
У Калуші, у ТзОВ «Карпатнафтохім», відбулися урочистості, присвячені підсумкам виробничої діяльності найбільшого промислового підприємства області.
Участь у них взяла перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка.
Читайте також: Burisma Group має намір в 2017 році інвестувати понад 3 млрд грн і пробурити 20 нових свердловин.
«Упродовж багатьох років, коли «Карпатнафтохім» було призупинено, основним завданням обласної влади було відновлення роботи підприємства, - підкреслила Марія Савка. – Коли воно запрацювало, понад 2000 жителів Калуша отримали нові робочі місця. Сьогодні можемо відзначити, що з місяця в місяць підприємство набирає виробничі оберти і вже зараз вийшло на 90 відсотків потужності».
Зазначимо, що ТзОВ «Карпатнафтохім» є сучасним виробництвом, яке працює за світовими технологіями. Це єдиний в Україні виробник полімерної продукції: поліетилену, полівінілхлориду, продукції, яка дає змогу розвиватися іншим галузям промисловості.
70 відсотків виробів спрямовуються на експорт, що стимулює розвиток економіки краю.
Як писала Фіртка, калуський завод “Карпатнафтохім” відновив роботу після 5-річного простою.
“Карпатнафтохім” створено в 2004 році на базі потужностей підприємства “Оріана”. 76,04% акцій “Карпатнафтохіму” контролював “Лукойл”, решту – Фонд держмайна. Підприємство спеціалізується на виробництві хлору, каустичної соди, вінілхлориду, етилену, поліетилену і пропілену.
Відновлення роботи заводу стало можливим після внесення Верховною Радою змін до Податкового кодексу в грудні 2016 року. Такі зміни передбачають розширення переліку сировинних позицій, які обкладаються нульовою ставкою акцизу в разі їх подальшої переробки (до прямогонних бензинів і дизельного палива були додані зріджені гази і бутан).
Кабмін, постановою № 299 від 26 квітня нинішнього року, визначив для «Карпатнафтохіму» щорічні квоти на поставку сировини: зріджений газ - 1070 млн літрів, прямогонний бензин - 1170 млн літрів, дизпаливо - 985 млн л.
Переробка кожного із зазначених обсягів може забезпечити випуск 250 тис. тонн етилену на рік. «Карпатнафтохім» підкреслює, що не планує переробляти весь заявлений в урядовій постанові обсяг сировини, оскільки у підприємства немає таких потужностей.
Завод буде використовувати лише ту кількість сировини, яка забезпечить випуск не більше 250 тис. тонн етилену на рік.
Як писала Фіртка, під час налагодження запуску «Карпатнафтохіму» сталися аварійні викиди невідомих речовин.
Читайте також: