Львівська якість івано-франківського штибу. Львівську ділянку "Львів - Івано-Франківськ" планують відкрити 1 вересня (фото+відео)

 

 

Ремонт дороги Львів – Івано-Франківськ на львівській ділянці області ще місяць тому планували завершити в жовтні , та вже сьогодні терміни здачі відремонтованої дороги скоротилися ще на місяць.

 

Дорогу планують відкрити 1 вересня, повідомляє новинар Фіртки.

 

Рекордні терміни здачі дороги забезпечує івано-франківське Товариство з обмеженою відповідальністю «ПБС».

 

Радянсько-українські дороги не розраховані на такий інтенсивний трафік, який сьогодні є надто напруженим, тому питання ремонту доріг в Україні давно стало нагальним. Запорукою якісної дороги є основа, тому саме в неї вкладається найбільше часу та коштів.

 

Ремонт дороги розпочався 7 червня . Будується вона за технологією холодного ресайклінгу – це технологія перемішування щойно зрізаного старого покриття дороги з додаванням шару гранітного щебеню, цементу, води та в'яжучого матеріалу - бітумної емульсії, щоб підсилити міцність основи дороги, – цей шар основи буде мати 22 сантиметри, потім шар асфальтобетону дрібнозернистого і верхній шар щебінно-мастичний асфальтобетон товщиною чотири сантиметри, який характеризується відмінним зчепленням з колесами і високою зносостійкістю. Така дорога має величезну міцність і гарантію 10 років.

 

Поточно-середній ремонт дороги державного значення N09 Мукачеве – Львів, яка веде через Рахів, Івано-Франківськ та Бібрку, особисто контролює начальник служби автомобільних доріг у Львівській області Юрій Лазаренко.

 

«Середня інтенсивність руху по цій дорозі 5 900 автомобілів на добу, тому ремонту вона потребувала ще 36 років тому назад. Ремонт проводиться завдяки коштам, які були виділені Верховною Радою на ремонт доріг по програмі єврокарпатського регіону – це 700 мільйонів гривень. Завдяки методу холодного ресайклінгу дорога прослужить, не потребуючи ремонту, більше десяти років. Хоча це термін, який дають, як правило, при виконанні капітального ремонту. А сума, яка йде на капітальний ремонт і на поточно-середній ремонт, який зараз виконується на даній ділянці дороги, набагато менша. На львівський відрізок дороги (43,8 км) виділено 200 мільйонів гривень. За ці кошти ми плануємо зробити 19 кілометрів дороги в повному конструктиві , в який входить ресайклінг, вирівнюючий шар і щебенево-мастичний асфальт. Технологію щебенево-мастичного асфальту використовували в Україні лише на дорогах міжнародного значення, і вона виправдовує себе. Це асфальт з підвищеним вмістом бітуму, який менше залежить від зміни температурних режимів. В цілому ми зробимо від 25 до 35 кілометрів дороги на рівні вирівнюючого шару, з допомогою підрядників, з якими , наразі, ведемо переговори. Тобто, вся дорога, окрім п’яти кілометрів, буде зроблена з нових матеріалів. Ці п’ять кілометрів ще потребують фінансування, тому вони наразі є «живими», - розлого пояснив Юрій Лазаренко.

 

Також Юрій Лазаренко відмітив, що конструктивним і позитивним є те, що дана сума грошей використовується на одній ділянці дороги. Саме це стало запорукою того, що менше ніж за місяць зроблено 21 кілометр основи дороги і вирівнюючого шару.

 

На дорозі працює п’ять одиниць техніки, яку обслуговує бригада з 12-ти людей. За день можна прокласти цілий кілометр основи, але це при умові перекритої дороги. Через відсутність альтернативної дороги, закрити проїзд неможливо, тому в день робітники прокладають до 500 метрів основи.

 

Головний інженер фірми «ПБС» Михайло Литвинюк розказав більше про технологію робіт і про те, як виглядала дорога до ремонту.

 

«Дорога була в жахливому стані. Вона бачила лише частковий косметичний ремонт. Також побудована вона за зовсім іншою технологією, тому робити точковий ремонт не було би змісту. Асфальт на дорозі, при гарячій погоді, під колесами машин буквально котився хвилями з однієї сторони на іншу. Всі нижні шари дороги були на старих дьогтях, це віджило свій термін як мінімум втричі. Тому й використано метод холодного ресайклінгу. Це змішування матеріалу, який вже втратив свою здатність, із матеріалом, який ці властивості відновлює, укріплює і в результаті ми отримуєм основу. А отримавши основу, ми даєм шари асфальту в тому розмірі, якого потребує технологія, а в перспективі її можна буде підсилювати. Дорога може витримати будь-яке навантаження. Наразі, по основному полотну зроблено 75% від усіх ремонтних робіт. Тобто із 40 кілометрів дороги зроблено 32 кілометри. Поки що це лише основа, вона ще не покрита асфальтом. Ми йдемо навіть попереду встановленого графіку. Оскільки роботи проводяться за хороших погодних умов, то ремонт плануємо закінчити вже за місяць. Це досить оптимістичні прогнози», - зазначив головний інженер.

 

Начальник служби автомобільних доріг у Львівській області запевнив, що при стабільному фінансуванні до 1 вересня ремонт дороги у вирівнюючому шарі, планують закінчити. Наразі затримок з фінансуванням немає.

 

«Хочеться відзначити роботу депутатів Верховної Ради, завдяки яким було виділено кошти на ремонт дороги. Хочеться подякувати Олександру Шевченку за його плідну роботу, а також групі депутатів Львівщини. Завдяки всім цим людям ми ремонтуємо одну суцільну ділянку дороги і не робимо її розривами», - додав Юрій Лазаренко.

 

В той час, коли роботи на ділянці дороги Львів-Івано-Франківськ в Львівській області вже йдуть до завершення, на Івано-Франківщині на ній через непрофесійність Служби автодоріг області ще покладено жодного квадратного метру асфальту.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Олександр Шевченко: Те, що робить Служба автодоріг Івано-Франківщини, більше ніж злочин - це вбивство надій мешканців області на гідне життя

Нардеп Олександр Шевченко про події в Івано-Франківській Службі автодоріг: "Запланований службовий підлог став неможливим"

Нардеп Богдан Дубневич про тендери на ремонт доріг на Прикарпатті: Бачу, що все робиться для того, щоб неякісно зробити дороги (відео)

Фірма ПБС на чотирьох тендерах на ремонт доріг в Івано-Франківську "зекономила" для бюджету громади міста більше, як пів мільйона гривень

14 компаній подали документи на тендер з ремонту автомагістралі Івано-Франківськ-Львів (додано фото)

Фірма ПБС запропонувала найнижчу ціну в тендері на ремонт першої черги вул. Ленкавського (фото)

Фірма ПБС знову запропонувала найнижчу ціну в тендері на ремонт дороги. На цей раз - Кармелюка у Франківську (фото)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


06.08.2015 1532 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

271
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13514 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1529
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

840
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6059
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1695

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

613

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1438

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1250

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1146
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

496
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

632
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1545
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

578
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

855
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5898
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13484
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

209
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

515
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

458
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

768 2