Львівська якість івано-франківського штибу. Львівську ділянку "Львів - Івано-Франківськ" планують відкрити 1 вересня (фото+відео)

 

 

Ремонт дороги Львів – Івано-Франківськ на львівській ділянці області ще місяць тому планували завершити в жовтні , та вже сьогодні терміни здачі відремонтованої дороги скоротилися ще на місяць.

 

Дорогу планують відкрити 1 вересня, повідомляє новинар Фіртки.

 

Рекордні терміни здачі дороги забезпечує івано-франківське Товариство з обмеженою відповідальністю «ПБС».

 

Радянсько-українські дороги не розраховані на такий інтенсивний трафік, який сьогодні є надто напруженим, тому питання ремонту доріг в Україні давно стало нагальним. Запорукою якісної дороги є основа, тому саме в неї вкладається найбільше часу та коштів.

 

Ремонт дороги розпочався 7 червня . Будується вона за технологією холодного ресайклінгу – це технологія перемішування щойно зрізаного старого покриття дороги з додаванням шару гранітного щебеню, цементу, води та в'яжучого матеріалу - бітумної емульсії, щоб підсилити міцність основи дороги, – цей шар основи буде мати 22 сантиметри, потім шар асфальтобетону дрібнозернистого і верхній шар щебінно-мастичний асфальтобетон товщиною чотири сантиметри, який характеризується відмінним зчепленням з колесами і високою зносостійкістю. Така дорога має величезну міцність і гарантію 10 років.

 

Поточно-середній ремонт дороги державного значення N09 Мукачеве – Львів, яка веде через Рахів, Івано-Франківськ та Бібрку, особисто контролює начальник служби автомобільних доріг у Львівській області Юрій Лазаренко.

 

«Середня інтенсивність руху по цій дорозі 5 900 автомобілів на добу, тому ремонту вона потребувала ще 36 років тому назад. Ремонт проводиться завдяки коштам, які були виділені Верховною Радою на ремонт доріг по програмі єврокарпатського регіону – це 700 мільйонів гривень. Завдяки методу холодного ресайклінгу дорога прослужить, не потребуючи ремонту, більше десяти років. Хоча це термін, який дають, як правило, при виконанні капітального ремонту. А сума, яка йде на капітальний ремонт і на поточно-середній ремонт, який зараз виконується на даній ділянці дороги, набагато менша. На львівський відрізок дороги (43,8 км) виділено 200 мільйонів гривень. За ці кошти ми плануємо зробити 19 кілометрів дороги в повному конструктиві , в який входить ресайклінг, вирівнюючий шар і щебенево-мастичний асфальт. Технологію щебенево-мастичного асфальту використовували в Україні лише на дорогах міжнародного значення, і вона виправдовує себе. Це асфальт з підвищеним вмістом бітуму, який менше залежить від зміни температурних режимів. В цілому ми зробимо від 25 до 35 кілометрів дороги на рівні вирівнюючого шару, з допомогою підрядників, з якими , наразі, ведемо переговори. Тобто, вся дорога, окрім п’яти кілометрів, буде зроблена з нових матеріалів. Ці п’ять кілометрів ще потребують фінансування, тому вони наразі є «живими», - розлого пояснив Юрій Лазаренко.

 

Також Юрій Лазаренко відмітив, що конструктивним і позитивним є те, що дана сума грошей використовується на одній ділянці дороги. Саме це стало запорукою того, що менше ніж за місяць зроблено 21 кілометр основи дороги і вирівнюючого шару.

 

На дорозі працює п’ять одиниць техніки, яку обслуговує бригада з 12-ти людей. За день можна прокласти цілий кілометр основи, але це при умові перекритої дороги. Через відсутність альтернативної дороги, закрити проїзд неможливо, тому в день робітники прокладають до 500 метрів основи.

 

Головний інженер фірми «ПБС» Михайло Литвинюк розказав більше про технологію робіт і про те, як виглядала дорога до ремонту.

 

«Дорога була в жахливому стані. Вона бачила лише частковий косметичний ремонт. Також побудована вона за зовсім іншою технологією, тому робити точковий ремонт не було би змісту. Асфальт на дорозі, при гарячій погоді, під колесами машин буквально котився хвилями з однієї сторони на іншу. Всі нижні шари дороги були на старих дьогтях, це віджило свій термін як мінімум втричі. Тому й використано метод холодного ресайклінгу. Це змішування матеріалу, який вже втратив свою здатність, із матеріалом, який ці властивості відновлює, укріплює і в результаті ми отримуєм основу. А отримавши основу, ми даєм шари асфальту в тому розмірі, якого потребує технологія, а в перспективі її можна буде підсилювати. Дорога може витримати будь-яке навантаження. Наразі, по основному полотну зроблено 75% від усіх ремонтних робіт. Тобто із 40 кілометрів дороги зроблено 32 кілометри. Поки що це лише основа, вона ще не покрита асфальтом. Ми йдемо навіть попереду встановленого графіку. Оскільки роботи проводяться за хороших погодних умов, то ремонт плануємо закінчити вже за місяць. Це досить оптимістичні прогнози», - зазначив головний інженер.

 

Начальник служби автомобільних доріг у Львівській області запевнив, що при стабільному фінансуванні до 1 вересня ремонт дороги у вирівнюючому шарі, планують закінчити. Наразі затримок з фінансуванням немає.

 

«Хочеться відзначити роботу депутатів Верховної Ради, завдяки яким було виділено кошти на ремонт дороги. Хочеться подякувати Олександру Шевченку за його плідну роботу, а також групі депутатів Львівщини. Завдяки всім цим людям ми ремонтуємо одну суцільну ділянку дороги і не робимо її розривами», - додав Юрій Лазаренко.

 

В той час, коли роботи на ділянці дороги Львів-Івано-Франківськ в Львівській області вже йдуть до завершення, на Івано-Франківщині на ній через непрофесійність Служби автодоріг області ще покладено жодного квадратного метру асфальту.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Олександр Шевченко: Те, що робить Служба автодоріг Івано-Франківщини, більше ніж злочин - це вбивство надій мешканців області на гідне життя

Нардеп Олександр Шевченко про події в Івано-Франківській Службі автодоріг: "Запланований службовий підлог став неможливим"

Нардеп Богдан Дубневич про тендери на ремонт доріг на Прикарпатті: Бачу, що все робиться для того, щоб неякісно зробити дороги (відео)

Фірма ПБС на чотирьох тендерах на ремонт доріг в Івано-Франківську "зекономила" для бюджету громади міста більше, як пів мільйона гривень

14 компаній подали документи на тендер з ремонту автомагістралі Івано-Франківськ-Львів (додано фото)

Фірма ПБС запропонувала найнижчу ціну в тендері на ремонт першої черги вул. Ленкавського (фото)

Фірма ПБС знову запропонувала найнижчу ціну в тендері на ремонт дороги. На цей раз - Кармелюка у Франківську (фото)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


06.08.2015 1498 0
Коментарі (0)

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

834
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1074 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

875
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1693
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2320
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4303 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

518

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

286

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

514

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

465
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8047
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

708
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

742
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1158
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

741
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6325
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1815
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

310
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

326
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1636
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

828 1