Майбутні пожежні-рятувальники Прикарпаття вчаться кваліфіковано надавати першу медичну допомогу

 

Специфіка пожежно-рятувальної служби полягає в тому, що її працівники, як ніхто інші знають цінність кожної хвилини, бо саме від неї дуже часто залежить порятунок людини, яка потребує допомоги.

 

Особливо це важливо у випадках, коли йдеться про надання  невідкладної медичної допомоги  потерпілим під час пожеж, аварій, стихійних лих.

 

Специфічні та непрості реалії професії рятувальника добре ус­ві­домлює і профільне Міністерство. Отож з метою удосконалення  підготовки особового складу служби цивільного захисту МНС з надання першої медичної допомоги згідно наказу Міністра МНС Віктора Балоги з 1 вересня цього року слухачі курсів первинної професійної підготовки за робітничою професією «пожежний-рятувальник» навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД області проходять навчання за 120-годинною оновленою програмою  з предмету «Медична підготовка. Професійна підтримка життя».  

 

За словами начальника навчально-методичного центру полковника служби цивільного захисту Романа Борисюка, програма складається з 28 теоретичних та 92 практичних годин, які проводяться з залученням фахівців-практиків нещодавно створеного обласного центру  екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

 

Головний лікар цього центру Володимир Сидорак каже, що одним з основних напрямків роботи навчально-тренувального відділу центру екстреної медицини є тісна співпраця з навчально-методичним центром  ЦЗ та БЖД області у плані підготовки пожежних-рятувальників щодо вміння надавати  першу медичну допомогу. Заняття відбуваються у цікавій формі, яка включає в себе як виклад теоретичного матеріалу з залученням мульмедійних  технологій та наочних засобів, так і формування необхідних практичних навичок. Майбутні рятувальники вчаться бути рятівниками у всеохопному сенсі своєї благородної професії, адже мало винести людину з вогню, чи витягти її з понівеченого авто, важливо до прибуття медиків правильно визначити стан потерпілого та надати йому необхідну  кваліфіковану допомогу.  

 

За словами  Володимира Петровича, такий  практичний курс занять з надання першої медичної невідкладної допомоги згодом буде проведено з відповідними категоріями немедичних працівників всіх екстрених служб області, а служба МНС започаткувала цю потрібну справу. 

 

У необхідності таких навиків переконаний і інструктор-викладач центру Юрій Ковтун, чия медична практика переконливо свідчить, що у багатьох випадках життя  постраждалої людини залежить саме від першочергових правильних дій. Отож майбутні рятувальники на тренажерах-муляжах вчаться проводити серцево-легеневу реанімацію, визначати тип кровотечі та зупиняти її, накладати пов’язку на опіки і рани,  фіксувати переломи з допомогою шин та накладати косинку. Важливість цих навичок добре розуміють і самі слухачі курсів, тому уважно сприймають поданий матеріал та вчаться практично його застосовувати, доводячи свої рухи до автоматизму, бо в реальних умовах, як правило, часу на роздуми, фактично не буває.

 

Задоволена своїми підопічними і лікар невідкладних станів Тетяна Сіянчук, вона певна, що після таких занять слухачі курсів  матимуть потрібні навики, щоб зробити все можливе для порятунку людського життя. Переконаний в цьому і слухач  курсів первинної підготовки Віталій Куцло, який вважає, що теоретичні знання та практичні навички надання  медичної допомоги мають бути невід’ємною частиною знань пожежника-рятувальника, бо саме від них у багатьох випадках залежить життя кожного потерпілого.


06.11.2011 2316 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

91
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12609 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1462
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

795
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5959
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1646

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

566

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1394

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1202

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1107
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

458
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

583
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1501
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

532
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

804
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5846
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13014
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

457
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

422
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

734 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1185