
Очільник обласного центру долучився до ініціативи Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери зі збору книг на деокуповані території України. Руслан Марцінків передав для цих потреб примірники книг зібрання статей Степана Бандери "Перспективи української революції".
У музеї вважають, що якщо людей повернути неможливо, то є шанс відновити пам'ять. Задля цього слід наповнювати книжкові полиці новими книжками про українську історію, культуру та мову, пише Фіртка.
"Ініціатива виникла після того, як зі ЗМІ отримав інформацію про те, що в тих регіонах, які перебували під окупацією російських військ (особливо Чернігівщини та Сумщини), постраждало дуже багато бібліотек. Окупанти спалювали не лише самі приміщення, але й книги українською мовою. Особливо книги з історії, сучасних письменників, поетів. Тобто ту літературу, яка "не лягала" в основу "руського міру", – розповів директор музею Ярослав Коретчук.
Мешканці Прикарпаття радо долучились до ініціативи, що стартувала декілька тижнів тому.
Руслан Марцінків передав декілька десятків примірників на Чернігівщину зібрання статей Степана Бандери "Перспективи української революції". Очільник міста переконаний, що ця книга дасть кожному зрозуміти, що ворог-окупант не змінився за десятиліття. А також в книзі є багато відповідей на питання, як зараз мають діяти українці.
"Сподіваюся, що в кожну бібліотеку краю потрапить по одному примірнику цієї гарної книжки", – каже Руслан Марцінків.
В Музеї звертаються з проханням й надалі продовжувати приносити книги. Адже напрацьовуються варіанти, щоб наступного разу відвезти їх вже в Сумську область.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Чоловік залишився у столиці працювати для перемоги. У Калуші киянка народила доню
Винен не лише путін. 84% українців звинувачують «простих росіян» у війні