Львівська якість івано-франківського штибу. Львівську ділянку "Львів - Івано-Франківськ" планують відкрити 1 вересня (фото+відео)

 

 

Ремонт дороги Львів – Івано-Франківськ на львівській ділянці області ще місяць тому планували завершити в жовтні , та вже сьогодні терміни здачі відремонтованої дороги скоротилися ще на місяць.

 

Дорогу планують відкрити 1 вересня, повідомляє новинар Фіртки.

 

Рекордні терміни здачі дороги забезпечує івано-франківське Товариство з обмеженою відповідальністю «ПБС».

 

Радянсько-українські дороги не розраховані на такий інтенсивний трафік, який сьогодні є надто напруженим, тому питання ремонту доріг в Україні давно стало нагальним. Запорукою якісної дороги є основа, тому саме в неї вкладається найбільше часу та коштів.

 

Ремонт дороги розпочався 7 червня . Будується вона за технологією холодного ресайклінгу – це технологія перемішування щойно зрізаного старого покриття дороги з додаванням шару гранітного щебеню, цементу, води та в'яжучого матеріалу - бітумної емульсії, щоб підсилити міцність основи дороги, – цей шар основи буде мати 22 сантиметри, потім шар асфальтобетону дрібнозернистого і верхній шар щебінно-мастичний асфальтобетон товщиною чотири сантиметри, який характеризується відмінним зчепленням з колесами і високою зносостійкістю. Така дорога має величезну міцність і гарантію 10 років.

 

Поточно-середній ремонт дороги державного значення N09 Мукачеве – Львів, яка веде через Рахів, Івано-Франківськ та Бібрку, особисто контролює начальник служби автомобільних доріг у Львівській області Юрій Лазаренко.

 

«Середня інтенсивність руху по цій дорозі 5 900 автомобілів на добу, тому ремонту вона потребувала ще 36 років тому назад. Ремонт проводиться завдяки коштам, які були виділені Верховною Радою на ремонт доріг по програмі єврокарпатського регіону – це 700 мільйонів гривень. Завдяки методу холодного ресайклінгу дорога прослужить, не потребуючи ремонту, більше десяти років. Хоча це термін, який дають, як правило, при виконанні капітального ремонту. А сума, яка йде на капітальний ремонт і на поточно-середній ремонт, який зараз виконується на даній ділянці дороги, набагато менша. На львівський відрізок дороги (43,8 км) виділено 200 мільйонів гривень. За ці кошти ми плануємо зробити 19 кілометрів дороги в повному конструктиві , в який входить ресайклінг, вирівнюючий шар і щебенево-мастичний асфальт. Технологію щебенево-мастичного асфальту використовували в Україні лише на дорогах міжнародного значення, і вона виправдовує себе. Це асфальт з підвищеним вмістом бітуму, який менше залежить від зміни температурних режимів. В цілому ми зробимо від 25 до 35 кілометрів дороги на рівні вирівнюючого шару, з допомогою підрядників, з якими , наразі, ведемо переговори. Тобто, вся дорога, окрім п’яти кілометрів, буде зроблена з нових матеріалів. Ці п’ять кілометрів ще потребують фінансування, тому вони наразі є «живими», - розлого пояснив Юрій Лазаренко.

 

Також Юрій Лазаренко відмітив, що конструктивним і позитивним є те, що дана сума грошей використовується на одній ділянці дороги. Саме це стало запорукою того, що менше ніж за місяць зроблено 21 кілометр основи дороги і вирівнюючого шару.

 

На дорозі працює п’ять одиниць техніки, яку обслуговує бригада з 12-ти людей. За день можна прокласти цілий кілометр основи, але це при умові перекритої дороги. Через відсутність альтернативної дороги, закрити проїзд неможливо, тому в день робітники прокладають до 500 метрів основи.

 

Головний інженер фірми «ПБС» Михайло Литвинюк розказав більше про технологію робіт і про те, як виглядала дорога до ремонту.

 

«Дорога була в жахливому стані. Вона бачила лише частковий косметичний ремонт. Також побудована вона за зовсім іншою технологією, тому робити точковий ремонт не було би змісту. Асфальт на дорозі, при гарячій погоді, під колесами машин буквально котився хвилями з однієї сторони на іншу. Всі нижні шари дороги були на старих дьогтях, це віджило свій термін як мінімум втричі. Тому й використано метод холодного ресайклінгу. Це змішування матеріалу, який вже втратив свою здатність, із матеріалом, який ці властивості відновлює, укріплює і в результаті ми отримуєм основу. А отримавши основу, ми даєм шари асфальту в тому розмірі, якого потребує технологія, а в перспективі її можна буде підсилювати. Дорога може витримати будь-яке навантаження. Наразі, по основному полотну зроблено 75% від усіх ремонтних робіт. Тобто із 40 кілометрів дороги зроблено 32 кілометри. Поки що це лише основа, вона ще не покрита асфальтом. Ми йдемо навіть попереду встановленого графіку. Оскільки роботи проводяться за хороших погодних умов, то ремонт плануємо закінчити вже за місяць. Це досить оптимістичні прогнози», - зазначив головний інженер.

 

Начальник служби автомобільних доріг у Львівській області запевнив, що при стабільному фінансуванні до 1 вересня ремонт дороги у вирівнюючому шарі, планують закінчити. Наразі затримок з фінансуванням немає.

 

«Хочеться відзначити роботу депутатів Верховної Ради, завдяки яким було виділено кошти на ремонт дороги. Хочеться подякувати Олександру Шевченку за його плідну роботу, а також групі депутатів Львівщини. Завдяки всім цим людям ми ремонтуємо одну суцільну ділянку дороги і не робимо її розривами», - додав Юрій Лазаренко.

 

В той час, коли роботи на ділянці дороги Львів-Івано-Франківськ в Львівській області вже йдуть до завершення, на Івано-Франківщині на ній через непрофесійність Служби автодоріг області ще покладено жодного квадратного метру асфальту.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Олександр Шевченко: Те, що робить Служба автодоріг Івано-Франківщини, більше ніж злочин - це вбивство надій мешканців області на гідне життя

Нардеп Олександр Шевченко про події в Івано-Франківській Службі автодоріг: "Запланований службовий підлог став неможливим"

Нардеп Богдан Дубневич про тендери на ремонт доріг на Прикарпатті: Бачу, що все робиться для того, щоб неякісно зробити дороги (відео)

Фірма ПБС на чотирьох тендерах на ремонт доріг в Івано-Франківську "зекономила" для бюджету громади міста більше, як пів мільйона гривень

14 компаній подали документи на тендер з ремонту автомагістралі Івано-Франківськ-Львів (додано фото)

Фірма ПБС запропонувала найнижчу ціну в тендері на ремонт першої черги вул. Ленкавського (фото)

Фірма ПБС знову запропонувала найнижчу ціну в тендері на ремонт дороги. На цей раз - Кармелюка у Франківську (фото)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


06.08.2015 1461 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

434
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

552
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2342
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1735
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2029
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5631 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

108

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1142

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1159

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1667
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

900
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

752
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14572
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

580
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10410
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6086
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

634
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7566
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2815
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

548
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

643
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

473