Людству потрібен космос для виживання

 

Фантастичні замальовки майбутнього можуть стати реальністю. Всесвітньо відомий дослідник чорних дір британський учений Стівен Хокінг передбачив, що незабаром людству доведеться замість Землі шукати новий дім для життя. Планеті загрожує настільки багато раптових небезпек, що знищення її може виявитися надто несподіваним.

"Людству необхідно розвернутися в космосі для виживання. Життя на Землі перебуває під постійно зростаючою загрозою знищення, лиха, на кшталт раптового глобального потепління, ядерної війни, генетично модифікованого вірусу або інших небезпек, про які ми ще не знаємо", - вважає Хоукінг.

Такої ж думки дотримується й інший британський вчений і дипломат Кріспін Тікелла. Це він першим звернув пильну увагу на проблему глобального потепління. Зараз він вважає, що через глобальні зміни клімату через 200 років на Землі може залишитися 2,3 мільярда людей.

"Вплив людини на Землю особливо посилилося за останні 250 років. У результаті цих трансформацій навколишнє середовище стало нежиттєздатною. Головні фактори - збільшення народонаселення, деградація землі, споживання ресурсів, забруднення води та повітря, зміни клімату, знищення інших різновидів, - пояснює Тіккел.

Підвищуються рівні моря і температури зроблять деякі ділянки планети непридатними для життя, що може серйозно вдарити по народжуваності. Більше того, майбутнє, на думку Тікелла, являє собою жахливий фантастичний фільм. Прогрес у генетиці може привести до створення різних підвидів людей.

Рішення проблеми Хокінг вбачає в якнайшвидшому освоєнні інших планет Сонячної системи. На його думку, люди могли б мати постійну базу на Місяці через 20 років і колонію на Марсі в наступні чотири десятиліття. "Ми не знайдемо нічого настільки ж зручного, як Земля, якщо не вирушимо в іншу зоряну систему", - сказав учений, додавши, що навіть якщо люди не знищать себе в найближчі 100 років, вони повинні отримати космічні колонії, які можуть існувати без підтримки з Землі.

Амбітні плани з освоєння і колонізації Місяця будуються Росією і США вже давно. Щоправда, першопричиною цих розробок є бажання першими отримати доступ до нового джерела енергії. Цим джерелом для термоядерної енергетики є ізотоп гелію-3, який є у великих кількостях на Місяці. Земні запаси гелію-3 настільки малі, що використовувати їх у промислових масштабах неможливо. "За оцінками, на нашому супутнику міститься не менше 1 млн т гелію-3, що може повністю забезпечити земну енергетику на термін більше 1000 років", - вважають експерти.

Сутички за джерела енергії тепер ведуться паралельно з боротьбою за освоєння Марса. Фахівці стверджують, що обидва ці процеси взаємозалежні. Планується, що на Місяці буде побудовано проміжну станцію для польоту на Марс. Іншими словами, хто першим освоїть Місяць, той першим висадиться і на Марс.

Американські фахівці планують висадитися на Місяці в 2015 році, а на Марсі вже в 2020. Російські вчені, у свою чергу, обіцяють ступити на Місяць в 2012 році, а до 2020 року побудувати там усю необхідну транспортну систему. Аналітики вважають, що, володіючи всією необхідною інфраструктурою і технологією для здійснення завдання колонізації Місяця, Росія має можливість бути першою, яка розмістить там свою базу.

Стівен Хокінг відомий своїми песимістичними прогнозами. Наприклад, за однією з його версій, дуже скоро рОботи набагато перевершать людей і по фізичних здібностях і по інтелектуальних. У такому випадку, людству доведеться погодитися на втручання генної інженерії. "На відміну від нашого інтелекту, продуктивність комп'ютерів подвоюється кожні 18 місяців, - каже Хокінг. - Небезпека, що у них виникне інтелект, і вони підкорять світ, цілком реальна".

На думку вченого, є тільки два виходи. Людству доведеться або подумати про штучне вдосконаленні своїх генів, або спробувати знайти спосіб об'єднати комп'ютери і людський мозок. "Нам доведеться піти цим шляхом, якщо ми хочемо, щоб біологічні організми як і перевершували електронні".

 

Довідка.

Стівен Хокінг (Stephen Hawking) народився в 1942 році, в день 300-річчя з дня смерті Галілео Галілея. У 1959 році він поступив до Оксфордського університету, а в 1962 перейшов до Кембриджського університету, щоб вивчати космологію.

У ранньому віці лікарі поставили йому страшний діагноз - аміотрофічний бічний склероз. До 30 років Стівен опинився в інвалідному кріслі. Пізніше лікарі змушені були видалити йому трахею, і він повністю втратив голос. Для спілкування Стівен користується спеціальним комп'ютером. Пальцями правої руки він вибирає потрібні слова з тих, які висвічуються на дисплеї комп'ютера. Із слів формується пропозиція, яке потім по команді вченого вимовляється комп'ютерним синтезатором мови.

Хокінг надзвичайно популярний, серед його прихильників колишній американський президент Білл Клінтон. Хокінг з 1979 року очолює кафедру прикладної математики і теоретичної фізики Кембріджського університету, якою колись завідував сам Ісаак Ньютон. Студенти люблять слухати його дотепні лекції.

Всесвітню популярність і популярність Хокінгу принесла його книга "Коротка історія часу", що вийшла в 1988 році. Книга без математичних формул і складних викладок популярною мовою пояснює читачеві теорію виникнення і розвитку Всесвіту в тому вигляді, якою бачить її автор. Багато робіт Хокінга присвячено чорним діркам.

Стівен Хокінг знаменитий своїми дослідженнями в області космології, теорії відносності, гравітації і квантової механіки, історії Всесвіту. Він має 12 почесних ступенів, є членом Британського наукового Королівського товариства і Академії наук США. Наукові заслуги Стівена Хокінга відзначені безліччю премій, медалей і нагород.




 Інформація РІА Новості


26.11.2010 3168 0
Коментарі (0)

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

862
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1084 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

879
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1697
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2324
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4307 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

530

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

287

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

516

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

467
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8050
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

711
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

746
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1164
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

744
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6327
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1818
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

314
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

329
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1640
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

831 1