Мандрівники з цілого світу можуть безкоштовно зупинятися у "хаті в Карпатах"

 

 /data/blog/82102/12668ebe8b2b8dfaddb110669d2ca896.jpg

 

У липні в Україні стартує цікавий проект - "Хата в Карпатах", де зустрінуться мандрівники з усього світу.

 

Тут плануються різноманітні семінари, літературні читання, концерти, майстер-класи. І найголовніше – проживання у хаті буде безкоштовним. 

 

"Суть проекту - створити більш-менш вільний майданчик для тверезого і творчого спілкування. Ідея прийшла, коли я дізналася від моїх івано-франківських друзів, що за суму оренди моєї мюнхенської кімнати в Карпатах можна зняти цілий будиночок", - розповіла VG Львів засновниця проекту Ліна Бєрова.

 

За словами Ліни, Хата в Карпатах буде відкрита з 20 липня по 31 серпня 2015.

 

 

"Ми чекаємо в гості усіх хороших, мирних і тверезих людей у віці від 6 до 120 років, що дотримують Правила Хати" - каже дівчина.

 

Ліна вже підшукала вдалу домівку, де розміститься Хата. На оренду цього житла вона планує витрачати близько 200 євро на місяць.

 

Засновниця проекту каже, що її Хата зможе прийняти будь-яку кількість відвідувачів, та очікує "божевільних та смішних" гостей. 

 

Кожен, хто хоче приїхати, повинен уважно вивчити анонс заходу і викладені в ньому правила Хати. Після цього треба написати короткого листа про себе з попередніми датами перебування в Хаті та надіслати його засновниці проекту по мейлу lina.berova@gmx.de, в фейсбуці або вконтакте.  

 

"У день приїзду мені потрібно буде подзвонити (український номер буде вказано 20 липня або трохи раніше), представитися, і домовитися про час зустрічі (це буде, швидше за все, ввечері). Кожен бажаючий також може провести лекцію, семінар або майстер-клас для жителів і гостей Хати", - розповідає Ліна Бєрова.

 

Ліна сформувала наступні правила проживання у Хаті:

 - спілкуємося російською, українською, ангілйською та будь-якими іншими мовами;

 - Не приносимо до Хати алкоголь та наркотики ні всередині свого організму, ні окремо від нього; якщо палимо (куримо), то лише у спеціально відведених для цього місцях;

 - не сваримося та не застосовуємо фізичну силу стосовно інших мешканців дому;

 - дотримуємося законів та умовностей країни, у якій знаходимося;

 - при будь-яких контактах з міліцією чи органами влади координатів дому чи Організатора не вказуємо;

 - приносимо до Хати їжу і разом її готуємо та з"їдаємо; їжу на всіх ми готуємо увечері, ймовірно, та зранку, переважно із дешевих придуктів, без м'яса та риби. Разом п'ємо чай із солодощами.

 - вносимо посильний вклад у ведення домашнього господарства: якщо щось зламалося - справляємо, якщо закінчується щось із стратегічно важливих продуктів чи речовин - докупуваємо та приносимо в дім (так робить кожен мешканець хати); брудний посуд, що назбирується в мийці, миємо;

 - раз на певну кількість днів здійснюємо генеральне прибирання;

 - підтримуємо мирні відносини із сусідами, власниками навколишніх магазинів, міліцією, і, звичайно, один з одним;

- з повагою ставимося до чужих речей та речей, що знаходяться в Хаті - не виносимо з хати та не псуємо речей, які нам не належать, якщо щось згубилося або зіпсувалося з нашої вини - справляємо або відшкодовуємо збитки, на власних речах, що можуть загубитися тарілки, ложки, зарядники тощо), пишемо своє ім'я та прізвище або нік, за яким нас знають в хаті;

 - не ведемо дискусій на політичні теми; той, хто не здатний стриматися - кладе в касу 20 грн за кожну хвилину такої розмови;

 - час від часу влаштовуємо творчі зустрічі, культурні заходи, при можливості - посиденьки з гітарою (якщо сусіди не будуть проти).

 

Якщо ви бажаєте що-небудь влаштувати - пишіть Організатору із пропозиціями по датах.

 - дотримуємося "сонного часу" з 24.00 до 06.00 (ранку);

 - чергуємо за власною ініціативою або за призначенням Організатора - черговий стежить за чистотою та порядком у домі, зустрічає новоприбулих, готує їжу;

 - регулярно миємося та перемо одяг, не допускаємо поширення неприємних та різких запахів;

 - поважаємо особисту сферу кожного мешканця дому; з повагою та радістю ставимося до того, що усі ми різні: в Хату може приїхати кожна хороша та мирна людина, котра заздалегідь написала організатору (ЛБ), незалежно від свого віку, статі, віросповідання та сексуальної орієнтації, за умови дотримання правил Хати.

 

Ніякої обов'язкової плати за проживання в Хаті не існує, але всі мешканці вносять посильний внесок у спільне господарство (купують продукти харчування, чай, туалетний папір та інші необхідні матеріали, ремонтують зламане, підтримують чистоту в будинку), а за бажанням залишають грошові пожертвування.

 

"Умови проживання у нас будуть дуже похідні, в режимі "в тісноті, та не в образі", тому кожен приїжджає зі своєю чашкою, тарілкою і ложкою, зі своїм килимком і спальником і лягає або сідає там, де місце знайде (а то деякі ЗМІ вже написали, що треба заздалегідь "забронювати" місце, так от, ні, ніяких місць ви не бронюєте, коли пишете мені, а просто повідомляєте про своє бажання приїхати і про те, коли це може статися", - каже організатор Хати.

 

Максимальний термін перебування в Хаті умовно становить 5 днів, але може бути продовжений за індивідуальною домовленістю з організатором.

 

Також, Ліна залишає за собою право в будь-який момент скоротити термін перебування будь-якого з мешканців Хати, але ні в якому разі не буде робити цього без вагомих на те причин.


20.07.2015 605 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1099
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2806
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

979
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1039
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1042 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3109 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

904

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

778

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1094
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

152
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2348
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1148
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

452
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15070
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7383
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

818
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

379
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

290
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

380
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

659
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1113