Сьогодні,18 квітня, в конференц-залі готелю Станиславів відбулась робоча зустріч щодо завершення будівництва нового пологового будинку.
Для напрацювання конкретних рішень на зустріч запросили заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ірину Сисоєнко. Також присутнє керівництво області, представники міської влади, медики, громадські активісти та представники ЗМІ.
За словами організатора зустрічі Марії Козакевич новий перинатальний заклад в Івано-Франківську необхідний.
Івано-Франківський обласний перинатальний центр був створений ще у 1998 році. Головний лікар Ігор Вакалюк відзначив, що перинатальний центр у Івано-Франківську був третім в Україні.
Наразі в Івано-Франківську спостерігається позитивна динаміка народжуваності. Тож, за словами Вакалюка, новий перинатальний центр просто необхідний.
"Влада міняється, а потреба залишається актуальною, - зазначив медик. - Нам треба одне трохи помогти, аби ми те скінчили. І тоді питайте з нас за все. Дайте нам можливість працювати в нормальних умовах".
Також він зазначив, що додаткових місць не треба, потрібно доробити приміщення, щоб розмістити ті, що є, бо "не може жінка лежати, якщо біля неї лежать ще 8 жінок".
Як відмітила Ірина Сисоєнко найперше що потрібно зробити - це проект.
"Ми повинні говорити про конкретні цифри, щоб розуміти на що спрямувати кошти", - закцентувала Ірина Сисоєнко.
Голова медичної комісії облради Манолій Піцуряк зауважив, що це питання бюджету.
"Обласна рада може сьогодні взяти участь у співфінансквпнні проекту, але повністю вирішити питання не зможе" - зауважив Піцуряк.
За словами голови бюджетної комісії обласної ради Миколи Палійчука, необхідної суми в обласному бюджеті на цей рік не передбачено.
"Цей рік фактично у нас випадає. Я, як і бюджетна комісія готовий підтримати співфінансування. Але без коштів з держбюджету область не зможе самотужки це зробити" - зазначив Палійчук.
Зрештою присутні зійшлися на основній проблемі - новий проект. Адже наразі його немає. За попередніми підрахунками вартість його розробки становитиме 3% від вартості будівництва.
Втім, медики мають надію, що можна буде вкластися у 1,5-2 мільйони. Проте цих коштів немає навіть у бюджеті розвитку.
При належному фінансуванні на новий проект можна було б очікувати вже 1 січня 2017 року, та ці гроші треба десь вишукувати.
"Ми розуміємо що ті 80 мільйонів цього року нам непотрібні, бо ми не будемо мати ще проекту", - зазначив Палійчук.
Закінчилась зустріч пропозицією Ірини Сисоєнко до директора в департаменту охорони здоров'я Мирона Матейка.
"Створюйте робочу групу, давайте доручення і працюйте над проектом. А ми зі свого боку обіцяємо підтримку", - резюмувала Сисоєнко.
Громадські активісти попросили також не забути при будівництві і про обладнання для народження жінками з обмеженими можливостями, мовляв "необхідне врахування обладнання пристосованого для жінок з інвалідністю. Наразі в Україні є лише одне таке крісло у Житомирській області".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Пологи чекати не будуть. Примара сучасного перинатального центру у Франківську
Мирон Матейко не бачить сенсу вкладати гроші у ремонт старого перинатального центру
Франківський пологовий будинок показали у програмі «Абзац» (відео)