гастроентероколіт невстановленої етіології», «гастроентероколіт». Стан перебігу хвороби середньої важкості.


У МОЗ наголошують, що спека створює ідеальні умови для поширення збудників, що викликають захворювання на кишкові інфекції. До організму такі збудники найчастіше потрапляють з зіпсованими та неякісними харчовими продуктами та через брудні руки.

Основними причинами виникнення гострих кишкових інфекцій є:
  • елементарне недотримання правил особистої гігієни,
  • недотримання технології приготування страв;
  • недотримання умов та термінів зберігання сировини та готових страв;
  • вживання неякісних харчових продуктів, які містять в собі збудник захворювання.

Щоби уникнути гострих кишкових інфекцій, дотримуйтесь простих правил:

  • Ретельно мийте руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування туалету;
  • мийте та тримайте у чистоті всі поверхні та кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі;
  • користуйтеся індивідуальним посудом;
  • не допускайте комах та тварин до приміщень, де готуєте їжу та зберігаються харчові продукти;
  • регулярно мийте та обдавайте окропом дитячий посуд та іграшки.
Готування
  • для обробки сирих продуктів використовуйте окремі кухонні прилади (ножі, дошки для готування тощо);
  • окремо готуйте і зберігайте сирі та готові до вживання харчові продукти (сире м'ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо);
  • добре проварюйте продукти, особливо м'ясо, птицю, яйця і рибу;
  • використовуйте  харчові продукти, оброблені з метою підвищення їх безпеки, наприклад, пастеризоване молоко;
  • мийте та обдавайте окропом фрукти й овочі, особливо у разі споживання їх у сирому вигляді;
  • не вживайте продукти з вичерпаним терміном придатності, використовувати для приготування їжі тільки свіжі харчові продукти;
  • не давайте маленьким дітям некип'ячене розливне молоко, сирі яйця тощо.
Зберігання продуктів
  • дотримуйтесь відповідного температурного режиму при зберіганні харчових продуктів (не залишайте приготовлені харчові продукти при кімнатній температурі більше ніж на 2 години);
  • при транспортуванні й зберіганні харчових продуктів використовуйте чисту упакування (поліетилен, контейнери для харчових продуктів тощо).
Чиста вода
  • використовуйте безпечну воду, не пийте воду з неперевірених джерел;
  • вживайте пляшкову воду або охолоджену кип’ячену воду;
  • не купайтеся в непроточних водоймах, у місцях несанкціонованих пляжів, уникайте заковтування води під час купання.
Своєчасна медична допомога
При появі симптомів захворювання (підвищення температури тіла, біль голови, інтоксикація, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо) треба одразу звертатись до лікаря. Самолікування може призвести до значних ускладнень.

Нагадаємо, в Івано-Франківську восьмеро дітей отруїлись чадним газом.


Читайте також:

У дітей, які отруїлися у коломийському дитсадку, задовільний стан


28.07.2021 895
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1179
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2506
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2103
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2156
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6516 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2444 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

327

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1134

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1269

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1387
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

264
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

578
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2054
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26503
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

544
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10451 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8000
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

527
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

390
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

537
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

614
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1567