Мандрівники з цілого світу можуть безкоштовно зупинятися у "хаті в Карпатах"

 

 /data/blog/82102/12668ebe8b2b8dfaddb110669d2ca896.jpg

 

У липні в Україні стартує цікавий проект - "Хата в Карпатах", де зустрінуться мандрівники з усього світу.

 

Тут плануються різноманітні семінари, літературні читання, концерти, майстер-класи. І найголовніше – проживання у хаті буде безкоштовним. 

 

"Суть проекту - створити більш-менш вільний майданчик для тверезого і творчого спілкування. Ідея прийшла, коли я дізналася від моїх івано-франківських друзів, що за суму оренди моєї мюнхенської кімнати в Карпатах можна зняти цілий будиночок", - розповіла VG Львів засновниця проекту Ліна Бєрова.

 

За словами Ліни, Хата в Карпатах буде відкрита з 20 липня по 31 серпня 2015.

 

 

"Ми чекаємо в гості усіх хороших, мирних і тверезих людей у віці від 6 до 120 років, що дотримують Правила Хати" - каже дівчина.

 

Ліна вже підшукала вдалу домівку, де розміститься Хата. На оренду цього житла вона планує витрачати близько 200 євро на місяць.

 

Засновниця проекту каже, що її Хата зможе прийняти будь-яку кількість відвідувачів, та очікує "божевільних та смішних" гостей. 

 

Кожен, хто хоче приїхати, повинен уважно вивчити анонс заходу і викладені в ньому правила Хати. Після цього треба написати короткого листа про себе з попередніми датами перебування в Хаті та надіслати його засновниці проекту по мейлу lina.berova@gmx.de, в фейсбуці або вконтакте.  

 

"У день приїзду мені потрібно буде подзвонити (український номер буде вказано 20 липня або трохи раніше), представитися, і домовитися про час зустрічі (це буде, швидше за все, ввечері). Кожен бажаючий також може провести лекцію, семінар або майстер-клас для жителів і гостей Хати", - розповідає Ліна Бєрова.

 

Ліна сформувала наступні правила проживання у Хаті:

 - спілкуємося російською, українською, ангілйською та будь-якими іншими мовами;

 - Не приносимо до Хати алкоголь та наркотики ні всередині свого організму, ні окремо від нього; якщо палимо (куримо), то лише у спеціально відведених для цього місцях;

 - не сваримося та не застосовуємо фізичну силу стосовно інших мешканців дому;

 - дотримуємося законів та умовностей країни, у якій знаходимося;

 - при будь-яких контактах з міліцією чи органами влади координатів дому чи Організатора не вказуємо;

 - приносимо до Хати їжу і разом її готуємо та з"їдаємо; їжу на всіх ми готуємо увечері, ймовірно, та зранку, переважно із дешевих придуктів, без м'яса та риби. Разом п'ємо чай із солодощами.

 - вносимо посильний вклад у ведення домашнього господарства: якщо щось зламалося - справляємо, якщо закінчується щось із стратегічно важливих продуктів чи речовин - докупуваємо та приносимо в дім (так робить кожен мешканець хати); брудний посуд, що назбирується в мийці, миємо;

 - раз на певну кількість днів здійснюємо генеральне прибирання;

 - підтримуємо мирні відносини із сусідами, власниками навколишніх магазинів, міліцією, і, звичайно, один з одним;

- з повагою ставимося до чужих речей та речей, що знаходяться в Хаті - не виносимо з хати та не псуємо речей, які нам не належать, якщо щось згубилося або зіпсувалося з нашої вини - справляємо або відшкодовуємо збитки, на власних речах, що можуть загубитися тарілки, ложки, зарядники тощо), пишемо своє ім'я та прізвище або нік, за яким нас знають в хаті;

 - не ведемо дискусій на політичні теми; той, хто не здатний стриматися - кладе в касу 20 грн за кожну хвилину такої розмови;

 - час від часу влаштовуємо творчі зустрічі, культурні заходи, при можливості - посиденьки з гітарою (якщо сусіди не будуть проти).

 

Якщо ви бажаєте що-небудь влаштувати - пишіть Організатору із пропозиціями по датах.

 - дотримуємося "сонного часу" з 24.00 до 06.00 (ранку);

 - чергуємо за власною ініціативою або за призначенням Організатора - черговий стежить за чистотою та порядком у домі, зустрічає новоприбулих, готує їжу;

 - регулярно миємося та перемо одяг, не допускаємо поширення неприємних та різких запахів;

 - поважаємо особисту сферу кожного мешканця дому; з повагою та радістю ставимося до того, що усі ми різні: в Хату може приїхати кожна хороша та мирна людина, котра заздалегідь написала організатору (ЛБ), незалежно від свого віку, статі, віросповідання та сексуальної орієнтації, за умови дотримання правил Хати.

 

Ніякої обов'язкової плати за проживання в Хаті не існує, але всі мешканці вносять посильний внесок у спільне господарство (купують продукти харчування, чай, туалетний папір та інші необхідні матеріали, ремонтують зламане, підтримують чистоту в будинку), а за бажанням залишають грошові пожертвування.

 

"Умови проживання у нас будуть дуже похідні, в режимі "в тісноті, та не в образі", тому кожен приїжджає зі своєю чашкою, тарілкою і ложкою, зі своїм килимком і спальником і лягає або сідає там, де місце знайде (а то деякі ЗМІ вже написали, що треба заздалегідь "забронювати" місце, так от, ні, ніяких місць ви не бронюєте, коли пишете мені, а просто повідомляєте про своє бажання приїхати і про те, коли це може статися", - каже організатор Хати.

 

Максимальний термін перебування в Хаті умовно становить 5 днів, але може бути продовжений за індивідуальною домовленістю з організатором.

 

Також, Ліна залишає за собою право в будь-який момент скоротити термін перебування будь-якого з мешканців Хати, але ні в якому разі не буде робити цього без вагомих на те причин.


20.07.2015 615 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

617
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3207
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2108
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1264 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2291 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003