МАГІЯ РЕСЕНТИМЕНТУ

 

Дослідження останнім часом зводяться до окремого знаменника, що творення має бути тиражованим: можливо з того щось обереться чи викарбується суттєве, кажуть, це нівелювання культу та роздмухування міфологеми. Міф є насьогодні ідеологією чи однією з форм ідеологій, хоча будуть запевняти, що ідеологію варто деконструювати в окремий спосіб. Способів багато: вони також тиражовані, хоча на зламах періолів та епох відбудеться обирання чогось Необхідного. Зараз просять актуалізацій, хоча це здебільшого пошук ідейного контенту, добре, коли той Контент отримає емоційний спалах. В томуі суть, що емоція, на відміну від суто емпіричного забарвлення, має варіант Суто Емоційного єднання з ідеями. Теж певною мірою заполітизованість, бо мистецька жнива корегує суспільний градус - добре , коли є віддзеркалення творчого в реальному житті і в науці чи економіці. Хоча є просто протест, як перфоманс - контемпорарі контент сексуальних зношень під начитування текстів Мамардашвілі - було і таке, хоча це знову ж таки Спосіб чи метода. Навіть текст сам по собі розширений вже приречений до нехтування - в два речення окреслити проблему пульсуючого контенту - окремий талант, суто вербальний, суто письменний, хоча весь розвиток можна звести до протистояння спільнот. Дидуктивна інтроверсія ще за грецьких часів, але все звели до трьох- чотирьох категорій й хтось / Кант/забезпечив узаконення, хоча варто , щоб усе було прискладнене- не завжди спрощення є ліком. 

Хоча реакція має на меті не тільки на меті"цікаве-нецікаве", не тільки "емоційне-неемоційне" чи суходряхле, але міфологема потребує народного визнання, як визнання Мамардашвілі народом, але глобально в майбутньому роботам ьуде цікавий тільки Гомер, тільки Протагор, тільки Феофраст, тільки Трисмегіст. Бо росія розвиває египетську кульиуру в себе, Україна грецьку, а Америка - тільки культуру стейків та марвелів. Кожному своє й кожному за своє... Але роботи знищать будт-яку емоційність , потрібна ідеологія ліберального ресентименту. Про це писав Ніцше, розгорнув тає Шааб, але ресентимент є двигуном цивілізаційним, хоча хазарські та каганатна кабалістична культура прагне тільки міфологем Страху. 
Страх не є двигуном, а лишень профілактичним ліком. У всьому є магія ресентименту. Ресентимент є просто перевантаженням зайвою емоційністю - можна плакати, можна деміургічно породжувати ліонісійський тріумф абсурду, можна напиватись, можна нищити йвбивати. Можна популяризувати в демократичний спосіб футбол й масові концерти. Але.
Підсвідомість любить приховану злість. Тим більше нам, українцям в моментах нескінченних війн та голодоморів та сектанського відчуження усього свого талановитого. Можна зрештою повірити в силу України та її унікалтність.
Це моя рецептура

Світлина від Roman  Bonchuk.


19.02.2017 Роман Бончук 1997 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1899
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1830
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1827
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5380 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2125 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1486

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

697

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

751

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

945

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

981
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1730
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3647
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10219
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26096
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10149 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7685
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

870
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1371
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

354
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1249
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

847
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1050