Максим Поляков повідомив, що супутник GEOSAT-2 допоможе українській армії

Як Максим Поляков допомагає українській розвідці

Україна отримала змогу користуватися ексклюзивними даними, що надходитимуть від мультиспектрального оптичного супутника GEOSAT-2. Про це повідомив український бізнесмен Макс Поляков, засновник платформи EOSDA.

Його компанія уклала угоду про співробітництво з GEOSAT, відомим європейським геоінформаційним проєктом. До недавнього часу підписання контракту трималося у таємниці з міркувань воєнної безпеки, але вже на початку травня вийшов офіційний реліз, присвячений цій досить неординарній події.

Коротко про супутник GEOSAT-2

GEOSAT-2 — багатоспектральний оптичний супутник, що належить Іспанії. Апарат забезпечує дуже високу роздільну здатність знімків (75 см/піксель з опцією панорамного загострення). Супутник був запущений у червні 2014 року на українській ракеті-носії «Дніпро». Він працює на сонячно-синхронній орбіті при середній висоті 620 км. Повторне відвідування місцевості відбувається з частотою раз на два дні.

Апарат обладнаний камерою високої роздільної здатності з чотирма мультиспектральними та одним панхроматичним каналами. Вона базується на гнучкій платформі, що дозволяє отримувати зображення поза надиром (до 30º при стандартних сценаріях, до 45º — у форс-мажорі). Основні приводи й датчики:

  • 5 реакційних коліс;
  • 6 оптико-волоконних гіроскопів з подвійним резервуванням;
  • двозіркові трекери з точністю менше ніж 30 дугових секунд;
  • магнітометри та датчик сонця;
  • рухова система з електричним двигуном та мікрохвильовим катодом.

Для керування супутником GEOSAT-2 та обробки отриманих даних використовуються наземні станції в Іспанії, Швеції та Канаді. Місцеположення цих баз дозволяє гарантувати контакт з обладнанням на кожній з орбіт. Також для покращення якості зв'язку розгортаються вторинні наземні станції.

EOSDA та Максим Поляков

Компанія EOS Data Analytics Inc. розпочала роботу у 2015 році. Ця платформа пропонує новаторські послуги у сфері супутникових знімків, програмного забезпечення для ГІС та аналітики просторових даних. Засновником організації є бізнесмен Максим Поляков, який виріс у Запоріжжі та навчався у Дніпрі. Підприємець також відомий такими проєктами, як Noosphere Ventures, Murka та Firefly Aerospace. Остання компанія нещодавно навіть провела запуск власної ракети-носія, та готується до другого запуску.

У мирний час EOS надавала послуги бізнесу та державним підприємствам, що працювали в сільському господарству, лісництві, добувній промисловості та інших галузях. З початком війни стало очевидним, що її діяльність може принести величезну користь для української розвідки й армії в цілому. Підписання договору з GEOSAT стало важливим кроком на шляху до забезпечення військових якісними зображеннями позицій російських загарбників.

Завдяки інформації, що надходитиме зі супутника, можна буде побачити не тільки те, що відбувається в Україні. Камера охоплює і сусідні території на відстані до 100 км. Її надзвичайно висока роздільна здатність дозволить чітко розгледіти не тільки маневри військових, а й підготовку до наступальних дій. Аналітикою знімків займеться компанія EOS. Важливо, що GEOSAT-2 буде передавати дані виключно для використання Україною.

Зображення зі супутників дозволяють стежити у режимі реального часу не тільки за сухопутними, а й морськими кордонами країни. Поєднуючи отримані дані з інформацією від дронів і аерофотографування, можна своєчасно виявити критичну ситуацію та розробити ефективну програму дій. Не менш корисними супутникові матеріали стануть для поліції та рятувальних служб, які в цей складний час працюють у посиленому режимі.

Максим Поляков наголошує, що головною метою співробітництва з GEOSAT є покращення екології планети та сприяння розвитку бізнесу в Україні. Ці завдання стануть першочерговими по закінченні війни, і компанія EOS прикладе максимум зусиль для того, щоб країна якомога скоріше повернулася до нормального життя.


11.05.2022 6215
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1927
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1842
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1841
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5433 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2135 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1494

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

715

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

777

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

975

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

991
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1750
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3659
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10234
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26119
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10165 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7694
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

876
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

153
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

237
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

364
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1260
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

859