Мандрівний марафон літературних ігор "ПереФарбований Лис" завітають в Івано-Франківськ

В умовах війни в багатьох українців загострилось прагнення дослідити власну ідентичність, що пробудило цікавість до української історії та літератури. Різноманітні youtube-канали, лекторії й книжкові клуби жваво відгукнулись на цей запит. 

Авторки подкасту «ПереФарбований лис» освітянка Валентина Мержиєвська і психологиня Марія Діденко також вже кілька років перечитують твори українських класиків, досліджуючи світогляд і поведінкові моделі українців, описані в літературних творах.

Про це Фіртці повідомила комунікаційна менеджерка освітнього літературного проєкту "ПереФарбований Лис".

А нещодавно винайшли новий формат взаємодії з творами. Дівчата пропонують не лише обговорювати прочитане, а переграти сюжети української класики. Ігрова студія має більш динамічний формат, який, до того ж дозволяє долучити навіть тих, хто ще не встиг прочитати самого літературного твору.

І подкаст, і ігрова студія спрямовані на те, щоб:
• розвіювати стереотипи щодо української літератури, які склались в часи її вивчення в школі;
• надихати перечитувати українську класику в дорослому віці;
• надавати вчителям інструменти для обговорення складних творів, враховуючи психологічні та емоційні потреби учнів;
• пробуджувати інтерес до авторів літературних творів, а також до історичного контексту їх написання;
• виявляти в літературних творах зразки поведінки, властиві українцям, усвідомлювати їх і вирішувати, що з цього варто передавати наступним поколінням, а від чого варто відмовитися;
• досліджувати наявні світоглядні установки, як-то прагнення свободи чи ставлення до освіти тощо. Виявляти теми, над якими варто поміркувати, щоб сформувати власний світогляд.

Наразі авторки розробили чотири навкололітературні гри з різними механіками та провели кілька пробних ігор у Києві. І вже восени, за сприяння Українського інституту книги, вирушають з мандрівною студією по семи містах України  —  поділитися цією знахідкою. 

Наразі розроблені такі види ігор:
• рольова гра за «Кайдашевою сім’єю» Івана Нечуя-Левицького;
• гра-медитація на тему вигорання і відновлення за «Intermezzo» Михайла Коцюбинського;
• гра типу «Мафія» за романом Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»; 
• буріме за віршами українських поетів.

Проєкт має просвітницький характер. Участь в іграх безплатна, але з обов’язковою реєстрацією. 

Стежити за розкладом ігор можна в соцмережах подкасту: в instagram  та facebook.

Найближчого вікенду ігри відбудуться в Івано-Франківську:

У суботу, 18.11, о 12:00 в альтернативній школі Kaizen, вул. Січових Стрільців, 27А. Деталі за посиланням.

У неділю, 19.11, о 12:00 у просторі "Між Іншим", вул. Довга, 20. Деталі за посиланням.

Орієнтовна тривалість: 1,5 години.

Вартість: безплатно, але потрібно зареєструватись.


Про проєкт:

Подкаст «ПереФарбований лис» виходить в ефір з квітня 2021 року і вже налічує майже 100 випусків, з них понад 60  —  основних, з обговоренням літературних творів, і понад 30  —  бонусних випусків з цікавими гостями. Слухати подкаст можна на різноманітних подкастах платформах.

У 2023 році «ПереФарбований лис» виграв у конкурсі культурно-мистецьких проєктів від Українського інституту книги, спрямованих на організацію і проведення заходів з  промоції читання, у категорії «Створення тренду читання як дозвілля, читання для навчання», згідно з яким і реалізує мандрівну студію навкололітературних ігор. 

Валентина Мержиєвська  —  освітянка, з 2011 року є співзасновницею та очільницею альтернативної школи БеркоШко, а з 2022 також ГО «Валентність Переосмислення», яка створює різноманітні освітні проєкти з розвитку культури пам’яті. Зокрема: меморіал русифікації Лінгвоцид,  матеріали до пам’ятних дат MemoryCraft, математично-історичний календар Календатика.

Марія Діденко  —  психологиня, фасилітаторка. У 2018-2022 роках вела групу соціалізації для підлітків, які перемогли рак, від фонду Tabletochki. Проводила численні освітні табори комунікативні клуби для дітей та підлітків, лекції з комунікації для вчителів та дорослих, комунікативний клуб для підлітків. З 2021 року працює в Українсько-данському молодіжному домі, курує проєкт тренінгів-інтенсивів з діалогу та фасилітації "Школа Діалогу".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Івано-Франківськ — місто можливостей": в Університеті Короля Данила відбудеться бізнес-форум


14.11.2023 7285
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7959 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1214 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1167 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496