"Лудинє-фест". У Косові стартував етнофестиваль

 

 

6-7 липня гостей зустрічає столиця високої гуцульської моди – місто Косів.
 
 
Про це йдеться на сайті фестивалю "Лудинє-фест".
 

"Лудинє-фест" - це не просто місце, де можна насолодитися звуками акордів сучасних українських гуртів та ознайомитися з  цікавими зразками автентичного мистецтва. Це фестиваль зі своєю філософією та особливою місією, покликаний об’єднати різних людей навколо однієї ідеї – збереження духовної та матеріальної спадщини гуцулів, популяризація гуцульського мистецтва в маси.

 

Цьогорічна тематика фестивалю – Косівський базар. Ще здавна це місце слугувало унікальним комунікаційним полем різних культур та національностей. Тут продавали та купували, вміло торгувалися,сварилися  та мимоволі закохувалися. Організатори фестивалю прагнуть продемонструвати унікальний процес модифікації найколоритнішого українського базару – від сивої давнини і до сучасності.

 

21-24 липня Шешори перетворяться в центр гуцульської культури

 

Першого дня відбудеться міжнародна науково-практична конференція "Гуцульське мистецтво: від народного до професійного". Там ви зможете ближче познайомитися з особливостями гуцульського промислу, глибше зрозуміти його історичний контекст та значення.

 

У рамках фестивалю у Косівському музеї мистецтва та побуту Гуцульщини  відбудеться виставка творів народного мистецтва з приватної колекції знаного етнографа з села Бабин - Богдана Петричука. Не менш пізнавальною буде презентація книги Наталії Тарковської про життя та діяльність першого косівського вегетаріанця та прихильника здорового способу життя - Аполлінарія Тарнавського. Також до вашої уваги експозиція старовинних поштівок з колекції Мирослава Близнюка, присвячених темі лічниці доктора Тарнавського.

 

Другий день фестивалю обіцяє бути доволі спекотним. І це не лише через високі позначки на термометрі. Гостей чекає чимало  майстер-класів, розіграш лотереї, парк атракціонів, експозиції музеїв міста, покази старовинного та сучасного гуцульського вбрання Також працюватиме базар, де можна буде придбати вироби косівських митців . Спеціально для шанувальників антикваріату працюватиме базар, де продаватимуть старовинні речі.

 

На території фестивалю можна буде скуштувати смачний банош з ватри, будз та бринзу,поласувати солоденьким : випічкою та пляцками за  традиційними косівськими рецептами.

 

Увечері сцену запалюватимуть драйвові етно-гурти з цікавою географією та  різнобарвним звучанням. Гостей розважатимуть файні хлопці з Кам’янця-Подільського - гурт "Банош", гост із Вінниці  "Очеретяний кіт", львівські батяри "Lemko Bluegrass Band" та "ShockolaD" з неповторною Квіткою Цісик нашого часу Брією Блессінг. Вирішальні акорди лунатимуть з гітар місцевої легенди галицького року - гурту "Гуцули". Добряче потанцювати можна буде під запальних Royal Boys Band з Івано-Франківська.

 

Зранку гості міста зможуть відсвяткувати храмове свято Івана по-косівськи : відвідати церкву, пройтися імпровізованим базаром на центральній вулиці міста. Радимо також відвідати найближчі вершини або ж скупатися на славетному, ще з часів бабці Австрії, Гуці.

 

Фестиваль проводився й раніше, проте цьогоріч дещо "виріс". "Лудинє-фест" - ще дуже юна ініціатива, яка має всі шанси увійти до когорти популярних фестивальних традицій літа. Це унікальна подія, здатна об’єднати мистецтво, етнографію,  музику та моду під одним зоряним карпатським небом.

 

за матеріалами Еспресо


06.07.2016 697 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

52
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2866
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21017
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1948
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1330 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

656

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2121

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

802

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1392
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

99
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

449
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

983
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

110
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

731
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

668
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8182
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

770 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2144 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

805