Захищаючи Україну від російських окупантів, гинуть прикарпатські військовослужбовці. Вкрай важливо увіковічити пам’ять про полеглих Героїв та підтримувати їхні родини.
На цьому акцентував керівник ГО «Івано-Франківська обласна спілка членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих в зоні АТО» Степан Чомко в ефірі «Ранкова пташка», передає Фіртка.
Так, обласна спілка членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих в зоні АТО працює з 2016 року. Зі слів очільника організації, кожна родина українського захисника має відчувати турботу та вдячність.
Разом з тим, після повномасштабного російського нападу на Прикарпатті започаткували соціальний проєкт «Турбота за родину Героя».
«Є допомога з департаменту соцполітики. Допомога є від голови військової адміністрації, як матеріальна, так і технічна. Багатодітним сімʼям возили все необхідне. Усім, хто звертається, стараємось допомогти.
Також працюють психологічні центри, з якими співпрацюємо. Найчастіше за допомогою звертаються вдови. Такі самі центри є для діток. Вони теж проходять психологічну реабілітацію», - розповів Степан Чомко.
Як зазначає керівник відокремленого підрозділу громадської спілки «Спортивний Комітет України» в Івано-Франківській області, радник міського голови Івано-Франківська з питань фізичної культури й спорту Андрій Данищук, минулого року започаткували турніри пам'яті з різних видів спорту.
«Робимо акцент на єдиноборстві. Спортсмени проявляють свій характер, дух, що позитивно впливає на людей, які відвідують турнір. Ми провели вже три такі турніри. Зараз готуємося до четвертого.
На цей рік загалом запланували п'ять турнірів в памʼять полеглих Героїв. Зроблю анонс - у жовтні відбудеться міжнародний турнір. Є інформація, що збірна команда Молдови готова брати участь у турнірі.
Крім того, у нас є боєць в Нацгвардії Михайло Саліванов. Досить відомий в минулому боксер. Зараз виступає ініціатором проведення турніру. Тому, що він сам військовий, від початку повномасштабного вторгнення один із перших пішов на фронт.
І надалі цю практику продовжуватимемо, вже підписані договори з різними федераціями, залучатимемо тих, хто має бажання», - наголосив Данищук.
Зі слів активіста, спілка існує три роки та планує продовжувати свою роботу.
«Попереду ще дуже проєктів. Ці турніри є корисними та мають попит у суспільстві.
Для родин приємно, що полеглих Героїв памʼятають. І це найголовніше», - резюмує радник міського голови.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
В області триває соціальний проєкт «Турбота про родину Героя»