Максим Заселян. Як вижити українцю в США?

 

Минулих вихідних у нас в місті проїздом був харків’янин Максим Заселян, який розповів про свою подорож по США, в яку він відправився маючи в кишені всього $231.

 

Що ж він нам розповів?

Фото: Максим Заселян
Максим Заселян

— Чому ви взяли саме $231?

Це все, що в мене було на той момент з готівки. Адже більша частина грошей пішла на візовий збір та авіабілет, який я взяв тільки в один бік. Планував бути в США півроку — а там як підуть справи.

— Як готувались до поїздки? Чи не було страшно самому відправлятись в чужу країну?

Зазвичай, коли збираюсь в якусь поїздку, ніколи не готуюсь заздалегідь: не беру нічого специфічного з собою в дорогу, не продумую майбутній маршрут, не шукаю помешкання та не бронюю ніяких білетів по «внутрішніх» маршрутах. Я все роблю несподівано і в останній момент. А саме ця подорож була найбільш спонтанною і непродуманою.
Перед виїздом зовсім не хвилювався: за два дні зібрав всі документи, отримав візу, купив білети та полетів, навіть не знаючи, що мене там чекає. Взагалі, після кількох таких поїздок, відчуття страху просто зникає і навпаки хочеться більше подорожувати і побачити щось нове та незвичне. І це ще й в кілька раз краще і приємніше, коли твої рідні тебе підтримують в усьому — а мені з моїми пощастило.

Фото: Максим Заселян
Максим Заселян

—Як ваші уявлення поїздки відрізняються тепер від побаченого?
Насправді, все вдалось саме так, як я собі й уявляв — тільки, напевно, в 20 раз крутіше. Я ніколи нічого не чекаю від подорожі, тому й не розчаровуюсь, коли щось йде не так.

— Як ви влаштовувались на роботу? Що було найскладніше? Кого цікавого зустріли? Що здалось вам незвичним?
За всю подорож працював аж на 5 різних роботах: помічником офіціанта, вантажником, посудомийником, мив вікна та працював столяром. Робота «приходила» по-різному, щось знаходив сам — розмовляв з людьми на вулицях, запитував чи не знають про якусь вакансію. Деяку роботу мені знаходили мої знайомі і їх знайомі. Мені було цікаво все і всі: у кожного своя історія.

Фото: Максим Заселян
Максим Заселян

 — Яке воно — життя в Штатах, адже часто говорять про «американську мрію» і існує стереотип, що там добре жити. Що ви побачили насправді?
Життя в США насичена всілякими можливостями та й роботи вистачає для тих хто шукає. Якщо ти там живеш чесно, намагаєшся стати кращим і стараєшся заробити, не цураєшся роботи — держава всіляко допомагає і підтримує.
Якщо порівняти з нашим життям тут — ми тут виживаємо, в той час як в Штатах люди намагаються жити не просто добре, а дуже добре. Але нічого ти там не отримаєш просто так – може здатись, що там все дуже легко — потрібно працювати і ще раз працювати. Але дивлячись на таке стає трішки сумно, що в нас в країні скільки б ти не працював — ти не заробиш чесний мільйон, в той час як Штатах — це реальність.

Фото: Максим Заселян
Максим Заселян

— Як вам вдавалось прожити там не маючи достатньо коштів?
Я ніколи не рахую гроші, не маю такої звички. Якщо їх немає — знаю, що вони з’являться, я їх зароблю або мені допоможуть, хоч я й не прошу про допомогу. До того ж, я вмію витрачати дуже мало або ж зовсім не витрачати, так як для комфорту мені потрібно небагато: дах над головою та місце для сну.

— Наскільки відрізняється країна від того, що ми звикли бачити на телеекранах?
Телеекрани не брешуть. Америка саме така.

— Що вам найбільше сподобалось і навпаки?
Що найбільше кидалось в очі одразу — це почуття особистої свободи у людей. Складається враження, що кожен з них знає всі свої права, їм неважливо, що модно, а що ні — вони не переймаються думкою оточуючих.

— Чи плануєте ще кудись поїхати?
Взагалі планую побачити весь світ. Але куди поїду наступного разу — ще не знаю. Ніколи не планую наперед.

 

Версаль


07.10.2015 1518 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1969
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1868
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1862
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5523 48
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2157 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1515

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

750

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

803

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1005

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1008
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1775
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3687
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10262
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26154
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10191 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7719
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

906
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

214
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

268
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

387
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1285
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

889