Майбутні пожежні-рятувальники Прикарпаття вчаться кваліфіковано надавати першу медичну допомогу

 

Специфіка пожежно-рятувальної служби полягає в тому, що її працівники, як ніхто інші знають цінність кожної хвилини, бо саме від неї дуже часто залежить порятунок людини, яка потребує допомоги.

 

Особливо це важливо у випадках, коли йдеться про надання  невідкладної медичної допомоги  потерпілим під час пожеж, аварій, стихійних лих.

 

Специфічні та непрості реалії професії рятувальника добре ус­ві­домлює і профільне Міністерство. Отож з метою удосконалення  підготовки особового складу служби цивільного захисту МНС з надання першої медичної допомоги згідно наказу Міністра МНС Віктора Балоги з 1 вересня цього року слухачі курсів первинної професійної підготовки за робітничою професією «пожежний-рятувальник» навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД області проходять навчання за 120-годинною оновленою програмою  з предмету «Медична підготовка. Професійна підтримка життя».  

 

За словами начальника навчально-методичного центру полковника служби цивільного захисту Романа Борисюка, програма складається з 28 теоретичних та 92 практичних годин, які проводяться з залученням фахівців-практиків нещодавно створеного обласного центру  екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

 

Головний лікар цього центру Володимир Сидорак каже, що одним з основних напрямків роботи навчально-тренувального відділу центру екстреної медицини є тісна співпраця з навчально-методичним центром  ЦЗ та БЖД області у плані підготовки пожежних-рятувальників щодо вміння надавати  першу медичну допомогу. Заняття відбуваються у цікавій формі, яка включає в себе як виклад теоретичного матеріалу з залученням мульмедійних  технологій та наочних засобів, так і формування необхідних практичних навичок. Майбутні рятувальники вчаться бути рятівниками у всеохопному сенсі своєї благородної професії, адже мало винести людину з вогню, чи витягти її з понівеченого авто, важливо до прибуття медиків правильно визначити стан потерпілого та надати йому необхідну  кваліфіковану допомогу.  

 

За словами  Володимира Петровича, такий  практичний курс занять з надання першої медичної невідкладної допомоги згодом буде проведено з відповідними категоріями немедичних працівників всіх екстрених служб області, а служба МНС започаткувала цю потрібну справу. 

 

У необхідності таких навиків переконаний і інструктор-викладач центру Юрій Ковтун, чия медична практика переконливо свідчить, що у багатьох випадках життя  постраждалої людини залежить саме від першочергових правильних дій. Отож майбутні рятувальники на тренажерах-муляжах вчаться проводити серцево-легеневу реанімацію, визначати тип кровотечі та зупиняти її, накладати пов’язку на опіки і рани,  фіксувати переломи з допомогою шин та накладати косинку. Важливість цих навичок добре розуміють і самі слухачі курсів, тому уважно сприймають поданий матеріал та вчаться практично його застосовувати, доводячи свої рухи до автоматизму, бо в реальних умовах, як правило, часу на роздуми, фактично не буває.

 

Задоволена своїми підопічними і лікар невідкладних станів Тетяна Сіянчук, вона певна, що після таких занять слухачі курсів  матимуть потрібні навики, щоб зробити все можливе для порятунку людського життя. Переконаний в цьому і слухач  курсів первинної підготовки Віталій Куцло, який вважає, що теоретичні знання та практичні навички надання  медичної допомоги мають бути невід’ємною частиною знань пожежника-рятувальника, бо саме від них у багатьох випадках залежить життя кожного потерпілого.


06.11.2011 2307 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2611
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1638 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3713
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5511
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1727
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2142

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

232

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

242

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

922
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

477
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

525
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

804
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

1983
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

577
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

911
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4954
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

941
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

370 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

634
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

438
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

764