МАГІЯ РЕСЕНТИМЕНТУ

 

Дослідження останнім часом зводяться до окремого знаменника, що творення має бути тиражованим: можливо з того щось обереться чи викарбується суттєве, кажуть, це нівелювання культу та роздмухування міфологеми. Міф є насьогодні ідеологією чи однією з форм ідеологій, хоча будуть запевняти, що ідеологію варто деконструювати в окремий спосіб. Способів багато: вони також тиражовані, хоча на зламах періолів та епох відбудеться обирання чогось Необхідного. Зараз просять актуалізацій, хоча це здебільшого пошук ідейного контенту, добре, коли той Контент отримає емоційний спалах. В томуі суть, що емоція, на відміну від суто емпіричного забарвлення, має варіант Суто Емоційного єднання з ідеями. Теж певною мірою заполітизованість, бо мистецька жнива корегує суспільний градус - добре , коли є віддзеркалення творчого в реальному житті і в науці чи економіці. Хоча є просто протест, як перфоманс - контемпорарі контент сексуальних зношень під начитування текстів Мамардашвілі - було і таке, хоча це знову ж таки Спосіб чи метода. Навіть текст сам по собі розширений вже приречений до нехтування - в два речення окреслити проблему пульсуючого контенту - окремий талант, суто вербальний, суто письменний, хоча весь розвиток можна звести до протистояння спільнот. Дидуктивна інтроверсія ще за грецьких часів, але все звели до трьох- чотирьох категорій й хтось / Кант/забезпечив узаконення, хоча варто , щоб усе було прискладнене- не завжди спрощення є ліком. 

Хоча реакція має на меті не тільки на меті"цікаве-нецікаве", не тільки "емоційне-неемоційне" чи суходряхле, але міфологема потребує народного визнання, як визнання Мамардашвілі народом, але глобально в майбутньому роботам ьуде цікавий тільки Гомер, тільки Протагор, тільки Феофраст, тільки Трисмегіст. Бо росія розвиває египетську кульиуру в себе, Україна грецьку, а Америка - тільки культуру стейків та марвелів. Кожному своє й кожному за своє... Але роботи знищать будт-яку емоційність , потрібна ідеологія ліберального ресентименту. Про це писав Ніцше, розгорнув тає Шааб, але ресентимент є двигуном цивілізаційним, хоча хазарські та каганатна кабалістична культура прагне тільки міфологем Страху. 
Страх не є двигуном, а лишень профілактичним ліком. У всьому є магія ресентименту. Ресентимент є просто перевантаженням зайвою емоційністю - можна плакати, можна деміургічно породжувати ліонісійський тріумф абсурду, можна напиватись, можна нищити йвбивати. Можна популяризувати в демократичний спосіб футбол й масові концерти. Але.
Підсвідомість любить приховану злість. Тим більше нам, українцям в моментах нескінченних війн та голодоморів та сектанського відчуження усього свого талановитого. Можна зрештою повірити в силу України та її унікалтність.
Це моя рецептура

Світлина від Roman  Bonchuk.


19.02.2017 Роман Бончук 2191 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717