Максим Поляков повідомив, що супутник GEOSAT-2 допоможе українській армії

Як Максим Поляков допомагає українській розвідці

Україна отримала змогу користуватися ексклюзивними даними, що надходитимуть від мультиспектрального оптичного супутника GEOSAT-2. Про це повідомив український бізнесмен Макс Поляков, засновник платформи EOSDA.

Його компанія уклала угоду про співробітництво з GEOSAT, відомим європейським геоінформаційним проєктом. До недавнього часу підписання контракту трималося у таємниці з міркувань воєнної безпеки, але вже на початку травня вийшов офіційний реліз, присвячений цій досить неординарній події.

Коротко про супутник GEOSAT-2

GEOSAT-2 — багатоспектральний оптичний супутник, що належить Іспанії. Апарат забезпечує дуже високу роздільну здатність знімків (75 см/піксель з опцією панорамного загострення). Супутник був запущений у червні 2014 року на українській ракеті-носії «Дніпро». Він працює на сонячно-синхронній орбіті при середній висоті 620 км. Повторне відвідування місцевості відбувається з частотою раз на два дні.

Апарат обладнаний камерою високої роздільної здатності з чотирма мультиспектральними та одним панхроматичним каналами. Вона базується на гнучкій платформі, що дозволяє отримувати зображення поза надиром (до 30º при стандартних сценаріях, до 45º — у форс-мажорі). Основні приводи й датчики:

  • 5 реакційних коліс;
  • 6 оптико-волоконних гіроскопів з подвійним резервуванням;
  • двозіркові трекери з точністю менше ніж 30 дугових секунд;
  • магнітометри та датчик сонця;
  • рухова система з електричним двигуном та мікрохвильовим катодом.

Для керування супутником GEOSAT-2 та обробки отриманих даних використовуються наземні станції в Іспанії, Швеції та Канаді. Місцеположення цих баз дозволяє гарантувати контакт з обладнанням на кожній з орбіт. Також для покращення якості зв'язку розгортаються вторинні наземні станції.

EOSDA та Максим Поляков

Компанія EOS Data Analytics Inc. розпочала роботу у 2015 році. Ця платформа пропонує новаторські послуги у сфері супутникових знімків, програмного забезпечення для ГІС та аналітики просторових даних. Засновником організації є бізнесмен Максим Поляков, який виріс у Запоріжжі та навчався у Дніпрі. Підприємець також відомий такими проєктами, як Noosphere Ventures, Murka та Firefly Aerospace. Остання компанія нещодавно навіть провела запуск власної ракети-носія, та готується до другого запуску.

У мирний час EOS надавала послуги бізнесу та державним підприємствам, що працювали в сільському господарству, лісництві, добувній промисловості та інших галузях. З початком війни стало очевидним, що її діяльність може принести величезну користь для української розвідки й армії в цілому. Підписання договору з GEOSAT стало важливим кроком на шляху до забезпечення військових якісними зображеннями позицій російських загарбників.

Завдяки інформації, що надходитиме зі супутника, можна буде побачити не тільки те, що відбувається в Україні. Камера охоплює і сусідні території на відстані до 100 км. Її надзвичайно висока роздільна здатність дозволить чітко розгледіти не тільки маневри військових, а й підготовку до наступальних дій. Аналітикою знімків займеться компанія EOS. Важливо, що GEOSAT-2 буде передавати дані виключно для використання Україною.

Зображення зі супутників дозволяють стежити у режимі реального часу не тільки за сухопутними, а й морськими кордонами країни. Поєднуючи отримані дані з інформацією від дронів і аерофотографування, можна своєчасно виявити критичну ситуацію та розробити ефективну програму дій. Не менш корисними супутникові матеріали стануть для поліції та рятувальних служб, які в цей складний час працюють у посиленому режимі.

Максим Поляков наголошує, що головною метою співробітництва з GEOSAT є покращення екології планети та сприяння розвитку бізнесу в Україні. Ці завдання стануть першочерговими по закінченні війни, і компанія EOS прикладе максимум зусиль для того, щоб країна якомога скоріше повернулася до нормального життя.


11.05.2022 4462
Коментарі ()

02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1795
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

907
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6355
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1640
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

6171
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1786

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

451

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1091

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1400

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1395
05.02.2023

Війна та стрес стають однією з причин, які суттєво впливають на зміну харчових звичок.  

205
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

377
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

590
05.02.2023

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, яка повинна бути модель сім’ї з християнської точки зору.  

217
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

349
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

483
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

805
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

180
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

199
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

290
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

455
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

699