
Ще ніхто не народився вічним депутатом, а тимчасові невдачі дозволять врахувати помилки та стати нам, «свободівцям», сильнішими політиками.
Про це в інтерв'ю газеті "Галичина" сказав екс-нардеп від Прикарпаття, "свободівець" Руслан Марцінків.
"Основна причина непроходження «Свободи» в парламент цього скликання як партійної сили (адже семеро «свободівців» пройшло по «мажоритарці») — це закулісні домовленості Москви та олігархічних кіл України. Ще одна причина — негативна дискредитаційна кампанія проти нас у ЗМі (наприклад, у газеті «Експрес»), також конкуренція зросла, адже якщо в 2012 році ВО «Свобода» була найбільш радикальною силою в боротьбі з Януковичем і разом з нами боролися тільки «УДАР» та «Батьківщина», то на цих виборах ми протистояли «Блоку Петра Порошенка», «Народному фронту», Радикальній партії Ляшка, «Самопомочі», «Правому сектору», «Батьківщині», «Громадянській позиції» Гриценка. Також слід відзначити масове використання конкурентами «свободівської» риторики та програми, адже націоналізм як ідеологія почав наступати на всіх фронтах, якщо не за змістом, то за формою", каже Марцінків.
За його словами, що без фракції ВО «Свобода» у Верховній Раді України нині маємо негативні тенденції.
"Передовсім і надалі триває неперсональне голосування окремими депутатами від «Блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту», що ми унеможливили в попередньому парламенті. Значно збільшилася кількість виступів російською мовою, а «Свобода» жорстко протидіяла цьому, відбуваються непристойні торги за посади тощо. Сьогодні для України унікальний шанс — коаліція із 302 голосів, обраний президент та уряд. Все це дозволяє змінити Конституцію та закони і нарешті втілити в життя гасла Революції гідності — змінити систему та утвердити докорінні зміни. Україна заслуговує на ці зміни. Чи здатні на це ліберальні сили, які нині мають більшість у парламенті, покаже час. Але вже є тривожні дзвіночки, а саме: голосування неповним складом коаліції за уряд, поки що внутрішні конфлікти між Яценюком та Порошенком, постійні втручання в політику олігархів", - переконаний екс-нардеп.
ВО "Свобода", і ще 23 партії, які брали участь у виборах за пропорційною складовою, не подолала 5% бар'єр, набравши 4,71% голосів виборців.