Мандрівний марафон літературних ігор "ПереФарбований Лис" завітають в Івано-Франківськ

В умовах війни в багатьох українців загострилось прагнення дослідити власну ідентичність, що пробудило цікавість до української історії та літератури. Різноманітні youtube-канали, лекторії й книжкові клуби жваво відгукнулись на цей запит. 

Авторки подкасту «ПереФарбований лис» освітянка Валентина Мержиєвська і психологиня Марія Діденко також вже кілька років перечитують твори українських класиків, досліджуючи світогляд і поведінкові моделі українців, описані в літературних творах.

Про це Фіртці повідомила комунікаційна менеджерка освітнього літературного проєкту "ПереФарбований Лис".

А нещодавно винайшли новий формат взаємодії з творами. Дівчата пропонують не лише обговорювати прочитане, а переграти сюжети української класики. Ігрова студія має більш динамічний формат, який, до того ж дозволяє долучити навіть тих, хто ще не встиг прочитати самого літературного твору.

І подкаст, і ігрова студія спрямовані на те, щоб:
• розвіювати стереотипи щодо української літератури, які склались в часи її вивчення в школі;
• надихати перечитувати українську класику в дорослому віці;
• надавати вчителям інструменти для обговорення складних творів, враховуючи психологічні та емоційні потреби учнів;
• пробуджувати інтерес до авторів літературних творів, а також до історичного контексту їх написання;
• виявляти в літературних творах зразки поведінки, властиві українцям, усвідомлювати їх і вирішувати, що з цього варто передавати наступним поколінням, а від чого варто відмовитися;
• досліджувати наявні світоглядні установки, як-то прагнення свободи чи ставлення до освіти тощо. Виявляти теми, над якими варто поміркувати, щоб сформувати власний світогляд.

Наразі авторки розробили чотири навкололітературні гри з різними механіками та провели кілька пробних ігор у Києві. І вже восени, за сприяння Українського інституту книги, вирушають з мандрівною студією по семи містах України  —  поділитися цією знахідкою. 

Наразі розроблені такі види ігор:
• рольова гра за «Кайдашевою сім’єю» Івана Нечуя-Левицького;
• гра-медитація на тему вигорання і відновлення за «Intermezzo» Михайла Коцюбинського;
• гра типу «Мафія» за романом Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»; 
• буріме за віршами українських поетів.

Проєкт має просвітницький характер. Участь в іграх безплатна, але з обов’язковою реєстрацією. 

Стежити за розкладом ігор можна в соцмережах подкасту: в instagram  та facebook.

Найближчого вікенду ігри відбудуться в Івано-Франківську:

У суботу, 18.11, о 12:00 в альтернативній школі Kaizen, вул. Січових Стрільців, 27А. Деталі за посиланням.

У неділю, 19.11, о 12:00 у просторі "Між Іншим", вул. Довга, 20. Деталі за посиланням.

Орієнтовна тривалість: 1,5 години.

Вартість: безплатно, але потрібно зареєструватись.


Про проєкт:

Подкаст «ПереФарбований лис» виходить в ефір з квітня 2021 року і вже налічує майже 100 випусків, з них понад 60  —  основних, з обговоренням літературних творів, і понад 30  —  бонусних випусків з цікавими гостями. Слухати подкаст можна на різноманітних подкастах платформах.

У 2023 році «ПереФарбований лис» виграв у конкурсі культурно-мистецьких проєктів від Українського інституту книги, спрямованих на організацію і проведення заходів з  промоції читання, у категорії «Створення тренду читання як дозвілля, читання для навчання», згідно з яким і реалізує мандрівну студію навкололітературних ігор. 

Валентина Мержиєвська  —  освітянка, з 2011 року є співзасновницею та очільницею альтернативної школи БеркоШко, а з 2022 також ГО «Валентність Переосмислення», яка створює різноманітні освітні проєкти з розвитку культури пам’яті. Зокрема: меморіал русифікації Лінгвоцид,  матеріали до пам’ятних дат MemoryCraft, математично-історичний календар Календатика.

Марія Діденко  —  психологиня, фасилітаторка. У 2018-2022 роках вела групу соціалізації для підлітків, які перемогли рак, від фонду Tabletochki. Проводила численні освітні табори комунікативні клуби для дітей та підлітків, лекції з комунікації для вчителів та дорослих, комунікативний клуб для підлітків. З 2021 року працює в Українсько-данському молодіжному домі, курує проєкт тренінгів-інтенсивів з діалогу та фасилітації "Школа Діалогу".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Івано-Франківськ — місто можливостей": в Університеті Короля Данила відбудеться бізнес-форум


14.11.2023 2271
Коментарі ()

01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

484
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

2966 9
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3742
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4131
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5259
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4693

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

438

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1044

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1545

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2308
02.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

129
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

38364
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

399
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

684
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

660
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5280
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20176
01.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13141
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

275
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1105
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2694