Маршрут на гору Хом’як (через присілок Женець та Яблуницьку дорогу)

 

/data/blog/81069/969c3421e93bf0793af6b3a5bb4e5c3c.jpg

 

Гора Хом’як належить до тієї частини Карпат, яку звуть Горганами. Їх круті вершини всипані камінням – «горганами». Саме завдяки цим розсипищам так і назвали цей гірський масив.

 
Гора Хом’як є одним із улюблених місць, куди найчастіше подорожують туристи. Оскільки підйом є не надто складним та затяжним у часі, це не заважає Хом’яку відкривати перед очима туристів незабутні краєвиди. Середній перепад висоти під час маршруту не є високим –927 км, проте Хом’як відомий своєю лавинонебезпечністю. Екскурсійна сезонність тут триває з травня до листопада.

Ддовжина пішого маршруту – 22 км.

Отож вирушаємо:
  • 0 км. ЗС Татарів (далі – ЗС Т). Прямуємо вздовж залізничної колії стежкою на північний захід, у сторону Яремчі. Приблизно через500 мстежка вийде на асфальтовану дорогу Яблуниця-Яремча. На дорозі – наліво.
  • З км від ЗС Т. Перехрестя доріг: нам – шутрованою дорогою прямо на гору Хом’як; справа залишаємо міст через річку Прут і асфальтовану дорогу на Яремче
  • 3,5 км. Залізничний переїзд. Початок урочища Женець. Тут розташований будинок лісництва і питна вода. При потребі – місце для привалу і ночівлі. Ідемо наверх вздовж Женця. Зліва від нас бачимо хребет з вершинами Гребля і Хом’як; справа – хребет Явірник.
  • 5 км. Зліва – потік з-під хребта і дорога на хребет; перша хата наверху зліва.
  • 5,5 км. Зліва – потік і дорога; за потоком перехрестя: прямо – на Хом’як і полонину Фарфаненку; нам лівіше і вгору дорогою до останніх зліва хат хутора і на гору Хом’як.
  • 6,5 км. Потік Розкульський зліва, поляни за потоком і початок лісу.
  • 7,5 км. Розвилка: прямо – стара горизонтальна дорога по схилі; наліво наверх – дорога в сторону полонин Баранячої і Хом’яків, куди ми і прямуємо далі.
Невдовзі знову розвилка: прямо – просіка і крута дорога просікою наверх, під полонину Баранячу; нам направо – на чіпаш на полонину Баранячу і на Хом’як. Чіпаш іде спочатку на захід, тоді серпантином на південь і круто вгору.
 

Маршрут на гору Хом’як (через присілок Женець та Яблуницьку дорогу)

 

  • 10 км. Полонина Хом’яків. На полонині є колиба, а також для потреби – місце для привалу і ночівлі. Розвилка доріг: нам наліво – на Хом’як і в Татарів, по праву сторону залишається поворот на Синяк. У лівому кінці поляни знову розвилка: прямо – в Татарів і в Женець, а ми повертаємо правіше, на південь і наверх по хребтику веде стежка на саму гору Хом’як. Стежка заходить в ліс і роздвоюється, і краще іти стежкою, що іде правіше, бо вона менш заросла. Вище старого лісу стежка заходить в альпійку і круто іде наверх.
  • 11 км. От ми і на горі Хом’як (1542 м.). Гостра вершина Хом’яку всіяна величезними кам’яними брилами, порослими сіро-червоним лишайником, який роками вигріває боки під сонцем. Красиво, правда ж?

Стежки, якими можна спуститися з вершини Хом’яка вниз:

1. стежка до полонини Хом’яків, про яку насипано вище, веде на північ;

2. є стежка в альпійці на північний схід до дороги хребтом, але вона не в дуже хорошому стані;

3. екстремали та туристи-ентузаіасти спускаються по південному, дуже крутому, кам’янистому і небезпечному схилі до згаданої лівої притоки потоку Хом’як.

Маршрут на гору Хом’як (через присілок Женець та Яблуницьку дорогу)

 

Ми ж спускаємося стежкою на північ до полонини Баранячої.
  • 11,5 км. Полонина Хом’яків. Зліва, на заході – колиба, ми ж повертаємо праворуч на дорогу, що веде в Татарів і прямуємо направо вниз дорогою. Дорога спочатку іде по північному схилі і обходить верхи потоку Розкульського. Внизу видно хати хутора і долину Женця, за якою чорніє непривітний похмурий здалека хребет Явірник.
  • 12,5 км. Розвилка доріг: ми крокуємо прямо – на хребет.
  • І3 км. Хребет Хом’як-Гребля. Знову розвилка доріг: прямо – у Татарів (7 км) вздовж хребта і через гору Гребля, а направо вниз – в Татарів (9 км) дорогою вздовж потоку Хом’яків, а потім дорогою Поляниця-Татарів. Цією дорогою ми і пускаємось. Обережно, тут крутий спуск. Через майже500 мсправа підходить трельовочна дорога, яка іде на вирубки під вершину Хом’яка, але ми спускаємося вниз.
  • 15 км. Розвилка: справа – потік і дорога вздовж потоку по схилі, а прямо – маршрут на Татарів, куди ми і прямуємо.
  • 15,5 км. Шлагбаум, асфальтована дорога Поляниця-Татарів. На дорозі – наліво.
  • 16,5 км. Розвилка Яблуниця-Поляниця, на якій справа дорога веде із Яблуниці. На розвилці знаходиться кафе «Колиба».
  • 20,5 км. Розвилка: наліво – дорога на хребет Гребля-Хом’як, а прямо – ЗС Т. Нам прямо.
  • 22 км. Міст через залізничну колію. Перед мостом – розвилка: прямо – до автобусної і залізничної станції Кремінці дорогою; а нам до ЗС Т коротшою стежкою – наліво і вниз. І вже через ~300 м– залізнична станція Татарів – наш фінішний пункт.
 
 


07.07.2015 10290 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2453
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19583
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1752
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1227 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3880

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

145

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2015

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1315
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

383
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

911
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

641
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

615
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

752
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1646
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8059
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

499
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2062 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741