Майбутні пожежні-рятувальники Прикарпаття вчаться кваліфіковано надавати першу медичну допомогу

 

Специфіка пожежно-рятувальної служби полягає в тому, що її працівники, як ніхто інші знають цінність кожної хвилини, бо саме від неї дуже часто залежить порятунок людини, яка потребує допомоги.

 

Особливо це важливо у випадках, коли йдеться про надання  невідкладної медичної допомоги  потерпілим під час пожеж, аварій, стихійних лих.

 

Специфічні та непрості реалії професії рятувальника добре ус­ві­домлює і профільне Міністерство. Отож з метою удосконалення  підготовки особового складу служби цивільного захисту МНС з надання першої медичної допомоги згідно наказу Міністра МНС Віктора Балоги з 1 вересня цього року слухачі курсів первинної професійної підготовки за робітничою професією «пожежний-рятувальник» навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД області проходять навчання за 120-годинною оновленою програмою  з предмету «Медична підготовка. Професійна підтримка життя».  

 

За словами начальника навчально-методичного центру полковника служби цивільного захисту Романа Борисюка, програма складається з 28 теоретичних та 92 практичних годин, які проводяться з залученням фахівців-практиків нещодавно створеного обласного центру  екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

 

Головний лікар цього центру Володимир Сидорак каже, що одним з основних напрямків роботи навчально-тренувального відділу центру екстреної медицини є тісна співпраця з навчально-методичним центром  ЦЗ та БЖД області у плані підготовки пожежних-рятувальників щодо вміння надавати  першу медичну допомогу. Заняття відбуваються у цікавій формі, яка включає в себе як виклад теоретичного матеріалу з залученням мульмедійних  технологій та наочних засобів, так і формування необхідних практичних навичок. Майбутні рятувальники вчаться бути рятівниками у всеохопному сенсі своєї благородної професії, адже мало винести людину з вогню, чи витягти її з понівеченого авто, важливо до прибуття медиків правильно визначити стан потерпілого та надати йому необхідну  кваліфіковану допомогу.  

 

За словами  Володимира Петровича, такий  практичний курс занять з надання першої медичної невідкладної допомоги згодом буде проведено з відповідними категоріями немедичних працівників всіх екстрених служб області, а служба МНС започаткувала цю потрібну справу. 

 

У необхідності таких навиків переконаний і інструктор-викладач центру Юрій Ковтун, чия медична практика переконливо свідчить, що у багатьох випадках життя  постраждалої людини залежить саме від першочергових правильних дій. Отож майбутні рятувальники на тренажерах-муляжах вчаться проводити серцево-легеневу реанімацію, визначати тип кровотечі та зупиняти її, накладати пов’язку на опіки і рани,  фіксувати переломи з допомогою шин та накладати косинку. Важливість цих навичок добре розуміють і самі слухачі курсів, тому уважно сприймають поданий матеріал та вчаться практично його застосовувати, доводячи свої рухи до автоматизму, бо в реальних умовах, як правило, часу на роздуми, фактично не буває.

 

Задоволена своїми підопічними і лікар невідкладних станів Тетяна Сіянчук, вона певна, що після таких занять слухачі курсів  матимуть потрібні навики, щоб зробити все можливе для порятунку людського життя. Переконаний в цьому і слухач  курсів первинної підготовки Віталій Куцло, який вважає, що теоретичні знання та практичні навички надання  медичної допомоги мають бути невід’ємною частиною знань пожежника-рятувальника, бо саме від них у багатьох випадках залежить життя кожного потерпілого.


06.11.2011 2274 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

670
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2119
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33419
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2319
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3039
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5151 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

409

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1193

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

767

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

974
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

280
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

578
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

639 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1158
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

962
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1056
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

823
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30197 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

921
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3886
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

501
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

537