Манявський водоспад: маршрут, як доїхати та цікаві факти про природню пам'ятку

Манявський водоспад – це одна з найкрасивіших природних пам'яток Івано-Франківської області. Цей водоспад розташований серед Карпатських гір, біля села Манява.

Висота водоспаду становить 20 метрів.

Водоспад утворюється з річки Бистриця, що протікає в карпатському лісі. Манявський водоспад заслуговує на увагу туристів не тільки своєю красою, але й історією та значенням для розвитку туризму в області.

Історія Манявського водоспаду налічує понад 200 років. Вперше про водоспад згадують у літописах 1801 року. У 19 столітті водоспад став популярним серед відвідувачів, які приїздили з різних куточків України, щоб помилуватися його красою та спокоєм.

Сьогодні Манявський водоспад є одним з найвідоміших туристичних об'єктів області. Крім того, водоспад має велике значення для туристичного розвитку області, оскільки привертає багато туристів, що дозволяє розвивати інфраструктуру та залучати інвестиції в регіон.


Розташування та доступність Манявського водоспаду


Манявський водоспад розташований в Карпатських горах, на території Івано-Франківської області, біля села Манява. Відстань від обласного центру Івано-Франківська до Маняви становить близько 100 кілометрів.

Для доїзду до Манявського водоспаду можна скористатись різними видами транспорту. Зокрема, з Івано-Франківська можна дістатись до Маняви на автомобілі, автобусі або орендувати бус. Також можна скористатись залізничним транспортом та дістатись до найближчого залізничного вокзалу села Микитинці, а далі – на автобусі або таксі.

У Маняві є спеціальна стоянка, де можна залишити свій автомобіль. Вартість стоянки залежить від тривалості стоянки та розміру автомобіля. Для тих, хто прибуває на автобусі або іншому транспорті, вхід на територію водоспаду безплатний.


Детальніше про водоспад


Манявський водоспад є одним з найвищих в Україні. Висота водоспаду становить близько 20 метрів.

Водоспад розташований серед густого лісу, що створює особливу атмосферу. Вода стікає з великої висоти, утворюючи білу піну та створюючи мініатюрні дощові бризки.

Манявський водоспад утворюється з джерела Манявки. Вода, що стікає з гір, збирається в джерелі та потім падає з висоти 16 метрів, утворюючи Манявський водоспад. Вода Манявки має особливу чистоту та кришталеву прозорість, завдяки чому має світло-блакитний відтінок.

Фотографії Манявського водоспаду красиві та захоплюючі. На них можна побачити водоспад з різних кутів, в різних порах року та при різному освітленні.


Цікаві факти про Манявський водоспад


Окрім своєї вражаючої краси та історії, Манявський водоспад має кілька цікавих фактів:

  1. Він є найвищим водоспадом в Україні.
  2. Вода Манявки має дуже високу якість та прозорість. За даними досліджень, вода у джерелі Манявки має високу ступінь очищення та відповідає стандартам питної води.
  3. Манявський водоспад відкрили для відвідувачів у 1984 році. З того часу він став однією з найбільш популярних туристичних визначних пам'яток Івано-Франківської області.
  4. У 2011 році Манявський водоспад став одним з переможців відбору на нові сім чудес України. Це свідчить про велику популярність та значення водоспаду як туристичної визначної пам'ятки.
  5. У сезон туристичних подорожей до Манявського водоспаду можна побачити багато різних видів дикої природи, таких як олені, кабани, борсуки та інші. Водоспад також є домівкою для багатьох видів птахів, які можна побачити в період їхньої міграції.

Розваги та рекреаційні можливості


Манявський водоспад не тільки приваблює туристів своєю красою та історією, але й надає можливості для різних розваг та відпочинку. Деякі з них:

  1. Туристичні маршрути: В районі водоспаду є багато туристичних маршрутів різної складності та довжини. Так, наприклад, можна пройти маршрут "Водоспад Манява - гора Гимба - гора Магура", який має довжину більше 10 кілометрів.
  2. Прогулянки та піші походи: В районі водоспаду є багато мальовничих місць, де можна прогулятися або пройти піший похід. Наприклад, до водоспаду можна дійти пішки з села Манява, що займає близько 2-3 годин.
  3. Пікніки: На території водоспаду є спеціально обладнані майданчики для пікніків. Тут можна зупинитися, насолодитися красою природи та перекусити.
  4. Екскурсії: В районі водоспаду є багато інших туристичних пам'яток, які можна відвідати. Наприклад, церква св. Йоана Хрестителя в селі Манява, яка має більше 300-річну історію, або Гірський курорт "Буковель", який знаходиться у 30 кілометрах від водоспаду.

Всі ці розваги та рекреаційні можливості роблять Манявський водоспад прекрасним місцем для відпочинку та відпочинку на природі.


Рекомендації для туристів – як доїхати до водоспаду


Для доїзду до Манявського водоспаду можна використовувати різні види транспорту. Найбільш зручним варіантом буде власний автомобіль. Якщо ви не маєте свого транспорту, ви можете скористатися автобусом або замовити бус з Івано-Франківська до села Манява, далі пішки до водоспаду (близько 3 км).


Рекомендації щодо екскурсійного маршруту


Перш за все, рекомендується взяти з собою зручне взуття та одяг, що дозволяє вільно рухатися і не обмежує рухів. Якщо ви плануєте пішохідну екскурсію, то краще взяти з собою пляшку з водою та легку закуску. На місці можна придбати сувеніри та напої.


Інформація про безпеку в районі водоспаду


Будьте обережні під час підйому та спуску до водоспаду, оскільки стежки можуть бути складними та крутими. Не відхиляйтеся від означених маршрутів та не збирайте рослини, що ростуть на території заповідника. Не купайтеся у воді, оскільки це небезпечно через течію та змінність глибини.


Рекомендації щодо одягу та взуття


Рекомендується надягати зручне взуття з гарною амортизацією, щоб забезпечити стійкість та попередити травми. Одяг повинен бути легким та дихаючим, щоб не перегріватися на сонці.

Важливо дотримуватися правил безпеки в районі водоспаду, а також бути готовими до погодних умов та непередбачуваних ситуацій. Рекомендують одягатися та взуватися залежно від погодних умов та досвіду походів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


03.03.2023 12218
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

773
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2213
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699