Маршрут на гору Хом’як (через присілок Женець та Яблуницьку дорогу)

 

/data/blog/81069/969c3421e93bf0793af6b3a5bb4e5c3c.jpg

 

Гора Хом’як належить до тієї частини Карпат, яку звуть Горганами. Їх круті вершини всипані камінням – «горганами». Саме завдяки цим розсипищам так і назвали цей гірський масив.

 
Гора Хом’як є одним із улюблених місць, куди найчастіше подорожують туристи. Оскільки підйом є не надто складним та затяжним у часі, це не заважає Хом’яку відкривати перед очима туристів незабутні краєвиди. Середній перепад висоти під час маршруту не є високим –927 км, проте Хом’як відомий своєю лавинонебезпечністю. Екскурсійна сезонність тут триває з травня до листопада.

Ддовжина пішого маршруту – 22 км.

Отож вирушаємо:
  • 0 км. ЗС Татарів (далі – ЗС Т). Прямуємо вздовж залізничної колії стежкою на північний захід, у сторону Яремчі. Приблизно через500 мстежка вийде на асфальтовану дорогу Яблуниця-Яремча. На дорозі – наліво.
  • З км від ЗС Т. Перехрестя доріг: нам – шутрованою дорогою прямо на гору Хом’як; справа залишаємо міст через річку Прут і асфальтовану дорогу на Яремче
  • 3,5 км. Залізничний переїзд. Початок урочища Женець. Тут розташований будинок лісництва і питна вода. При потребі – місце для привалу і ночівлі. Ідемо наверх вздовж Женця. Зліва від нас бачимо хребет з вершинами Гребля і Хом’як; справа – хребет Явірник.
  • 5 км. Зліва – потік з-під хребта і дорога на хребет; перша хата наверху зліва.
  • 5,5 км. Зліва – потік і дорога; за потоком перехрестя: прямо – на Хом’як і полонину Фарфаненку; нам лівіше і вгору дорогою до останніх зліва хат хутора і на гору Хом’як.
  • 6,5 км. Потік Розкульський зліва, поляни за потоком і початок лісу.
  • 7,5 км. Розвилка: прямо – стара горизонтальна дорога по схилі; наліво наверх – дорога в сторону полонин Баранячої і Хом’яків, куди ми і прямуємо далі.
Невдовзі знову розвилка: прямо – просіка і крута дорога просікою наверх, під полонину Баранячу; нам направо – на чіпаш на полонину Баранячу і на Хом’як. Чіпаш іде спочатку на захід, тоді серпантином на південь і круто вгору.
 

Маршрут на гору Хом’як (через присілок Женець та Яблуницьку дорогу)

 

  • 10 км. Полонина Хом’яків. На полонині є колиба, а також для потреби – місце для привалу і ночівлі. Розвилка доріг: нам наліво – на Хом’як і в Татарів, по праву сторону залишається поворот на Синяк. У лівому кінці поляни знову розвилка: прямо – в Татарів і в Женець, а ми повертаємо правіше, на південь і наверх по хребтику веде стежка на саму гору Хом’як. Стежка заходить в ліс і роздвоюється, і краще іти стежкою, що іде правіше, бо вона менш заросла. Вище старого лісу стежка заходить в альпійку і круто іде наверх.
  • 11 км. От ми і на горі Хом’як (1542 м.). Гостра вершина Хом’яку всіяна величезними кам’яними брилами, порослими сіро-червоним лишайником, який роками вигріває боки під сонцем. Красиво, правда ж?

Стежки, якими можна спуститися з вершини Хом’яка вниз:

1. стежка до полонини Хом’яків, про яку насипано вище, веде на північ;

2. є стежка в альпійці на північний схід до дороги хребтом, але вона не в дуже хорошому стані;

3. екстремали та туристи-ентузаіасти спускаються по південному, дуже крутому, кам’янистому і небезпечному схилі до згаданої лівої притоки потоку Хом’як.

Маршрут на гору Хом’як (через присілок Женець та Яблуницьку дорогу)

 

Ми ж спускаємося стежкою на північ до полонини Баранячої.
  • 11,5 км. Полонина Хом’яків. Зліва, на заході – колиба, ми ж повертаємо праворуч на дорогу, що веде в Татарів і прямуємо направо вниз дорогою. Дорога спочатку іде по північному схилі і обходить верхи потоку Розкульського. Внизу видно хати хутора і долину Женця, за якою чорніє непривітний похмурий здалека хребет Явірник.
  • 12,5 км. Розвилка доріг: ми крокуємо прямо – на хребет.
  • І3 км. Хребет Хом’як-Гребля. Знову розвилка доріг: прямо – у Татарів (7 км) вздовж хребта і через гору Гребля, а направо вниз – в Татарів (9 км) дорогою вздовж потоку Хом’яків, а потім дорогою Поляниця-Татарів. Цією дорогою ми і пускаємось. Обережно, тут крутий спуск. Через майже500 мсправа підходить трельовочна дорога, яка іде на вирубки під вершину Хом’яка, але ми спускаємося вниз.
  • 15 км. Розвилка: справа – потік і дорога вздовж потоку по схилі, а прямо – маршрут на Татарів, куди ми і прямуємо.
  • 15,5 км. Шлагбаум, асфальтована дорога Поляниця-Татарів. На дорозі – наліво.
  • 16,5 км. Розвилка Яблуниця-Поляниця, на якій справа дорога веде із Яблуниці. На розвилці знаходиться кафе «Колиба».
  • 20,5 км. Розвилка: наліво – дорога на хребет Гребля-Хом’як, а прямо – ЗС Т. Нам прямо.
  • 22 км. Міст через залізничну колію. Перед мостом – розвилка: прямо – до автобусної і залізничної станції Кремінці дорогою; а нам до ЗС Т коротшою стежкою – наліво і вниз. І вже через ~300 м– залізнична станція Татарів – наш фінішний пункт.
 
 


07.07.2015 9834 0
Коментарі (0)

27.12.2024

У військовозобов'язаних перевіряють документи, вручають повістки, а також виявляють порушників військового обліку, які вчасно не оновили військові-облікові дані та перебувають у розшуку.

32635
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

1626
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2460
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4098 6
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4443
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

4139

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

220

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

336

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

605

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

1235
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

540
26.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

19491
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

766
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

352
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

6880
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

401
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1440 1
27.12.2024

Івано-Франківський драмтеатр підготував для своїх глядачів чергову прем'єру 86 театрального сезону — рок-мюзикл "Наталка Полтавка", показ якого відбудеться вже 29 грудня на Головній сцені о 14:00 та 18:00.  

729
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

340
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

545
21.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

765
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

779 1